Справа № 318/601/13-ц
Номер провадження №2/318/146/2013
"22" березня 2013 р. Кам'янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області в складі:
головуючого судді Яковлєвої М.С.
при секретарі Бекетовій А.А.
розглянувши позовну заяву Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
В березні 2013 р. позивач звернувся до суду з зазначеним позовом, в якому зазначає, що відповідно до укладеного договору № DNH4KP37520418 від 09.06.2006 року ОСОБА_1 отримала кредит у розмірі 5 656 грн. ЗО коп. зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 25,08 % на рік на суму залишку заборгованості за кредитом з кінцевим терміном повернення 09.06.2008 року. У зв'язку з порушенням зобов'язань за кредитним договором відповідач станом на 01.02.2013 року має заборгованість 39 063 грн. 37 коп. яка складається з наступного: заборгованість за кредитом - 797 грн. 16 коп., заборгованість по процентам за користування кредитом - 13 160 грн. 74 коп., пеня за несвоєчасність виконання зобов'язань за договором - 22 769 грн. 12 коп., фіксована частина штрафу - 500 грн., процентна складова штрафу - 1 836 грн. 35 коп.
В судове засідання представник позивача з'явився позовні вимоги підтримують, не заперечують проти заочного розгляду справи.
В судове засідання відповідач ОСОБА_1 не з'явився, причини неявки суду не повідомив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений своєчасно у належній формі, про що свідчить розписка про одержання судової повістки. Відповідно до ст. 224 ч. 1 в даному випадку суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Згідно ч. 4 ст. 169 ЦПК України якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, або причину неявки буде визнано неповажною, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов обґрунтований та підлягає повному задоволенню з наступних підстав.
Між "Приватбанк" та ОСОБА_1 09.06.2006р. було укладено договір № DNH4KP37520418, що підтверджується матеріалами справи, за яким "Приватбанк"(кредитор за договором) надав ОСОБА_1 (позичальнику) кредит в сумі 5 656 грн. 30 коп. зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 25,08 % на рік на суму залишку заборгованості за кредитом з кінцевим терміном повернення, що відповідає строку дії картки, договором було встановлено і порядок погашення.
Стаття 1054 ЦК України встановлює, що за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти. До договору кредиту застосовуються правила щодо позики, якщо інше не встановлено договором.
На підставі ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору. Стаття 527 ЦК України регламентує, що боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.
Згідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Договором кредиту визначено кінцевий термін повернення кредиту строк дії картки.
Частина 2 ст. 536 ЦК України регламентує, що розмір процентів за користування чужими грошовими коштами встановлюється договором, законом або іншим актом цивільного законодавства. Договір встановлює процентну ставку за користування кредитом зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 25,08 % на рік на суму залишку заборгованості за кредитом.
Стаття 549 ЦК України встановлює, що неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Частина 1 ст. 550 ЦК України зазначає, що право на неустойку виникає незалежно від наявності у кредитора збитків, завданих невиконанням або неналежним виконанням зобов'язання.
Згідно до ч. 2 ст. 551 ЦК України, якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.
В силу ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами. Станом на 01.02.2013 року ОСОБА_1 має заборгованість у сумі 39 063 грн. 37 коп. яка складається з наступного: заборгованість за кредитом - 797 грн. 16 коп., заборгованість по процентам за користування кредитом - 13 160 грн. 74 коп., пеня за несвоєчасність виконання зобов'язань за договором - 22 769 грн. 12 коп., фіксована частина штрафу - 500 грн., процентна складова штрафу -1 836 грн. 35 коп.
Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі. При поданні позову позивачем було сплачено судовий збір, що підтверджується платіжним дорученням (а.с. 1), тому з відповідача згідно до ст. 88 ЦПК України належить стягнути на користь позивача суму судового збору, що складає 390,63 грн.
Керуючий ст.ст.526, 527, 530, 536, 549-551, 629, 1054 ЦК України, ст.ст. З, 10, 11, 15, 60, 61, 88, 169, 212-215, 224-226 ЦПК України, суд, -
Цивільний позов Публічного акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1, індивідуальний податковий номер НОМЕР_1, заборгованість за кредитним договором № DNH4KP37520418 від 09.06.2006 р. на користь ПАТ КБ "Приватбанк", код ЄДРПОУ 14360570, pax. № 29092829003 111, МФО 305299 у сумі 40 063 (сорок тисяч шістдесят три) грн. 30 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1, індивідуальний податковий номер НОМЕР_1 судовий збір в сумі 390 грн. (триста дев'яносто) грн. 63 коп на користь ПАТ КБ "Приватбанк", код ЄДРПОУ 14360570, pax. № 64993919400001, МФО 305299.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через Кам'янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя М.С. Яковлева