Постанова від 30.04.2013 по справі 2а/0470/3387/11

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 квітня 2013 р. Справа № 2а/0470/3387/11

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Врони О.В.

розглянувши в порядку письмового провадження у м.Дніпропетровську адміністративну справу

за позовом Державної фінансової інспекції у Дніпропетровській області

до Державної установи «Дніпропетровський слідчий ізолятор» Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Дніпропетровській області

про зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області до Державної установи «Дніпропетровський слідчий ізолятор» Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Дніпропетровській області, в якому позивач просить зобов'язати Державну установу "Дніпропетровський слідчий ізолятор управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Дніпропетровській області" виконати обов'язкові вимоги від 21.02.2011 № 04-08-05-15/1794 КРУ в Дніпропетровській області, а саме:

провести претензійно-позовну роботу щодо повернення зайво виплачених коштів на підвищення посадових окладів працівникам із числа державних службовців за особливі умови праці, пов'язані з роботою із засудженими; за роботу у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці; за роботу в кримінально-виконавчих установах закритого типу в сумі 138 293,86 грн.. В іншому випадку стягнути з особи, якою допущено зайві грошові виплати коштів у порядку та розмірі встановленому ст.ст. 130-136 Кодексу законів про працю України;

провести претензійно-позовну роботу щодо повернення зайво виплачених коштів внаслідок безпідставного нарахування та виплати надбавки за безперервну роботу робітникам та службовцям в сумі 282 845,09 грн. В іншому випадку стягнути з особи, якою допущено зайві грошові виплати коштів у порядку та розмірі встановленому ст.ст. 130-136 Кодексу законів про працю України;

провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо сум внесків до фондів загальнообов'язкового страхування та повернути зайво сплачені кошти в сумі 150 524,26 грн. (зарахувати в рахунок майбутніх платежів).

В обґрунтування позову зазначено, що позивачем проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Державної установи «Дніпропетровський слідчий ізолятор» Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Дніпропетровській області, в ході якої виявлені порушення, які вимогою зобов'язано усунути.

Відповідач надав заперечення в яких зазначив, що постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09.08.2011 року, залишеною без змін ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 04.12.2012 року по справі №2а-8920/10/0470 за позовом Державної установи «Дніпропетровський слідчий ізолятор»Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Дніпропетровській області до Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області про визнання протиправними пунктів вимоги позов задоволено, визнано протиправними та скасовані пункти 2, 3, 4 вимоги Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області від 08.07.2010 року № 04-08-05-15/7013.

30.04.2013р. усною ухвалою, із занесенням в журнал судового засідання, допущено правонаступництво та замінено первинного позивача - Контрольно-ревізійне управління в Дніпропетровській області його правонаступником - Державною фінансовою інспекцією в Дніпропетровській області.

Представник позивача та представник відповідача надали суду клопотання про розгляд справи без їх участі в порядку письмового провадження.

Таким чином, суд ухвалив розглянути справу без участі сторін, відповідно до положень ст.128 КАС України в письмовому провадженні.

Розглянувши доводи позовної заяви, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до п. 1.1.6.2 Плану контрольно-ревізійної роботи КРУ в Дніпропетровської області на II квартал 2010 року, проведена планова ревізія фінансово-господарської діяльності Державної установи "Дніпропетровський слідчий ізолятор управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Дніпропетровській області" за період з 01.01.2008 по 01.04.2010, про що складено акт № 08-21/74 від 01.07.2010 року. В акті ревізії зафіксовані наступні порушення:

-проведення видатків з оплати праці на підвищення посадових окладів працівникам із числа державних службовців за особливі умови праці, повязані з роботою із засудженими; за роботу у звязку зі шкідливими і важкими умовами праці; за роботу в кримінально-виконавчих установах закритого типу, що суперечить вимогам Постанови №268 та призвело до безпідставного нарахування та виплати заробітної плати на загальну суму 138293,86 грн.: з них: 2008 рік 55396,51 грн., 2009 рік 62090,97 грн., січень-березень 2010 року 20833,38 грн., як наслідок зайво нараховано та перераховано страхових внесків до фондів загальнообовязкового державного соціального страхування у сумі 50228,22 грн. (2008 рік 20043,76 грн., 2009 рік 22601,11 грн., січень березень 2010 року 7583,35 грн.). Внаслідок допущенного порушення ДП «ДСІ» завдано збитків на загальну суму 188522,08 грн.;

-проведення нарахування та виплата надбавки за безперервну роботу робітникам та службовцям на загальну суму 282845,09 грн., з них: 2008 рік 130658,99 грн., 2009 рік 152186,10 грн., щ суперечить вимогам Постанови № 1298, якою затверджено схему тарифних розрядів посад (професій) робітників у додатку № 4 та у п. 3 цієї постанови визначено перелік надбавок і доплат до них. Аналогічні умови затверджено Наказом № 184 на загальну суму 282845,09 грн., у т.ч. медичні працівники 168532,31, з них: 2008 рік 130658,99 грн., у т.ч. медичні працівники 77903,14 грн., 2009 рік 152186,10 грн., у т.ч. медичні працівники 90629,17 грн. Як наслідок, зайво нараховано та перераховано страхових внесків до фондів загальнообовязкового державного соціального страхування у сумі 100296,34 грн., у т.ч. медичні працівники 60185,27 грн. (2008 рік 46385,01 грн., у т.ч. медичні працівники 27985,72 грн., 2009 рік 59311,33 грн., у т.ч. медичні працівники 32199,55 грн.).

08.07.2010 року КРУ направлено відповідачу вимогу №04-08-05-15/7013 про усунення виявлених ревізією порушень.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.05.2011 року провадження по справі №2а/0470/3387/11 за позовом Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області до Державної установи «Дніпропетровський слідчий ізолятор» Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Дніпропетровській області про зобов'язання вчинити певні дії зупинялось, у зв'язку із звернення Державної установи «Дніпропетровський слідчий ізолятор» Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Дніпропетровській області до Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області про визнання протиправними пунктів вимоги.

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09.08.2011 року, залишеною без змін ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 04.12.2012 року по справі №2а-8920/10/0470 за позовом Державної установи «Дніпропетровський слідчий ізолятор» Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Дніпропетровській області до Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області про визнання протиправними пунктів вимоги позов задоволено, визнано протиправними та скасовані пункти 2, 3, 4 вимоги Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області від 08.07.2010 року № 04-08-05-15/7013.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч.1 ст.72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Частиною 5 ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Відповідно до ст.255 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.

Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

З урахуванням викладеного, беручи до уваги рішення суду по справі №2а-8920/10/0470 за позовом Державної установи «Дніпропетровський слідчий ізолятор» Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Дніпропетровській області до Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області про визнання протиправними пункти вимоги, суд доходить висновку, що в задоволенні позову має бути відмовлено, з підстав відсутності предмету спору.

Керуючись ст.ст. 122, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову Державної фінансової інспекції у Дніпропетровській області до Державної установи «Дніпропетровський слідчий ізолятор» Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Дніпропетровській області відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги відповідно до ст. 186 України.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.В. Врона