Справа № 132/2083/13-ц
Іменем України
"27" червня 2013 р. Калинівський районний суд Вінницької області
В складі: головуючого Янків Т.П.
При секретарі Гордієнко А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Калинівка, Вінницької області справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом,
Позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою, в якій вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Радівка Калинівського району помер її батько ОСОБА_3, після смерті відкрилась спадщина на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва розміром 2,2411 га., розташовану на території Глинської сільської ради Калинівського району, що належала померлому на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії І-ВН №042882, виданого Глинською сільською радою Калинівського району 20.12.2002 року, зареєстрованого в Книзі записів Державних актів на право приватної власності на землю за №436.
Згідно заповітного розпорядження від 16.02.2011 року спадкодавець заповів вищевказану земельну ділянку на ім'я позивачки, однак остання не має можливості оформити своїх спадкових прав у встановленому законом порядку, оскільки у тексті вищевказаного заповітного розпорядження було допущено помилку. Зазначені обставини стали підставою для звернення до суду.
Позивачка ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, однак, згідно заяви від 27.06.2013 р., просить задовольнити позовні вимоги, нею заявлені, розгляд по справі проводити за її відсутності.
Відповідачка ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилась, але, відповідно довідки №468 від 27.06.2013 р., посвідченим головою сільської ради с. Глинськ Калинівського району, просить заслухати справу за її відсутності, позовні вимоги, заявлені позивачкою, визнає повністю.
Згідно ст.158 ЦПК України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Відповідно до ч.2 ст. 197 ЦПК України у зв'язку з неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звкузаписувального технічного запису не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав. Так, в судовому засіданні достовірно встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивачки ОСОБА_3, вказане підтверджується свідоцтвом про смерть останнього, виданого 05.09.2011 р. виконавчим комітетом Глинської сільської ради Калинівського району за актовим записом №11.
Після його смерті відкрилась спадщина на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва розміром 2,2411 га., розташовану на території Глинської сільської ради Калинівського району, що належала померлому на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії І-ВН №042882, виданого Глинською сільською радою Калинівського району 20.12.2002 року, зареєстрованого в Книзі записів Державних актів на право приватної власності на землю за №436.
Згідно заповітного розпорядження, посвідченого 16.02.2011 року секретарем Глинської сільської ради Калинівського району Вінницької області за реєстровим №120, ОСОБА_3 заповів позивачці земельну частку (пай) розміром 2,2411 га., що знаходиться на території Глинської сільської ради Калинівського району. На день смерті заповідача заповіт не змінено, не відмінено та не скасовано.
В передбачений законом шестимісячний термін позивачка фактично прийняла спадщину після смерті батька ОСОБА_3, як спадкоємиця за заповітом, оскільки проживала зі спадкодавцем на момент відкриття спадщини, що підтверджується довідкою №67 від 30.01.2013 р. виконкому Глинської сільської ради Калинівського району.
Частиною 3 ст. 1268 ЦК України передбачено, що спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.
Однак оформити своїх спадкових прав у встановленому законом порядку позивачка не має можливості, оскільки в тексті вищевказаного заповітного розпорядження було допущено помилку. Так, батько заповідав позивачці майно, що на момент складання заповіту належало померлому як земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, а не земельна частка (пай), тому в даний час спадщина відкрилась спадщину на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва розміром 2,2411 га., що належала померлому на підставі вищевказаного Державного акту, а не на земельну частку (пай), як зазначено в заповіті. Проте зміни в заповітне розпорядження внести неможливо, оскільки спадкодавець помер.
З огляду на вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги позивачки є підставними, а тому підлягають до задоволення.
На підставі викладеного та, керуючись ст.ст. 1216, 1217, 1258, 1261 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 158, 197, 212 - 215 ЦПК України,-
Позов задовольнити. Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва розміром 2,2411 га., розташовану на території Глинської сільської ради Калинівського району, що належала померлому на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії І-ВН №042882, виданого Глинською сільською радою Калинівського району 20.12.2002 року, зареєстрованого в Книзі записів Державних актів на право приватної власності на землю за №436 в порядку спадкування за заповітом після смерті батька ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Радівка Калинівського району Вінницької області.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: