Ухвала від 01.07.2013 по справі 807/1360/13-а

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про закриття провадження у адміністративній справі

01 липня 2013 рокум. Ужгород№ 807/1360/13-а

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Микуляк П.П.

при секретарі Гринюк І.В.

за участю:

представник позивача: Управління праці та соціального захисту населення Виноградівської районної державної адміністрації , пердставники - Тільняк О.Ю., Менджул-Маринець Л.М.;

представник відповідача: Хустська об'єднана державна фінансова інспекція , представник - Данканич О.В.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про закриття провадження по адміністративній справі за позовною заявою Управління праці та соціального захисту населення Виноградівської районної державної адміністрації до Хустської об'єднаної державної фінансової інспекції про визнання незаконним акту в частині внесених в нього недостовірних та незаконних відомостей, -

ВСТАНОВИВ:

Управління соціального захисту населення Виноградівської районної державної адміністрації звернулося у Закарпатський окружний адміністративний суд з позовною заявою до Хустської об'єднаної державної фінансової інспекції, якою просить визнати незаконним акт в частині внесених в нього недостовірних та незаконних відомостей.

Представник відповідача заявив клопотання про закриття провадження у справі відповідно до статті 157 КАС України. Мотивуючи тим, що позивач просить визнати незаконним розділ ІV акту ревізії №15-16/45 від 30.11.2012 року складений Держфінінспекцією за результатами планової ревізії в частині внесення в нього недостовірних та незаконних відомостей, а також просить суд визнати неправомірними дії Хустської об'єднаної Держфінінспекції в частині неприйняття обгрунтованих та правомірних заперечень від 12.12.2012 року №01-09/4610. А в даному випадку вищезгаданий акт не нормативно правовим актом чи актом індивідуальної дії.

В судовому засіданні представник відповідача клопотання підтримав, просив задовольнити.

В судовому засіданні представники позивача в судовому засіданні заперечили проти клопотання, та просили суд відмовити у задоволенні такого.

Судом було встановлено, що позивач просить визнати незаконним акт, який не є нормативно правовим актом чи актом індивідуальної дії в частині внесених в нього недостовірних та незаконних відомостей та неправомірними дії Хустської об'єднаної Держфінінспекції в частині неприйняття обгрунтованих та правомірних заперечень від 12.12.2012 року №01-09/4610.

Суд вважає, що підстав для оскарження актів ревізій в порядку адміністративного судочинства немає, оскільки такі акти не породжують прав та юридичних обов'язків.

Акт державного чи іншого органу - це юридична форма рішень цих органів, який породжує певні правові наслідки з метою регулювання суспільних відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів правовідносин

Відповідно до практики ВАСУ та п.2 Роз'яснень президії Вищого арбітражного суду України від 26.01.2000 року №02-5/35, не можуть оспорюватися акти ревізій, документальних перевірок, дій службових осіб, вчинені у процесі чи за результатами перевірок тощо, оскільки ці акти не мають обов'язкового характеру.

Позовні вимоги про визнання незаконним акту в частині внесених в нього недостовірних та незаконних відомостей та відмову у прийнятті пояснень до цього ж самого акту не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства, а тому, з огляду на вказане вище провадження в адміністративній справі слід закрити.

Відповідно до п.1 ч.1. ст. 157 КАС України, суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства. Даний спір підсудній місцевому суду за місцем знаходження позивача. Провадження у справі слід закрити.

Відповідно до ч.3 ст.157 КАС України про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу.

На підставі викладеного та керуючись ст.157,160,165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Провадження у справі за адміністративним позовом Управління соціального захисту населення Виноградівської районної державної адміністрації до Хустської об'єднаної державної фінансової інспекції про визнання незаконним акту в частині внесених в нього недостовірних та незаконних відомостей та визнання неправомірними дії Хустської об'єднаної Держфінінспекції в частині неприйняття обгрунтованих та правомірних заперечень до Акту ревізії від 12.12.2012 року №01-09/4610- закрити.

Невідкладно надіслати копію ухвали особі, яка подала позовну заяву.

Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Уразі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно ч.3 ст.160 Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, визначені ст. 254 КАС України.

СуддяП.П. Микуляк