ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
26 червня 2013 року № 826/9969/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Бояринцева М.А., ознайомившись з позовною заявою
ОСОБА_1
до 1) Комунального підприємства "Управління житловим господарством Дарницького району м. Києва", Житлово-експлуатаційної дільниці № 206, 2) Комунального підприємства "Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на нерухоме майно", 3) Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації
про зобовязання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Комунального підприємства "Управління житловим господарством Дарницького району м. Києва", Житлово-експлуатаційної дільниці № 206, Комунального підприємства "Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на нерухоме майно", Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації про визнання недійсною адреси, зазначеної в особистому рахунку № НОМЕР_1 Книги господарських споруд з квартирними ознаками "АДРЕСА_1" та про зобов'язання Дарницьку районну в м. Києві державну адміністрацію надати індивідуально збудованій садибі в межах окремої земельної ділянки, наданій позивачу під забудову, окремого поштового номеру.
Згідно статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до статті 104 Кодексу адміністративного судочинства України звернення до адміністративного суду відбувається шляхом подання позовної заяви, яка має бути оформлена згідно статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;
Пунктом 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Позивач в позовній заяві визначає відповідачами у справі Комунальне підприємство "Управління житловим господарством Дарницького району м. Києва", Житлово-експлуатаційну дільницю № 206, Комунальне підприємство "Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на нерухоме майно", Дарницьку районну в місті Києві державну адміністрацію, проте позовні вимоги позивачем заявлено до Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації.
Таким чином, позивачу необхідно уточнити позовні вимоги щодо кожного з відповідачів або визначити належного відповідача у справі.
При цьому, суд звертає увагу, що відповідно до частини третьої статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Разом з тим, суд зазначає, що рішенням Київської міської ради від 08.11.2001 №121/1555 "Про управління житловим господарством м. Києва з урахуванням адміністративно-територіальної реформи" створено комунальні підприємства по утриманню житлового господарства (КП УЖГ) Голосіївського, Дарницького, Деснянського, Дніпровського, Оболонського, Печерського, Подільського, Святошинського, Солом'янського, Шевченківського районів м. Києва шляхом реорганізації існуючих комунальних підприємств житлового господарства на умовах входження до їх складу житлово-експлуатаційних організацій на засадах структурних підрозділів.
Таким чином, Житлово-експлуатаційна дільниця № 206 не наділена владними повноваженнями, не здійснює владні управлінські функції та не є суб'єктом владних повноважень в розумінні Кодексу адміністративного судочинства України, а тому не може бути відповідачем відповідно до цього Кодексу.
Крім того, частиною четвертою статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України встановлені вимоги, які може містити адміністративний позов.
Так, зокрема, адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії.
При цьому, суд звертає увагу, що адміністративні суди не наділені повноваженнями щодо визнання недійсною адреси.
Таким чином, позивачу необхідно уточнити позовні вимоги з урахуванням положень статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України.
Крім того, відповідно до статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Проте, позивач в позовній заяві не зазначає, коли йому стало відомо про порушення його права та охоронюваних законом інтересів.
Відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Перелічені недоліки повинні бути усунені позивачем до 12 липня 2013 року шляхом подання до суду уточнених позовних вимог та пояснень щодо строків звернення до суду. Виправлені недоліки повинні бути надані через канцелярію суду (або надіслання поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали.
.
Керуючись ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху .
2.Встановити позивачу строк до 12 липня 2013 року для усунення недоліків позовної заяви.
3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя М.А. Бояринцева