6-а/487/77/13
06.06.2013 року Заводський районний суд міста Миколаєва
у складі: головуючого- судді Агєєвої Л.І.
при секретарі Клименко Т.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду подання підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Миколаївській області про зміну способу та порядку виконання постанови суду,
29.05.2013 року головний державний виконавець ДВС підрозділу примусового виконання рішень відділу ДВС Куліченко Д.О. звернувся до суду з поданням про зміну способу та порядку виконання постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 24.01.2013 року.
Сторони у судове засідання не з*явилися, причину неявки суду не повідомили, про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.
Дослідивши надані матеріали, оцінивши докази, судом встановлено наступне:
В провадженні підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Миколаївській області знаходиться виконавчий лист по справі №2-а-5771/11, виданий 11.04.2013 року Заводським районним судом м. Миколаєва про зобов'язання Управління Пенсійного Фонду України в Заводському районі м. Миколаєва здійснити перерахунок та виплату на користь ОСОБА_2 пенсії по 3 групі інвалідності у розмірі, встановленому ст. 54, ст. 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» - 6 мінімальних пенсій за віком та щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю у розмірі, встановленому ст. 50, ст. 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» - 50% мінімальної пенсії за віком з урахуванням мінімального розміру пенсії, визначеної за правилами, передбаченими ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за період часу з 26 листопада 2010 року по 22 липня 2011 року включно з урахуванням виплачених сум.
Зазначений виконавчий лист було видано на підставі постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 24.01.2013 року за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду України в Заводському районі м. Миколаєва про зобов'язання здійснити перерахунок розміру пенсії.
07.05.13 року до відділу ДВС надійшло повідомлення від боржника - Управління Пенсійного Фонду України в Заводському районі м. Миколаєва про виконання постанови суду, а саме здійснення перерахунку державної та додаткової пенсії у розмірі 31673,33 грн., що підтверджується копією протоколу від 22.04.2013 року про індивідуальний перерахунок пенсії стягувача.
Проте, виплата ОСОБА_2 нарахованих коштів не відбулась, у зв'язку з припиненням державного бюджетного фінансування на проведення виплат по судовим рішенням.
Відповідно до повідомлення боржника та чинних нормативно - правових актів встановлено наступне: фінансування пенсійних виплат за рішенням судів здійснюється за наявності цільових асигнувань з Державного бюджету України. Відповідно до Законів України "Про державний бюджет України" в 2012, 2013 роках норми і положення ст.63 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» застосовуються в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, і виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджет України та бюджету Пенсійного фронду України на 2012, 2013 роки.
Згідно ч.2 ст.72 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» кошти Пенсійного фонду не включаються до складу Державного бюджету України.
Частина 1 ст.73 даного Закону передбачає використання коштів Пенсійного фонду на виплату пенсій, передбачених цим Законом. Згідно ч.2 ст.73 даного закону забороняється використання коштів Пенсійного фонду на цілі, не передбачені цим Законом.
Судом встановлено, що боржником стягувачу було проведено перерахунок, тобто рішення суду, що містить зобов'язальну норму стосовно здійснення перерахунку пенсії, виконане управлінням добровільно.
Відповідно до ст.36 Закону України "Про виконавче провадження" та ст.263 КАС України - за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим державний виконавець за власною ініціативою чи за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про встановлення або зміну способу і порядку виконання.
Визначальним фактором при вчиненні заміни способу та порядку виконання судового рішення є винятковість цих випадків та їх об'єктивний вплив на виконання судового рішення.
Підставою для заміни способу і порядку виконання судового рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим у строк або встановленим судом способом.
Державним виконавцем не надано жодних доказів на підтвердження обставин, які ускладнюють виконання судового рішення.
Крім того, реалізація особою права, яке пов'язане з отриманням бюджетних коштів, котра базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актів національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань, тобто посилання органами державної влади на відсутність коштів, як на причину невиконання своїх зобов'язань судом не приймається до уваги, про що зазначено Європейським Судом з прав людини .
Таким чином, суд вважає, що в задоволенні подання слід відмовити.
Керуючись ст.263 КАС України, суд -
В задоволенні подання державного виконавця Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Миколаївській області про зміну способу виконання рішення суду - відмовити.
Ухвала набирає чинності через п'ять днів з моменту її проголошення. Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Миколаївської області через Заводський районний суд м. Миколаєва в порядку, передбаченому ст.186 КАС України.
Суддя: Л.І. Агєєва