Ухвала від 25.03.2008 по справі 27/280

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Запорізької області

УХВАЛА

про припинення провадженням справи

25.03.08 Справа № 27/280

Дроздова С.С.

За позовом: Управління Пенсійного фонду України в м. Бердянську Запорізької області, м. Бердянськ

до відповідача: Відкритого акціонерного товариства “Азовкабель», м. Бердянськ Запорізької області

про стягнення 22 724 грн. 60 коп.

Суддя Дроздова С.С.

Представники сторін :

Від позивача: Останіна О.В., дов. № 30/01 від 03.01.08 р.

Від відповідача: Межуэв С.М., дов. № 07-164 выд 20.02.08 р.

У судовому засіданні, відкритому 07.09.05р., сторонами було заявлено клопотання відповідно до ст. 69 п. 4 ГПК України про продовження терміну розгляду спору. У судовому засіданні від 08.11.05р. було оголошено перерву для надання додаткових доказів у справі.

Ухвалою суду від 15.11.05 р. провадження у справі було зупинено, на підставі ст. 79 ГПК України.

Ухвалою суду від 28.02.08 р. провадження у справі № 27/280 поновлено та призначено судове засідання.

Управління Пенсійного фонду України в м. Бердянську звернулось до господарського суду з позовною заявою про стягнення з Відкритого акціонерного товариства “Азовкабель» 22 724,60 грн. заборгованості по витратам на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Сутність спору викладена в ухвалах суду від 07.09.05 р., 15.11.05 р., 28.02.08 р.

25.03.08 р. розгляд справи № 27/280 продовжено.

25.03.08 р. до початку розгляду справи представники позивача та відповідача заявили письмове клопотання щодо відмови від здійснення технічної фіксації судового процесу.

Позивач у судовому засіданні, відкритому 25.03.08 р. підтримав позовні вимоги. Представник відповідача проти позову заперечив у повному обсязі.

Заслухавши представників позивача, відповідача та розглянувши матеріали справи, господарський суд дійшов висновку, що справу № 27/280 не належить розглядати в порядку господарського судочинства з наступних підстав.

01.09.2005р. набрав чинності Кодекс адміністративного судочинства України, який визначає повноваження адміністративних судів щодо розгляду справ адміністративної юрисдикції, порядок звернення до адміністративних судів і порядок здійснення адміністративного судочинства.

Відповідно до п. 6 розділу VІІ Прикінцевих і перехідних положень КАС України до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Пунктом 4 ч. 1 ст. 17 КАС України передбачено, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Відповідно до п. 1 ч. 1 статті 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції -це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Визначення суб'єкта владних повноважень дається в п. 7 ст. 3 КАС України, згідно з яким це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Позивачем у справі № 27/280 є Управління Пенсійного фонду України в м. Бердянську Запорізької області.

Згідно ч. 1 ст. 58 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" Пенсійний фонд є органом, який здійснює керівництво та управління солідарною системою, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду, вирішує питання, пов'язані з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснює адміністративне управління Накопичувальним фондом та інші функції, передбачені цим Законом і статутом Пенсійного фонду.

Відповідно до п. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.01 р. № 121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що, зокрема, здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків.

Згідно з п. 1.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.02 р. № 8-2, управління у районах, містах і районах у містах є органами Пенсійного фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням цього Фонду в АРК, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Пенсійного фонду.

Відповідно до підпунктів 6 п. 2.2 Положення про управління Пенсійного фонду, Управління відповідно до покладених до нього завдань контролює надходження страхових внесків та інших платежів до Пенсійного фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати страхових внесків, цільового використання коштів Пенсійного фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.

З наведеного випливає, що Управління, у даній справі, виступає як орган державної влади при здійсненні ним владних управлінських функцій і, відповідно, як суб'єкт владних повноважень.

Таким чином, у спірних правовідносинах позивач виступає не як суб'єкт господарської діяльності, а як суб'єкт владних повноважень.

Враховуючи, що однією із сторін є суб'єкт владних повноважень, а спір за своєю правовою природою належить до сфери регулювання публічного права, суд вважає, що він повинен вирішуватися за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

За таких обставин господарський суд припиняє провадження у справі, на підставі ст. 80 п. 1 ГПК України - спір не підлягає вирішенню в господарських судах України.

У випадках припинення провадження у справі повторне звернення до господарського суду зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав не допускається.

Керуючись ст.ст. 80 п. 1, 86 ГПК України, -

УХВАЛИВ:

Припинити провадження у справі № 27/280.

Суддя С.С. Дроздова