Ухвала від 13.06.2013 по справі К/9991/71033/11-С

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"13" червня 2013 р. м. Київ К/9991/71033/11

Вищий адміністративний суд України в складі колегії суддів:

головуючого:Штульман І.В. (доповідач),

суддів:Заїки М.М.,

Стародуба О.П., -

розглянувши в касаційній інстанції в порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_4 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про зобов'язання вчинити певні дії, за касаційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області на ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 27 вересня 2011 року, -

ВСТАНОВИВ:

У жовтні 2010 року ОСОБА_4 звернувся в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про зобов'язання вчинити певні дії.

Постановою Ковпаківського районного суду міста Суми від 16 листопада 2010 року позов задоволено.

Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 27 вересня 2011 року апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області на постанову Ковпаківського районного суду міста Суми від 16 листопада 2010 року повернуто.

У касаційній скарзі відповідач, посилаючись на порушення судом апеляційної інстанції норм процесуального права, просить скасувати ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 27 вересня 2011 року і направити справу до апеляційного суду для продовження розгляду.

Касаційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до частини 2 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Згідно частини 8 статті 1832 Кодексу адміністративного судочинства України постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку. Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Відповідно до частини 1 статті 103 Кодексу адміністративного судочинства України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.

З матеріалів справи вбачається, що постанова Ковпаківського районного суду міста Суми від 16 листопада 2010 року прийнята за наслідками розгляду справи у порядку скороченого провадження, копію цього рішення було направлено на адресу Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області та як встановлено судом апеляційної інстанції таку отримано відповідачем 7 лютого 2011 року.

Апеляційну скаргу на постанову Ковпаківського районного суду міста Суми від 16 листопада 2010 року Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області направило до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції 17 лютого 2011 року (надано копію витягу з журналу вихідної кореспонденції вказаного управління за 17 лютого 2011 року та копію фіскального чеку, який підтверджує направлення на адресу Ковпаківського районного суду міста Суми 17 лютого 2011 року рекомендованого листа), тобто в межах встановленого строку на апеляційне оскарження.

Таким чином, погодитися із рішенням суду апеляційної інстанції про повернення Головному управлінню Пенсійного фонду України в Сумській області апеляційної скарги на постанову Ковпаківського районного суду міста Суми від 16 листопада 2010 року в зв'язку з пропуском строку на її апеляційне оскарження неможливо.

Відповідно до частин 1, 4 статті 227 Кодексу адміністративного судочинства України підставою для скасування судових рішень судів першої та (або) апеляційної інстанцій і направлення справи для продовження розгляду є порушення норм матеріального чи процесуального права, які призвели до постановлення незаконної ухвали, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі. Справа направляється до суду апеляційної інстанції для продовження розгляду або на новий розгляд, якщо порушення допущені тільки цим судом. В усіх інших випадках справа направляється до суду першої інстанції.

За таких обставин, ухвала Харківського апеляційного адміністративного суду від 27 вересня 2011 року підлягає скасуванню, а справа - направленню до суду апеляційної інстанції для вирішення питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області на постанову Ковпаківського районного суду міста Суми від 16 листопада 2010 року.

Керуючись статтями 220, 222, 223, 227, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області - задовольнити.

Ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 27 вересня 2011 року - скасувати, а справу за позовом ОСОБА_4 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про зобов'язання вчинити певні дії - направити до суду апеляційної інстанції для продовження розгляду.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий: Штульман І.В.

Судді: Заїка М.М.

Стародуб О.П.