Україна
Донецький окружний адміністративний суд
03 червня 2013 р. Справа №805/5276/13-а
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: о 12 год. 30 хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого- судді Кошкош О.О.
при секретарі Яковецькій О.В.
за участю представника позивача Вознюка Є.В.
представника відповідача Дем'янової О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку, по вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Комунального підприємства «Дільниця по ремонту, утриманню автошляхів та споруджень на них» до Державної податкової інспекції у м. Краматорську Донецької області Державної податкової служби про скасування податкових повідомлень-рішень,
Комунальне підприємство «Дільниця по ремонту, утриманню автошляхів та споруджень на них» звернулось до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Краматорську Донецької області Державної податкової служби про скасування податкових повідомлень-рішень. В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що податковим органом проведена камеральна перевірка позивача з питань повноти та своєчасності розрахунків з бюджетом по податку на додану вартість. За результатами перевірки складено акт № 2374/15-2-13489818 від 04.12.2012 року, на підставі якого прийняті податкові повідомлення-рішення № 0003471502/29554 від 25.12.2012 року, відповідно до якого, до позивача застосовного штрафну санкцію в розмірі 20% в розмірі 34879,54 грн. та № 0003431502/295536 від 25.12.2012 року, відповідно до якого до позивача застосовано штрафну санкцію в розмірі 10% на суму 4000 грн.
Із вказаними рішеннями податкового органу позивач не погоджується та зазначає, що 21.12.2012 року підприємством здійснено погашення розстрочених сум податку на додану вартість в розмірі 40000 грн. із вказанням напрямку призначення платежу, разом з тим, податковим органом змінено направлення платежу на погашення попередніх податкових періодів. Також зазначає, що податковим органом неправомірно нараховано штрафну санкцію, оскільки відповідно до вимог Податкового кодексу України, необхідно застосовувати лише одну грн. за кожне порушення. Просить скасувати податкові повідомлення-рішення № 0003471502/29554 та № 0003461502/29553 від 25.12.2012 року.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, пояснивши, що позивачем неодноразово сплачувались податкові зобов'язання з порушенням строків, у зв'язку з чим до нього застосовано штрафну (фінансову) санкцію, відповідно до вимог Податкового кодексу України.
Вважають, що податкове повідомлення-рішення прийнято у відповідності до вимог чинного законодавства та просять відмовити в задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що Комунальне підприємство «Дільниця по ремонту, утриманню автошляхів та споруджень на них» зареєстровано в якості суб'єкта господарювання рішенням виконавчого комітету Краматорської міської ради, включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України за № 13489818, діє на підставі статуту.
Відповідач Державна податкова інспекція у м. Краматорську Донецької області Державної податкової служби є суб'єктом владних повноважень, якій в даних правовідносинах реалізує надані йому Податковим кодексом України повноваження.
4 грудня 2012 року Державною податковою інспекцією у м. Краматорську Донецької області Державної податкової служби проведена камеральна перевірка Комунального підприємства «Дільниця по ремонту, утриманню автошляхів та споруджень на них» з питань своєчасності розрахунків з бюджетом з податку на додану вартість, за результатами якої складено акт № 2374/15-2-13489818 від 04.12.2012 року (а.с.9-13).
Вказаним актом встановлено порушення пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16, п. 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України в частині несвоєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість по податковим деклараціям за квітень 2011 року, листопад 2011 року, грудень 2011 року, червень 2011 року, липень 2012 року, вересень 2012 року та уточнюючим розрахункам за березень 2011 року, квітень 2011 року, липень 2011 року, серпень 2011 року, вересень 2011 року, жовтень 2011 року, травень 2011 року, липень 2012 року, серпень 2012 року, вересень 2012 року, жовтень 2012 року, травень 2012 року, липень 2012 року, серпень 2012 року.
На підставі акту перевірки № 2374/15-2-13489818 від 04.12.2012 року податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення № 0003471502/29554 від 25.12.2012 року, відповідно до якого за затримку на 338, 335, 330, 328, 297, 115, 85, 84, 78 та 42 календарних днів сплати грошового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 174397,69 грн. до Комунального підприємства «Дільниця по ремонту, утриманню автошляхів та споруджень на них» застосовано штраф в розмірі 20% на суму 34879,54 грн. (а.с.7).
Також, на підставі зазначеного акту податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення № 0003461502/29553 від 25.12.2012 року, відповідно до якого за затримку на 23 календарних дня сплати грошового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 40000 грн. до Комунального підприємства «Дільниця по ремонту, утриманню автошляхів та споруджень на них» застосовано штраф в розмірі 10% на суму 4000 грн. (а.с.8).
Податкове повідомлення-рішення № 0003471502/29554 від 25.12.2012 року суд вважає таким, що підлягає частковому скасуванню.
Згідно до п. 16.1.5 ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до ст. 14.1.175 Податкового кодексу України, податковий борг-сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до ст. 31 Кодексу, строком сплати податку та збору визначаються періоди, що розпочинаються з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку зі сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
Момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою.
Строк сплати податку та збору обчислюється роками, кварталами, місяцями, декадами, тижнями, днями або вказівкою на подію, що повинна настати або відбутись.
Строк сплати податку та збору встановлюється відповідно до податкового законодавства для кожного податку окремо. Зміна платником податку, податковим агентом або представником платника податку чи контролюючим органом встановленого строку сплати податку чи збору забороняється, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Підпунктом 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України, податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:
календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним;
календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
Як передбачено діючим законодавством, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Підстави для застосування до платника податків штрафних санкцій передбачені ст. 126 Кодексу, так у разі якщо платник податків не сплачує суми самостійно визначеного грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Таким чином, умовою застосування штрафної санкції у відповідності до приведеної норми Кодексу є наявність несвоєчасно оплаченого узгодженого податкового зобов'язання.
Статтею 14.1.156 Кодексу передбачено, що податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Згідно до п. 203.2 ст. 203 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п. 203.1 статті 203 цього Кодексу для подання податкової декларації.
Судом встановлено, що Комунальним підприємством «Дільниця по ремонту, утриманню автошляхів та споруджень на них», у відповідності до вимог законодавства, подано до податкового органу податкову декларацію з податку на додану вартість за квітень 2011 року № 9003682723 від 20.05.2011 року, якою задекларовано податкове зобов'язання в сумі 55365 грн. (строк сплати 30.05.2011 року). Заборгованість частково сплачена в розмірі 734,68 грн., що підтверджується платіжним дорученням № 534 від 22.11.2012 року (затримка становить 338 календарних дня).
Комунальним підприємством «Дільниця по ремонту, утриманню автошляхів та споруджень на них», у відповідності до вимог законодавства, подано до податкового органу податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2011 року № 9012560998 від 19.12.2011 року, якою задекларовано податкове зобов'язання в сумі 69994 грн. (строк сплати 30.12.2011 року). Заборгованість сплачена в розмірі 69994 грн., що підтверджується платіжним дорученням № 534 від 22.11.2012 року (затримка становить 328 календарних дня).
У податковій декларації з податку на додану вартість за грудень 2011р., наданій до ДПІ у м. Краматорську 19.01.2012р. (вхідний №9013864306), підприємство визначило до сплаті в бюджет 69370 грн. податку по строку сплати 30.01.2012 року. За особовим рахунком підприємства станом на 30.01.2012р. переплата не рахувалась. Станом на 31.01.2012 року податковий борг склав 69370 грн., який був частково сплачений 22.11.2012 року (платіжне доручення №534 на суму 186591,72грн., погашено податкового боргу по декларації на суму 21068,66 грн.), тобто з затримкою у сплаті на 297 календарних днів.
У податковій декларації з податку на додану вартість за червень 2012 року, наданій до ДПІ у м. Краматорську 17.07.2012 року (вхідний №9041114341), підприємство визначило до сплаті в бюджет 126920 грн. податку по строку сплати 30.07.2012 року. За особовим рахунком підприємства станом на 30.07.2012 року переплата не рахувалась. Станом на 31.07.2012 року податковий борг склав 126920 грн., який був частково сплачений 22.11.2012 року (платіжне доручення №534 на суму 186591,72 грн., погашено податкового боргу по декларації на суму 69059,62 грн.), тобто з затримкою у сплаті на 115 календарних днів.
У податковій декларації з податку на додану вартість за липень 2012 року, наданій до ДПІ у м. Краматорську 17.08.2012 року (вхідний №9049964881), підприємство визначило до сплати в бюджет 7252грн. податку по строку сплати 30.08.2012 року. За особовим рахунком підприємства станом на 30.08.2012 року переплата не рахувалась. Станом на 31.08.2012 року податковий борг склав 7252 грн., який був сплачений 22.11.2012 року (платіжне доручення №534 на суму 186591,72грн. погашено податкового боргу по декларації на суму 7252,0 грн.), тобто із затримкою у сплаті 84 календарних дня.
В уточнюючому розрахунку з податку на додану вартість за квітень 2011 року, наданому до ДПІ у м. Краматорську 23.11.2011 року (вхідний №9012937257), підприємство визначило до сплати в бюджет 11 грн. податку по строку сплати 23.11.2011 року. За особовим рахунком підприємства станом на 23.11.2011 року переплата не рахувалась. Станом на 24.11.2011 року податковий борг склав 11 грн., який був сплачений 22.11.2012 року (платіжне доручення №534 на суму 186591,72грн., погашено податкового боргу по уточнюючому розрахунку на суму 11,0 грн.), тобто із затримкою у сплаті на 335 календарних днів.
В уточнюючому розрахунку з податку на додану вартість за березень 2011 року, наданому до ДПІ у м. Краматорську 23.11.2011 року (вхідний №9012934344), підприємство визначило до сплати в бюджет 11 грн. податку по строку сплати 23.11.2011 року. За особовим рахунком підприємства, станом на 23.11.2011 року переплата не рахувалась. Станом на 24.11.2011 року податковий борг становить 102 грн., який був сплачений 22.11.2012 року. (платіжне доручення №534 на суму 186591,72 грн., погашено податкового боргу по уточнюючому розрахунку на суму 102 грн.), тост: затримкою у сплаті на 335 календарних днів.
В уточнюючому розрахунку з податку на додану вартість за вересень 2011 року, наданому до ДПІ у м. Краматорську 23.11.2011р. (вхідний №9012942780), підприємство визначило до сплати в бюджет 249 грн. податку по строку сплати 23.11.2011р. За особовим рахунком підприємства станом на 23.11.2011 року переплата не рахувалась. Станом на 24.11.2011 року податковий борг склав 249 грн., який був сплачений 22.11.2012 року (платіжне доручення №534 на суму 186591,72 грн., погашено податкового боргу по уточнюючому розрахунку на суму 249,0 грн.), тобто з затримкою у сплаті на 335 календарних днів.
В уточнюючому розрахунку з податку на додану вартість за липень 2011 року, наданому до ДПІ у м. Краматорську 23.11.2011р. (вхідний №9012940323), підприємство визначило до сплати в бюджет 18 грн. податку по строку сплати 23.11.2011р. За особовим рахунком підприємства станом на 23.11.2011 року переплата не рахувалась. Станом на 24.11.2011 року податковий борг склав 18 грн., який був сплачений 22.11.2012 року (платіжне доручення №534 на суму 186591,72 грн., погашено податкового боргу по уточнюючому розрахунку на суму 17,0 грн.), тобто із затримкою у сплаті на 335 календарних днів.
В уточнюючому розрахунку з податку на додану вартість за серпень 2011 року, наданому до ДПІ у м. Краматорську 23.11.2011року (вхідний №9012941476), підприємство визначило до сплати, в бюджет 33 грн. податку по строку сплати 23.11.2011 року. За особовим рахунком підприємства станом на 23.11.2011року переплата не рахувалась. Станом на 24.11.2011 року податковий борг склав 33 грн., який був сплачений 22.11.2012 року (платіжне доручення №534 на суму 186591,72грн., погашено податкового боргу по уточнюючому розрахунку на суму 32,0 грн.), тобто із затримкою у сплаті на 335 календарних днів.
В уточнюючому розрахунку з податку на додану вартість за жовтень 2011 року, наданому до ДПІ у м. Краматорську 28.11.2011року (вхідний №9012987167), підприємство визначило до сплати в бюджет 55 грн. податку по строку сплати 28.11.2011 року. За особовим рахунком підприємства станом на 28.11.2011 року переплата не рахувалась. Станом на 29.11.2011 року податковий борг склав 55 грн., який був сплачений 22.11.2012 року (платіжне доручення №534 на суму 186591,72 грн., погашено податкового боргу по уточнюючому розрахунку на суму 55,0 грн), тобто із затримкою у сплаті на 330 календарних днів.
В уточнюючому розрахунку з податку на додану вартість за травень 2012 року, наданому до ДПІ у м. Краматорську 29.08.2012 року (вхідний №9052205161), підприємство визначило до сплати в бюджет 2500 грн. податку по строку сплати 29.08.2012 року. За особовим рахунком підприємства, станом на 29.08.2012 року переплата не рахувалась. Станом на 30.08.2012 року податковий борг склав 2500 грн., який був сплачений 22.11.2012 року (платіжне доручення №534 на суму 186591,72 грн., погашено податкового боргу по уточнюючому розрахунку на суму 2500,0 грн.), тобто із затримкою у сплаті на 85 календарних дня.
В уточнюючому розрахунку з податку на додану вартість за липень 2012 року, наданому до ДПІ у м. Краматорську 05.09.2012 року (вхідний №9053526529), підприємство визначило до сплати в бюджет 267 грн. податку по строку сплати 05.09.2012 року. За особовим рахунком підприємства станом на 05.09.2012 року переплата не рахувалась. Станом на 06.09.2012 року податковий борг склав 267 грн., який був сплачений 22.11.2012 року (платіжне доручення №534 на суму 186591,72 грн., погашено податкового боргу по уточнюючому розрахунку на суму 267,0 грн.), тобто із затримкою у сплаті на 78 календарних дня.
В уточнюючому розрахунку з податку на додану вартість за серпень 2012 року, наданому до ДПІ у м. Краматорську 11.10.2012 року (вхідний №9062153973), підприємство визначило до сплати в бюджет 117 грн. податку по строку сплати 11.10.2012 року. За особовим рахунком підприємства станом на 11.10.2012 року переплата не рахувалась. Станом на 11.10.2012 року податковий борг склав 117 грн., який був сплачений 22.11.2012 року (платіжне доручення №534 на суму 186591,72 грн., погашено податкового боргу по уточнюючому розрахунку на суму 117,0 грн.), тобто із затримкою у сплаті на 42 календарних дня.
Тобто, позивачем дійсно порушені строки погашення податкового зобов'язання, самостійно визначеного ним у податкових деклараціях.
Строки сплати податкових зобов'язань визначено у статті 57 ПК України, зокрема у п. 57.1. цієї статті передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Як вказувалось раніше, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків, відповідно до п. 126.1. ст. 126 ПК України, притягується до відповідальності у вигляді штрафу, зокрема при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання розмір штрафу становить 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання, відповідно до підп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України, є податковим боргом.
Відповідно до п. 87.9. ст. 87 ПК України у разі наявності у платника податків податкового боргу органи державної податкової служби зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом. Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов'язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Судячи із наведених вище положень законодавства, одним із обов'язків платника податків є своєчасна сплата узгоджених грошових зобов'язань перед бюджетом. З метою стимулювати платника податків своєчасно сплачувати узгоджені грошові зобов'язання ПК України передбачає накладення на платника штрафу за їх несплату, розмір якого залежить від кількості днів затримки погашення податкового боргу. Затримка у сплаті податкового боргу, за змістом ст. 126 ПК України, обчислюється починаючи з наступного дня за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання і завершується датою погашення податкового боргу. Слід наголосити на тому, що відповідно до ст. 126 ПК України, застосування штрафу передбачено лише після того, як податковий борг буде погашено у повному обсязі, незалежно від того чи платник самостійно сплатив свій податковий борг, чи такий податковий борг погашено шляхом вжиття податковим органом передбачених законом заходів до його погашення. Податковий кодекс України передбачає обов'язок контролюючого органу спрямовувати кошти, які надходять від платника, на погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення, незалежно від призначення платежу, яке визначив платник податків.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що відповідач цілком правомірно спрямував кошти на погашення податкового боргу, який виник раніше, а відтак і затримка у сплаті таких узгоджених грошових зобов'язань перевищила 30 календарних днів.
Разом з тим, суд зазначає наступне.
Пунктом 7 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України встановлено, що штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач в оскаржуваному податковому повідомленні-рішенні у зв'язку з порушенням позивачем вимог п. 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України в частині несвоєчасної сплати узгоджених сум податкових зобов'язань збільшив позивачу суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість по декларації за квітень 2011 року (№ 9003682723 від 20.05.2011 року) у розмірі 186591,72 грн., але штрафні санкції, передбачені п. 7 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України у сумі 1 грн. не застосував, проте застосував штрафні санкції у сумі 734,68 грн.
Посилання відповідача на те, що згідно ст. 126 ПКУ, дата виникнення штрафної санкції є дата несвоєчасного погашення сум податкового боргу, дата порушення податкового законодавства також визначається як дата несвоєчасного погашення сум податкового боргу, є безпідставним, оскільки п. 7 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України визначено, що штрафні санкції в розмірі 1 гривня застосовуються за порушення податкового законодавства,що вчинено за період з 1 січня по 30 червня 2011 року.
Як встановлено судом, що порушення податкового законодавства, щодо несвоєчасної сплати узгоджених сум податкових зобов'язань мало місце в період з 1 січня 2011 року по 30 червня 2011 року, тобто період припадає на цей проміжок, то за відповідне порушення повинна бути нарахована штрафна (фінансова) санкція в розмірі 1 гривня за кожне порушення.
Таким чином, податкове повідомлення-рішення № № 0003471502/29554 від 25.12.2012 року підлягає скасуванню в частині застосування до Комунального підприємства «Дільниця по ремонту, утриманню автошляхів та споруджень на них» штрафних санкцій в сумі 73,3,68 грн.
Щодо податкового повідомлення-рішення № № 0003461502/29553 від 25.12.2012 року, суд зазначає наступне.
Як вказувалось раніше, на підставі акту перевірки № 2374/15-2-13489818 від 04.12.2012 року прийнято вищевказане рішення, відповідно до якого за затримку на 23 календарних дня сплати грошового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 40000 грн. до Комунального підприємства «Дільниця по ремонту, утриманню автошляхів та споруджень на них» застосовано штраф в розмірі 10% на суму 4000 грн.
Відповідально до матеріалів справи, у податковій декларації з податку на додану вартість за вересень 2012р., наданій до Державної податкової інспекції у м. Краматорську 16.10.2012р. (вхідний №9063492300), підприємство визначило до сплати в бюджет 104289 грн. податку по строку сплати 30.10.2012р. За особовим рахунком підприємством станом на 30.10.2012р.переплата не рахувалась. Станом на 31.10.2012р. податковий борг склав 104289 грн., який був частково сплачений 22.11.2012 року (платіжне доручення №529 на суму 40000,0 грн., погашено податкового боргу по декларації на суму 40000,0 грн.), тобто затримкою у сплаті на 23 календарних дня.
Тобто, позивачем дійсно порушено строк сплати узгодженого податкового зобов'язання, а тому відповідач цілком правомірно спрямував такі кошти на погашення податкового боргу, який виник раніше, а відтак і застосування штрафних санкції є правомірними діями.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідачем в судовому засіданні повністю доведено, що оскаржувані рішення про застосування штрафу прийнято законно, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин.
Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач, приймаючи податкові повідомлення-рішення, діяв на підставі, в межах повноважень, що передбачені законодавством, з метою, з якою це повноваження надане та у спосіб, що передбачений законами.
Згідно ст. 94 КАС України з Державного бюджету України на користь позивача підлягають стягненню судові витрати пропорційно до задоволених вимог.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов Комунального підприємства «Дільниця по ремонту, утриманню автошляхів та споруджень на них» до Державної податкової інспекції у м. Краматорську Донецької області Державної податкової служби про скасування податкових повідомлень-рішень задовольнити частково.
Скасувати податкове повідомлення-рішення № 00103471502/29554 від 25 грудня 2012 року в частині застосування до Комунального підприємства «Дільниця по ремонту, утриманню автошляхів та споруджень на них» штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 733,68 грн.
В решті позову відмовити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Комунального підприємства «Дільниця по ремонту, утриманню автошляхів та споруджень на них» судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 7 (сім) грн. 34 коп.
Повний текст постанови виготовлений 8 червня 2013 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови особами, які беруть участь у справі, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя Кошкош О.О.