Копія
Справа № 822/2396/13-а
11 червня 2013 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіКовальчук О.К.
при секретарі Бесарабі І.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом першого заступника прокурора м. Хмельницького в інтересах держави в особі Прикарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства "Ресторан "Поділля" про стягнення штрафних санкцій, -
Перший заступник прокурора м. Хмельницького звернувся в суд з позовом в інтересах держави в особі Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства "Ресторан "Поділля" про стягнення штрафних санкцій в розмірі 17 000,0 грн.
В обґрунтування позовних вимог вказує на те, що у відповідності до п.8 ч.1 ст.11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" начальником Прикарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесена постанова №42-ПР-2-Е від 28.02.2013 року, якою на відповідача накладено штраф в розмірі 17000,0 грн., який в добровільному порядку відповідачем не сплачений, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.
Сторони в судове засідання не з"явилися.
Представник прокуратури та представник позивача подали до суду клопотання про розгляд справи за їх відсутності, позовні вимоги підтримали в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений за юридичною адресою зазначеною в ЄДР.
Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Оскільки сторони до суду не з'явились, технічний запис на звукозаписуючий пристрій не проводився, відповідно до вимог ст.41 КАС України.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку та сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996р. №448/96-ВР (далі-Закону) державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
За правилами частини 1 статті 5 та частини 2 статті 6 Закону державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку складається з Комісії як колегіального органу та центрального апарату.
У відповідності зі статтею 9 Закону уповноваженими особами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є, зокрема, Голова та члени Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; уповноважені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадові особи.
Суд встановив, що Прикарпатським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в ході перевірки встановлено порушення ВАТ "Ресторан "Поділля" вимог законодавства про цінні папери та не виконання розпорядження Прикарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 18.07.2012 року №219-ПР-2-Е щодо переведення випуску акцій документарної форми існування у бездокументарну відповідно до частини 2 статті 20 Закону України "Про акціонерні товариства", та не приведення статуту та внутрішніх положень у відповідність із нормами Закону України "Про акціонерні товариства" відповідно до п.5 розділу XVII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про акціонерні товариства".
Зазначеним розпорядженням визначений термін для усунення порушень законодавства про цінні папери - до 31.12.2012 року.
У зв"язку з невиконанням відповідачем розпорядження від 18.07.2012 року №219-ПР-2-Е позивачем 08.02.2013 року винесена постанова про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, а 18.02.2013 року складений акт №26-ПР-2-Е про правопорушення на ринку цінних паперів, на підставі якого винесено постанову №42-ПР-2-Е від 28.02.2013 року про притягнення відповідача до відповідальності на підставі п.8 ч.1 ст.11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" у вигляді штрафу в розмірі 17000,0 грн.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (абз.1 п.8 ч.1. ст.11 Закону).
Відповідно до ст.12 Закону уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка виявила факт вчинення юридичною особою правопорушення на ринку цінних паперів, складає акт, який разом з письмовими поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та пов'язаними з таким правопорушенням документами протягом п'яти робочих днів подає уповноваженій особі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка має право застосовувати санкцію за правопорушення на ринку цінних паперів. Санкції застосовуються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду документів, що підтверджують факт правопорушення.
Уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про застосування санкції протягом 30 робочих днів після отримання документів, що підтверджують факт правопорушення. Рішення про застосування санкції оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, до якої застосовано санкцію.
Згідно з ст.11 Закону у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Суд враховує, що постанова №42-ПР-2-Е від 28.02.2013 року про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у визначеному законом порядку не оскаржувалась та не скасована, доказів про сплату штрафних санкцій не подано.
Статтею 121 Конституції України та статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру" на органи прокуратури покладено представництво інтересів держави при наявності порушень або загрози порушень економічних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
За таких обставин позов заявлений обґрунтовано, підтверджений належними доказами, відповідає чинному законодавству та підлягає задоволенню.
Згідно ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 11, 94, 99,100, 158-163, 186, 254, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Ресторан "Поділля" (код ЄДРПОУ 14173508, 29000, Хмельницька обл., м.Хмельницький, вул.Шевченка,34) в дохід Державного бюджету 17000,0 грн. штрафних санкцій.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 13 червня 2013 року
Суддя/підпис/О.К. Ковальчук
"Згідно з оригіналом" Суддя О.К. Ковальчук