ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без розгляду
10 червня 2013 року № 826/8840/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Качура І.А., розглянувши адміністративний позов
Державного концерну "Ядерне паливо"
до Кабінету Міністрів України , треті особи Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, громадянин України ОСОБА_1
провизнання нечинним пункту першого постанови Кабінету Міністрів України №841 від 10.09.2008
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся Державний концерн «Ядерне паливо» з позовом до Кабінету Міністрів України, треті особи Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, громадянин України ОСОБА_1, про Визнати нечинним та незаконним пункт 1 постанови Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 р. № 841 Деякі питання Державного концерну "Ядерне паливо" в частині затвердження ст. ст. 41 - 45 Статуту Державного Концерну «Ядерне паливо».
Ознайомившись із позовним матеріалом суд прийшов до висновку про те, що позивачем пропущено строк звернення до суду, з огляду про наступне.
Відповідно до частини 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Строк звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом - проміжок часу після виникнення спору у публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів. Після закінчення цього часу особа не втрачає права звернутися з адміністративним позовом, але така позовна заява може бути залишена без розгляду на тій підставі, що пропущено строк звернення.
Згідно ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається із позовного матеріалу предметом даного спору є положення постанови Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 р. № 841 Деякі питання Державного концерну "Ядерне паливо", яким затверджено Статут Державного концерну "Ядерне паливо".
При цьому, за зверненням порушених прав позивач звернувся лише 07 червня 2013р., що підтверджується штемпелем вхідної кореспонденції суду.
Водночас, позивачем на підтвердження поважності пропуску строку звернення до суду не подано жодних доказів та документів, клопотання про поновлення строку звернення до суду з відповідним правовим обґрунтуванням та документальним підтвердженням.
Згідно ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
При цьому, поважними причинами пропуску строку звернення до суду відповідно до вимог КАС України визнаються обставини, які є об'єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення особою відповідних дій. Суд також звертає увагу на те, що встановлення процесуальних строків законом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними передбачених КАС України певних процесуальних дій. Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними. Відповідно до ч. 2 ст. 100 КАС України, позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи. Керуючись ст. 99, 100, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Залишити без розгляду позовну заяву Державного концерну "Ядерне паливо" до Кабінету Міністрів України , треті особи Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, громадянин України ОСОБА_1 про визнання нечинним пункту першого постанови Кабінету Міністрів України №841 від 10.09.2008.
У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
2. Роз'яснити позивачу, що залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє його права звернутися до адміністративного суду в загальному порядку з клопотанням про поновлення строку звернення до суду з визначенням поважності причин пропуску строку звернення до суду.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя І.А. Качур