Постанова від 18.04.2013 по справі 814/916/13-а

Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54001

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Миколаїв.

18 квітня 2013 року Справа № 814/916/13-а

Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду А. П. Єнтіна, в порядку письмового провадження вирішив адміністративну справу

за позовомОСОБА_1, АДРЕСА_1

доУправління ПФУ в м. Первомайську та Первомайському районі Миколаївської області, вул. Грушевського, 3,Первомайськ,Миколаївська область,55213

провизнання протиправним та скасування вимоги від 19.02.2013р. № 554,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до адміністративного суду з позовною заявою до Управління пенсійного фонду України у м. Первомайську та Первомайському районі Миколаївської області про визнання протиправною та скасування вимоги № Ю-554 від 19.02.2013 р. про сплату боргу в сумі 4572 грн. 42 коп. мотивуючи свої вимоги тим, що позивач є платником єдиного податку, який сплатив відповідний податок в частину якого увійшла сума на загальнообов'язкове пенсійне страхування. Позивач зазначає, що відповідач не мав права складати оскаржувану вимогу так як позивач не бажає платити добровільно. Крім того, позивач зазначає, що Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачена лише добровільна сплата відповідних внесків, таким чином відповідач не мав права складати оскаржувану вимогу так як позивач не бажає платити добровільно.

Відповідач проти позову заперечував, виклавши свої заперечення в письмовому вигляді.

Сторони надали суду клопотання про розгляд справи без їх участі.

Відповідно до ст. 122 КАС України справа розглядається в порядку письмового провадження.

Суд, заслухавши пояснення сторін, третіх осіб, проаналізувавши матеріали справи, діюче законодавство, дійшов наступного.

Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті ( вчинені) вони на підставі вимог ст. 2 КАС України.

Фізична особа - підприємець ОСОБА_1, як суб'єкт підприємницької діяльності, фізична особа зареєстрована в УПФУ в м. Первомайську та Первомайському районі.

Згідно п. 4 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» ОСОБА_1, є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (зареєстрований в управлінні Пенсійного фонду України в м. Первомайську та Первомайському районі, і повинен своєчасно, в установлені терміни сплачувати обов'язкові платежі до Пенсійного фонду України.

Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платник єдиного внеску зобов'язаний:

- своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок;

- вести облік виплат (доходу) застрахованої особи та нарахування єдиного внеску

- за кожним календарним місяцем та календарним роком, зберігати такі відомості в порядку, передбаченому законодавством;

- подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та ін.

Згідно п. 11 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок для платників, зазначених у пунктах 4 та 5 частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 34,7 відсотка визначеної пунктами 2 та 3 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску, тобто для платників, зазначених у пункті 4 частини першої статті 4 цього Закону, які обрали спрощену систему оподаткування, - на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе та членів сім'ї, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу.

Таким чином позивачка не вірно трактувала зміст вказаної статті, в якій йдеться лише про право визначати розмір суми єдиного внеску.

Однак ОСОБА_1, несвоєчасно, та не в повному обсязі сплачує внески, в зв'язку з чим за результатами підприємницької діяльності станом на 20.01.2013 р. виникла заборгованість по єдиному соціальному внеску (недоїмка), за період 01.01.2012 р. по 31.12.2012 р. в сумі 4572,42грн.

Відповідач 19.02.2013 р. на підставі ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» прийняв вимогу про сплату страхових внесків № Ф 554 на суму 4572,42 грн.

Відповідно до ст. 71 ч.2 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно зі ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів та у доведенні перед судом їх переконливості.

Оцінюючи докази відповідно до ст. 86 КАС України суд приходить до висновку, що відповідач діяв відповідно до ст. 19 Конституції України та вимог ст. 2 КАС України, тому позов задоволенню не підлягає.

Судові витрати покладаються на позивача.

Керуючись ст. ст. 11,71, 94, 158-163, 167, 254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволені позову відмовити

Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 254 КАС України.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанову може бути оскаржено в порядку передбаченому статтями 185, 186 КАС України.

Апеляційна скарга подається до Одеського адміністративного апеляційного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі проголошення у судому засіданні вступної та резолютивної частини постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя А. П. Єнтіна