Постанова від 17.04.2013 по справі 2а-6076/12/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54001

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Миколаїв.

17 квітня 2013 року Справа № 2а-6076/12/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Єнтіної А.П., секретаря судового засідання Западнюк К.А. , розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Асоціація ігрових видів спорту "АЛМАДО", вул. Артилерійська, 10, кв. 35,Миколаїв,54030

доДПІ у Центральному районі м. Миколаєва Миколаївської обл. Державної податкової служби, вул. Потьомкінська, 24/2,Миколаїв,54000

проскасування податкового повідомлення - рішення від 23.10.2012р. № 0015931540,

за участю представників:

від позивача: Щедров Є.В., довіреність, від 19.11.12; Олефір О.А., довіреність б/н, від 01.01.13;

від відповідача: Радчич О.А., довіреність №65/9/10-023, від 05.03.13;

Товариство з обмеженою відповідальністю "Асоціація ігрових видів спорту "АЛМАДО" (позивач) звернулось до суду з позовом до ДПІ у Центральному районі м.Миколаєва Миколаївської області ДПС (відповідач) з вимогою визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 23.10.2012р. № 0015931540.

Позовні вимоги мотивовані тим, що у податковому повідомленні - рішенні від 23.10.2012р. № 0015931540 зазначено, що воно прийнято на підставі акту перевірки від 12.09.2012 року № 611/15-400/32937813, однак позивач зазначений акт не отримував, таким чином позивач зазначає, що дане рішення є протиправним.

Представник відповідача проти позову заперечував, виклавши свої заперечення в письмовому вигляді та підтримавши їх у судовому засіданні.

Заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд дійшов наступного -

В період з 04.09.2012 року по 06.09.2012 року ДПІ у Центральному районі м.Миколаєва Миколаївської області ДПС була проведена документальна позапланова невиїзна перевірка Товариство з обмеженою відповідальністю "Асоціація ігрових видів спорту "АЛМАДО" з питань дотримання вимог податкового законодавства з ПДВ за ІІІ квартал 2010 року. За результатами перевірки відповідачем складено акт від 12.09.2012 року № 611/15-400/32937813.

За результатами перевірки встановлено, що на порушення пп.7.7.1, п.п.7.7.2 «а», п.п. 7.7.3, пп.7.7.11 «а» п.7.7 ст.7 Закону України від 03.04.1997 №168/97-ВР "Про податок на додану вартість" зі змінами та доповненнями, підприємством ТОВ "АІВС Алмадо" завищено суму бюджетного відшкодування за III квартал 2010 року на суму 29441 грн.

Позивач щодо зазначених порушень пояснив, що у І кв. 2010 року позивач придбав у ТОВ "Комп'ютер СІМ" товар податкова накладна від 17.03.2010 року № 11 (сума ПДВ - 22726 грн.). Вказану суму позивач не відніс до складу податкового кредиту у звітному періоді, проте таке право залишилось у позивача протягом 365 днів з моменту отримання податкової накладної. Згодом позивач продав товар ФОП ОСОБА_4 у І кварталі 2010 року (податкова накладна від 23.03.2010 року № 1 (сума ПДВ-29441 грн.)), в наслідок чого у позивача виникло податкове зобов'язання в сумі 29441 грн.. Внаслідок того, що у позивача існувало від'ємне значення у сумі 33842 грн., яке виникло у минулі податкові періоди. Оскільки сума зобов'язання складала 29060 грн. (позитивне значення між податковим зобов'язанням у сумі 29441 грн. та податковим кредитом ку сумі 381 грн.) позивач зменшив суму ПДВ до сплати за рахунок від'ємного значення, а саме: 33842 грн. - 29060 грн. = 4782 грн.. Далі ФОП ОСОБА_4 повернув товар позивачу через що позивач відкоригував податкове зобов'язання на суму 29441 грн..

Відповідно до вимог пп.7.7.3 п 7.7 ст.7 Закону України від 03.04.1997 №168/97-ВР "Про податок на додану вартість" зі змінами та доповненнями "Платник податку може прийняти самостійне рішення про зарахування належної йому повної суми бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за наслідками звітного періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті. При прийнятті такого рішення зазначена сума не враховується при розрахунку сум бюджетного відшкодування наступних податкових періодів".

Згідно податкової декларації з ПДВ за III квартал 2010 року позивачем задекларовано суму бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних податкових періодах.

Відповідно до вимог пп.7.7.1 п.7.7 ст.7 Закону України №168/97-ВР від 03.04.97р. "Про податок на додану вартість" зі змінами та доповненнями "сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до Закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Відповідно до вимог пп.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України №168/97-ВР від 03.04.97р. "Про податок на додану вартість" зі змінами та доповненнями "якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то:

а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг);

б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту кожного наступного податкового періоду лише в частині суми податку фактично сплаченої отримувачем постачальникам товарів (послуг) та при імпорті і включається до розрахунку бюджетного відшкодування наступного звітного періоду;

залишок від'ємного значення, за яким не проведено розрахунків з постачальниками відображається в податковій декларації з податку на додану вартість окремим рядком для визначення суми податку, яка може підлягати відшкодуванню в частині сплачених сум податку в наступних звітних періодах;

залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування відображається у декларації з податку на додану вартість окремим рядком та включається до складу податкового кредиту починаючи з першого звітного періоду 2011 року.

Перевіркою додатків № 2 та № 3 до податкової декларації з ПДВ за III квартал 2010 року встановлено наступне.

Враховуючи:

- суму податкових зобов'язань з податку на додану вартість за II квартал 2010 року в сумі „-" (мінус) - 29441 грн.

- суму податкового кредиту з податку на додану вартість попереднього звітного (податкового) періоду (II квартал 2010 року) у розмірі 0,00 грн.;

частина залишку від'ємного значення за II квартал 2010 року, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій позивачу у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг) становить 0грн.

Відповідно п.п. 7.7.11 п. 7.7 ст.7 до Закону України „Про податок на додану вартість" від 03.04.1997р. за №168/97-ВР із змінами та доповненнями, такі особи не мають права на отримання бюджетного відшкодування:

а) особа:

була зареєстрована як платник цього податку більше ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів за рішенням Кабінету Міністрів;

мала обсяги оподаткованих операцій за останні 12 календарних місяців менші, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів;

не провадила діяльність протягом останніх дванадцяти календарних місяців;

б) особа, яка є платником єдиного податку за спрощеною системою оподаткування, обліку та звітності, що передбачає сплату цього податку у спосіб, відмінний від встановленого цим Законом, або звільнення від такої сплати.

Перевіркою встановлено, що протягом останніх 12-ти місяців позивач мав обсяги оподатковуваних операцій в розмірі 1000 грн., які менші заявленої суми бюджетного відшкодування.

Таким чином, за результатами документальної перевірки сума бюджетного відшкодування за III квартал 2010 року зменшена на 29441 грн. та становить 0 грн.

Відповідно до ст. 71 ч.2 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно зі ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів та у доведенні перед судом їх переконливості.

За таких обставин, позов задоволенню не підлягає.

Судові витрати по справі покладаються на позивача.

Керуючись статтями 2, 7, 11, 158, 160-163 КАС України, адміністративний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволені позову відмовити

Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 254 КАС України.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанову може бути оскаржено в порядку передбаченому статтями 185, 186 КАС України.

Апеляційна скарга подається до Одеського адміністративного апеляційного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі проголошення у судому засіданні вступної та резолютивної частини постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя А. П. Єнтіна

Постанова в повному обсязі

складена 22 квітня 2013 року