Постанова від 25.04.2013 по справі 759/2778/13-а

ун. № 759/2778/13-а

пр. № 2-а/759/146/13

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 квітня 2013 року Святошинський районний суд м. Києва в складі:

головуючого-судді Лопатюк Н.Г.,

при секретарі Ковальовій О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва про зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про зобов'язання вчинити певні дії, а саме просить суд зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити доплати до пенсії відповідно до ст.50 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в результаті Чорнобильської катастрофи».

Свої позовні вимоги мотивував тим, що УПФ України в Святошинському районі м. Києва відмовляється виконувати постанову Святошинського районного суду м. Києва від 21 липня 2011 року та Київського апеляційного адміністративного суду від 08 серпня 2012 року щодо нарахування та виплати доплати до пенсії, починаючи з 07 лютого 2011 року відповідно до ст.50 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в результаті Чорнобильської катастрофи», в зв'язку з чим позивач був змушений звернутись до суду за захистом своїх порушених прав.

В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві та просив суд їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, надіслав на адресу суду свої письмові заперечення та просив відмовити позивачу у задоволенні його позову в повному обсязі.

Суд вважає за можливе розглянути заслухати справу у відсутність представника відповідача.

Суд, вислухавши думку позивача, повно і всебічно з'ясувавши обставини справи, оцінивши докази у їх сукупності та співставленні, дослідивши письмові докази вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 задоволенню не підлягають з наступних підстав.

Частиною першою статті 69 КАС України визначено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обгрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Згідно ч.1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Судом встановлено, що постановою Святошинського районного суду м. Києва від 21 липня 2011 року по справі №2а-4440/11 за позовом ОСОБА_1 до УПФ України в Святошинському районі м. Києва, було зобов'язано відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу згідно ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» за період з 07 лютого 2011 року. Даний факт не заперечується представником відповідача в його письмових запереченнях.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 08 серпня 2012 року, відхилено апеляційну скаргу УПФ України в Святошинському районі м. Києва, а постанову Святошинського районного суду м. Києва від 21 липня 2011 року - залишено без змін.

В матеріалах даної справи міститься копія виконавчого листа №2а-4440/11 року, виданого Святошинським районним судом м. Києва 17 вересня 2012 року про зобов'язання відповідача провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 та щомісячно нараховувати доплати до пенсії відповідно до ст.50 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», починаючи з 07 лютого 2011 року.

З заперечень відповідача та копій розпоряджень про перерахунок пенсії позивачу вбачається, що позивачу проведено перерахунок пенсії згідно Постанови Святошинського районного суду м. Києва від 21 липня 2011 року в повномя обсязі. За результатом даного перерахунку, 24 листопада 2012 року нараховано борг в сумі 2 280 грн. 68 коп.

Пунктом 7 Закону України від 14 червня 2011 року за №3491 «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік» встановлено, що в 2011 роцінорми і положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» застосовуються в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України.

Згідно ст.63 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» фінансування витрат, пов'язаних з реалізацією цього Закону, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

Кошти в Державному бюджеті враховані в розмірах, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 06 липня 2011 року за №745.

Бюджетні призначення на виплату пенсії, визначених у інших розмірах, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 06 липня 2011 року за №745, відсутні.

26 грудня 2011 року Конституційним судом України було винесено рішення№20-рп/2011, згідно якого пункт 4 розділу 7 Прикінцевих положень України «Про державний бюджет України на 2011 рік» було визнано таким, що відповідає Конституції України.

Відповідач в запереченнях пояснив, що спеціалістами управління провадиться відповідне відпрацювання пенсійних справ по рішенням судів та на підставі постанов про відкриття виконавчого провадження, після проведення відповідного перерахунку сума боргу нараховується.

Виплати суми пенсій відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Закону України «Про соціальний захист дітей війни» здійснюється виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України в розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Основними функціями територіальних органів Пенсійного фонду є призначення та перерахунок пенсії.

У відповідності до Положення про Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 27 червня 2002 року за №11-2, виплата пенсії здійснюється Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві.

Суд вважає доведеним той факт, що в межах своїх повноважень управлінням ПФ України в Святошинському районі м. Києва рішення суду виконано, а тому відповідач не може нести відповідальність за наявність коштів в Державному бюджеті на виплату сум заборгованостей по перерахунок відповідно до рішення суду.

Таким чином, в ході судового розгляду судом достовірно встановлено, що факт протиправності рішення, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень в собі управління в даному випадку відсутній, оскільки свої функції по перерахунку пенсії та нарахування суми заборгованості управління виконало, а тому суд приходить до висновку, що в позові ОСОБА_1 необхідно відмовити.

На підставі наведеного та керуючись Конституцією України; «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в результаті Чорнобильської катастрофи»; ЗУ «Про соціальний захист дітей війни»; ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік»; ст.ст. 69, 71, 160-163, 186 КАС України,-

ПОСТАНОВИВ:

В позові ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва про зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя: