08500, м. Фастів, вул. Радянська, 25, тел. (265) 6-17-89, факс (265) 6-16-76, inbox@fs.ko.court.gov.ua
2-а/381/75/13
381/1624/13-а
03.06.2013 року Фастівський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого - судді Л.М.Кравченко,
при секретарі - Л.А.Борщ,
з участю: представника позивача - Наливайко Т.Ф.,
представника відповідача - Колосової М.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Фастові Київської області справу за адміністративним позовом Фастівського комбінату комунальних підприємств до Київського обласного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, третя особа: Інспекція по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Київського обласного центру зайнятості про скасування припису, -
Позивач звернувся до суду з зазначеним позовом та просив скасувати припис перевірки додержання законодавства про зайнятість населення № 07/35 від 29.11-03.12.2012 р., складений Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Київського обласного центру зайнятості.
Свої вимоги мотивував тим, що 29.11.2012 р. інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Київського обласного центру зайнятості була проведена позапланова перевірка додержання законодавства про зайнятість населення КП «Оздоровчий центр-міська лазня «Струмок»», а саме - перевірка дотримання роботодавцем п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення» при вивільненні працівників за п. 1 ст. 40 КЗпП України. За результатами даної перевірки був складений припис № 07/35 від 29.11-03.12.2012 р., в якому зазначено, що КП «Оздоровчим центром-міська лазня «Струмок»» не подано до Фастівського міськрайонного центру зайнятості звіт за формою 4-пн (план) про заплановане вивільнення ОСОБА_3, чим порушено п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення». Позивач вважає даний припис виданим неправомірно та безпідставно, оскільки відповідно до рішення Фастівської міської ради від 19.04.2012 р. № 1-XXIV-IV розпочато процедуру реорганізації КП «Оздоровчий центр - міська лазня «Струмок»» шляхом приєднання до Фастівського комбінату комунальних підприємств, але фактично приєднання (ліквідація) відбулася в грудні 2012 р., про що свідчить припинення державної реєстрації КП «Оздоровчий центр - міська лазня «Струмок»» як юридичної особи від 10.12.2012 р. Тому, на той час, комбінат комунальних підприємств не мав жодного відношення до КП «Оздоровчий центр - міська лазня «Струмок»» та начальник не мала належних повноважень на підписання вищезазначеного припису.
Згодом 21.01.2013 р. Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Київського обласного центру зайнятості, на адресу Фастівського комбінату комунальних підприємств надіслано лист про зменшення розміру штрафних санкцій. У вищевказаному листі зазначено, що в приписі № 07/35 від 29.11-03.12.2012 р. виявлено помилку та не вірно нараховано розмір штрафу. Попередньо було зазначено 51129,13 грн. (п'ятдесят одна тисяча сто двадцять дев'ять грн. 13 коп.). Після перерахунку сума зменшилась та становить 47685,71 грн. (сорок сім тисяч шістсот вісімдесят п'ять грн. 71 коп.).
Окрім того, відповідно до розпорядження виконавчого комітету Фастівської міської ради № 330 від 18.09.2012 р. у зв'язку зі звільненням ОСОБА_3 з посади директора КП «Оздоровчий центр - міська лазня «Струмок»» виконання обов'язків директора (з правом підпису) покладене на голову комісії з реорганізації юридичної особи КП «Оздоровчий центр-міська лазня «Струмок»» ОСОБА_4 (заступника міського голови - начальник управління житлово-комунального господарства), який і мав юридичні підстави підписувати даний припис.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала, посилаючись на те, що строк позовної давності позивачем пропущений не був, на підтвердження цього нею подано копії позовних заяв та ухвал суду.
Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позову заперечила, посилаючись на те, що позивач пропустив строк позовної давності. Припис, складений інспекцією, відповідає чинному законодавству та підлягає обов'язковому виконанню.
Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, про день, час та місце слухання справи судом повідомлений належно.
Заслухавши сторони, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, 29.11.2012 р. інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Київського обласного центру зайнятості була проведена позапланова перевірка додержання законодавства про зайнятість населення КП «Оздоровчий центр-міська лазня «Струмок»», а саме - перевірка дотримання роботодавцем п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення» при вивільненні працівників за п. 1 ст. 40 КЗпП України. За результатами даної перевірки був складений припис № 07/35 від 29.11-03.12.2012 р., де зазначено, що КП «Оздоровчим центром-міська лазня «Струмок»» не подано до Фастівського міськрайонного центру зайнятості звіт за формою 4-пн (план) про заплановане вивільнення ОСОБА_3, чим порушено п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення».
Відповідно до рішення Фастівської міської ради від 19.04.2012 р. № 1-XXIV-IV розпочато процедуру реорганізації КП «Оздоровчий центр - міська лазня «Струмок»» шляхом приєднання до Фастівського комбінату комунальних підприємств. Фактично приєднання відбулося в грудні 2012 р., про що свідчить припинення державної реєстрації КП «Оздоровчий центр - міська лазня «Струмок»» як юридичної особи від 10.12.2012 р. згідно свідоцтва та статуту КП «Оздоровчий центр - міська лазня «Струмок»». Отже, на той час начальник комбінату комунальних підприємств не мала належних повноважень на підписання вищезазначеного припису.
21.01.2013 р. Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Київського обласного центру зайнятості на адресу Фастівського комбінату комунальних підприємств надіслано лист про зменшення розміру штрафних санкцій. У вищевказаному листі зазначено, що в приписі № 07/35 від 29.11-03.12.2012 р. виявлено помилку та не вірно нараховано розмір штрафу. Попередньо було зазначено 51129,13 грн. (п'ятдесят одна тисяча сто двадцять дев'ять грн. 13 коп.). Після перерахунку сума зменшилась та становить 47685,71 грн. (сорок сім тисяч шістсот вісімдесят п'ять грн. 71 коп.).
Крім того, відповідно до розпорядження виконавчого комітету Фастівської міської ради № 330 від 18.09.2012 р. у зв'язку зі звільненням ОСОБА_3 з посади директора КП « Оздоровчий центр - міська лазня «Струмок»» виконання обов'язків директора (з правом підпису покладене на голову комісії з реорганізації юридичної особи КП «Оздоровчий центр - міська лазня «Струмок»» ОСОБА_4 (заступник міського голови - начальник управління житлово-комунального господарства, який і мав юридичні підстави підписувати даний припис.
07.11.2012 р. Фастівським міськрайонним центром зайнятості була проведена перевірка із розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення КП «Оздоровчий центр - міська лазня «Струмок»». На підставі перевірки складено акт № 68 від 07.11.2012 р., який підписаний головою комісії з реорганізації КП «Оздоровчий центр - міська лазня «Струмок»» ОСОБА_4
Вищезгаданий звіт повинен був подавати відділ кадрів Фастівської міської ради Київської області за підписом голови ліквідаційної комісії ОСОБА_4, так само, як був поданий звіт форми № 4-ПН «Звіт про фактичне вивільнення працівників», що був підписаний головою ліквідаційної комісії).
Під час перевірки комбінату комунальних підприємств (ККП) інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Київського обласного центру зайнятості (з 29.11-03.12.2012 р.), згідно рішення Фастівської міської ради від 19.04.2012 р. за № 1-XXIV-VI «Про депутатський запит депутата Фастівської міської ради Попка О.В.», було розпочато процедуру реорганізації, яка закінчилася з дня внесення запису про припинення юридичної особи (ч. 2 ст. 104 Цивільного Кодексу України). Тобто, потрібно вважати, що юридична особа припинила своє існування 10.12.2012 р., про що зроблено запис (відмітку) в Єдиному державному реєстрі.
Ч. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення» передбачено, що звіт до центру зайнятості має подавати саме підприємство. Проте інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Київського обласного центру зайнятості не було враховано особливостей, які виникають при прийнятті рішення про припинення юридичної особи (ч.ч. 2,3,4 ст. 105 Цивільного Кодексу України). Тобто орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи (в даному випадку Фастівська міська рада Київської областів), призначає комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації), до якої з моменту призначення переходять повноваження щодо управляння справами юридичної особи, а голова комісії представляє юридичну особу у відносинах з третіми особам та виступає в суді від імені юридичної особи, яка припиняється.
Крім того, при перевірці комбінату комунальних підприємств (ККП) інспекторами інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Київського обласного центру зайнятості в період з 29.11.2012 р. по 03.12.2012 р. було зареєстровано звернення в журналі реєстрації перевірок комбінату комунальних підприємств, як позапланова перевірка на додержання законодавства про зайнятість населення саме КП «Оздоровчого центру - міська лазня «Струмок»», а не Комбінату комунальних підприємств (ККП).
Документи з особового складу КП «Оздоровчий центр - міська лазня «Струмок»» згідно акту прийому передачі від 26.10.2012 р. за період з 2005 р. по 2012 р. було передано до архівного відділу Фастівською міською радою Київської області, а не Комбінатом комунальних підприємств.
П. 4 Розпорядження виконавчого комітету Фастівської міської ради Київської області від 18.09.2012 р. № 330 «Про звільнення ОСОБА_3» чітко передбачено, що процедура реорганізації підприємства не є завершеною, а ще продовжується та виконання обов'язків директора КП «Оздоровчий центр - міська лазня «Струмок»», з правом підпису, покладено на голову комісії з реорганізації юридичної особи ОСОБА_4
Посилання представника відповідача на пропуск позивачем позовної давності є безпідставним. Оскільки як вбачається з копій наданих позовних заяв та ухвал суду позивачем було вчасно подано позов до суду та строк позовної давності не перервано.
Виходячи з вищевикладеного, вбачається, що комбінат комунальних підприємств на той час не був правонаступником КП «Оздоровчого центру - міська лазня «Струмок»» та не може нести відповідальність за те, що відділ кадрів Фастівської міської ради Київської області не подав звіт за формою № 4 - ПН (план) про заплановане вивільнення ОСОБА_3 А тому суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Керуючись ст. 2, 6, пп. 1 п. 2 ст. 17, пп. 1 п. 1 ст. 18, п. 1 ст. 21, п. 2 ст. 69, ст. 73, ст.ст. 158-163 КАС України, суд, -
Позов задовольнити.
Визнати неправомірними дії Інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Київського обласного центру зайнятості зі складення припису перевірки додержання законодавства про зайнятість населення № 07/35 від 29.11-03.12.2012 р.
Скасувати припис перевірки додержання законодавства про зайнятість населення № 07/35 від 29.11-03.12.2012 р., складений Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Київського обласного центру зайнятості.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя Л.М.Кравченко