КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
про залишення позовної заяви без руху
01 червня 2013 року Справа № 811/1808/13-а
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Черниш О.А., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Ленінського відділу державної виконавчої служби Кіровоградського міського управління юстиції про визнання нечинним рішення та скасування постанови, -
ОСОБА_1, від імені якого діє представник за довіреністю ОСОБА_2, звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до Ленінського відділу державної виконавчої служби Кіровоградського міського управління юстиції, в якому просить визнати нечинним рішення Ленінського відділу державної виконавчої служби Кіровоградського міського управління юстиції про винесення постанови про стягнення виконавчого збору зі ОСОБА_1 та скасувати постанову №б/н, видану 27.11.12 Ленінським ВДВС Кіровоградського МУЮ про стягнення зі ОСОБА_1 виконавчого збору на користь держави у розмірі 6 300,60 грн.
Вбачається, що вказана позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, пунктом 4 частини 1 статті 106 КАС України передбачено, що у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою та п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до частини 2 статті 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Пунктом 1 частини 4 статті 105 КАС України передбачено, що адміністративний позов може містити вимоги про скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень.
Позивач, прохаючи у позовній заяві визнати нечинним рішення Ленінського відділу державної виконавчої служби Кіровоградського міського управління юстиції про винесення постанови про стягнення виконавчого збору зі ОСОБА_1, не надав доказів прийняття відповідачем такого рішення, як правового акту індивідуальної дії.
Крім того, згідно з частиною 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною 2 статті 87 КАС України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюється законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України "Про судовий збір".
Згідно з частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат; за подання адміністративного позову немайнового характеру встановлюється ставка судового збору у розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
При цьому, кожна з позовних вимог, заявлених у позовній заяві, оплачується залежно від предмету спору.
Вбачається, що позивач об'єднав у позовній заяві вимоги немайнового характеру (про визнання нечинним рішення відповідача про винесення постанови про стягнення виконавчого збору) та майнового характеру (про скасування постанови №б/н від 27.11.12 про стягнення виконавчого збору на користь держави у розмірі 6 300,60 грн.), тому, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленого статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" станом на 1 січня 2013 року у розмірі 1147 грн., судовий збір за подання даного адміністративного позову до суду має становити 149, 11 грн. (34,41 грн. + 114,70 грн.).
Доказів сплати судового збору позивач не надав, виклавши у позовній заяві клопотання про звільнення його від сплати судового збору.
Згідно зі статтею 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Однак, до позову позивачем не надано доказів на підтвердження свого скрутного майнового стану, як підстави для прийняття судом ухвали про звільнення його від сплати судового збору.
Наведене свідчить, що позовна заява подана позивачем без додержання вимог, передбачених п.4 ч.1, ч.2, ч.3 ст.106 КАС України.
Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 107, 108, 160, 165, 186, 254 КАС України, суддя -
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Ленінського відділу державної виконавчої служби Кіровоградського міського управління юстиції про визнання нечинним рішення та скасування постанови залишити без руху.
2. Позивачу надати строк до 13 червня 2013 року для усунення зазначених недоліків шляхом подання адміністративного позову із викладенням змісту позовних вимог у відповідності до ч. 4 ст. 105, п.4 ч.1 ст.106 КАС України, надавши копію позовної заяви для направлення відповідачу та документ про сплату судового збору у відповідному розмірі, або докази на підтвердження скрутного майнового стану.
3. Роз'яснити позивачу, що в разі невиконання зазначених вимог адміністративний позов буде повернутий.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 254 КАС України.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у 5-денний строк з дня отримання копії ухвали, з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду О.А. Черниш