79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
06.06.13 Справа№ 4/22 А
Господарський суд Львівської області розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали справи :
за позовом: Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області (м. Львів)
до відповідача : Львівського комунального підприємства „Залізничнетеплоенерго" (м. Львів)
про: стягнення економічних санкцій у сумі 2366742,42 грн., що нараховані рішенням за № 18 від 29 грудня 2007 року.
Суддя : Пазичев В.М.
При секретарі : Пшеничній В.С.
Представники:
від позивача: не з'явився
від відповідача : Охріменко В.В., довіреність №10-01 від 02.01.2013 року
Суть спору: На розгляд Господарського суду Львівської області подано позов Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області (м. Львів) до Львівського комунального підприємства „Залізничнетеплоенерго" (м. Львів) про стягнення економічних санкцій у сумі 2366742,42 грн., що нараховані рішенням за № 18 від 29 грудня 2007 року.
Ухвалою господарського суду Львівської області від 01.02.2008 року порушено провадження у справі і призначено до розгляду на 21.02.2008 року. Ухвалою від 21.02.2008 року провадження у справі Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області до Львівського комунального підприємства „Залізничнетеплоенерго" про стягнення економічних санкцій у сумі 2366742,42 грн. зупинено до набрання законної сили рішенням господарського суду Львівської області в адміністративній справі № 22/42а. Ухвалою від 31.05.2013 року провадження у справі поновлено.
Заслухавши представників сторін в судовому засіданні суд прийшов до висновку, передати дану справу на розгляд до Окружного адміністративного суду Львівської області, м. Львів, вул. Чоловського, 2, виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ст.3 КАС України, позивач є суб'єктом владних повноважень.
Предметом спору у даній справі є стягнення економічних санкцій у сумі 2366742,42 грн.
Відповідно до ст. 17 КАС України, зазначений спір є публічно-правовим, оскільки виник із публічно-правових відносин за участю суб'єкта владних повноважень, а саме: Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області, що реалізовував у цих відносинах надані йому чинним законодавством України управлінські функції. В силу закону вирішення даного спору відноситься до компетенції адміністративних судів.
Відповідно до ч.2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа.
З 02.07.2008 року розпочав свою діяльність Окружний адміністративний суд Львівської області, місто Львів, вул. Чоловського, 2.
Відповідно до положень ч. 6 розділу 7 Прикінцевих та перехідних положень КАС України адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів ( ст. 4 розділу 7 Прикінцевих та перехідних положень КАС України).
Відповідно до статті 19 КАС України, адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходження відповідача (частина перша цієї статті), адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем знаходження (перебування, знаходження) позивача (частина друга статті 19 КАС України).
Згідно п.2 ч.1 ст. 22 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Згідно п.5 ч.1 ст. 22 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо ліквідовано адміністративний суд, який розглядав справу
Згідно абз. 2 ч.2 ст. 22 КАС України, у разі ліквідації адміністративного суду справи, що знаходилися у його провадженні, невідкладно передаються до суду, до підсудності якого віднесено розгляд таких справ.
Згідно ч.2 п.2 р. ІІ Інформаційного листа Вищого господарського суду України №01-08/530 від 29.09.2009 року, після початку діяльності окружних адміністративних судів повноваження місцевих господарських судів щодо розгляду справ адміністративної юрисдикції припинено. Тому згадані заяви (клопотання, скарги) в разі їх надходження до господарських судів мають передаватися ними (разом з матеріалами відповідних справ) на розгляд адміністративних судів за встановленими підвідомчістю та підсудністю.
Отже, з 02.07.2008р. зазначений спір підсудний Окружному адміністративному суду Львівської області, м. Львів, вул. Чоловського, 2.
В зв'язку з вищевикладеним, керуючись ст. ст. 18, 19, 22, п.п 4, 6, 7 розділу УІІ Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, -
Передати адміністративну справу №4/22-А за позовом Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області (м. Львів) до Львівського комунального підприємства „Залізничнетеплоенерго" (м. Львів) про стягнення економічних санкцій у сумі 2366742,42 грн., що нараховані рішенням за № 18 від 29 грудня 2007 року на розгляд до Окружного адміністративного суду Львівської області, місто Львів, вул. Чоловського, 2, відповідно до п. 2 статті 22 КАС України.
Ухвала прийнята, складена, підписана та проголошена учасникам, які прибули в дане судове засідання - 06.06.2013 року.
Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, розглядається адміністративним судом, до якого вона надіслана (частина 5 статті 22 КАС України). Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються (частина 6 статті 22 КАС України).
Суддя Пазичев В.М.