ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
05 червня 2013 року № 813/3691/13-а
15 год. 30 хв. м. Львів, вул. Чоловського, 2
Зал судових засідань № 7
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Карп'як О.О.
при секретарі судового засідання Дорош Х.Р.
за участю представників сторін:
від позивача - Вітів В.Я.
від відповідача - Грушак І.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції у Львівській області до Відділу культури Старосамбірської райдержадміністрації про зобов'язання вчинити дій та стягнення кошти в сумі 23 000 грн., -
Державна фінансова інспекція у Львівської області звернулася до суду із адміністративним позовом до Відділу культури Старосамбірської райдержадміністрації про зобов'язання відповідача вчинити дії - виконати вимоги Державної фінансової інспекції у Львівській області від 09.10.2012 року №03-01-15м/7681 в частині стягнення з Прикарпатської асоціації розвитку краю кошти в сумі 23000 грн. безпідставно перераховані асоціації на виготовлення книги «Церкви Старосамбірщини», яка не передана відділу культури шляхом проведення позовної роботи.
Ухвалою від 15 травня 2013 року відкрито провадження у справі.
Позовні вимоги мотивовані тим, що Державною фінансовою інспекцією у Львівській області проведено ревізію фінансово-господарської діяльності відділу культури Старосамбірської РДА за період з 01.11.2010 року по 31.08.2012 року. За наслідками ревізії скеровано вимоги керівнику Відділу культури Старосамбірської РДА від 09.10.2012 року № 03-01-15м/7681. Відповідач не усунув недоліки і порушення за наслідком ревізії, а саме порушив ст. 15 Закону України від 26.01.1993 року № 2939 «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні».
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, з підстав викладених у позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнала.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні у справі докази та давши їм оцінку, суд дійшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
02.10.2012 року Державна фінансова інспекція у Львівській області проведено ревізію фінансово-господарської діяльності відділу культури Старосамбірської РДА за період роботи з 01.10.2010 по 31.08.2012 року, за результатами, якої складено акт № 03-01-21/18 від 02.10.2012 року.
В акті ревізії (а.с. 7 - 8 ), встановлено, що Старосамбірським районним відділом культури, в особі начальника Козака Б.Я. та Прикарпатською Асоціацією Розвитку Краю, в особі директора Тижбірака В.П., укладено Договір від 26.10.10. № 1 на виготовлення 2 науково- популярних, фото художніх та історично - документальних видань «Ікони Старосамбірщини» та «Церкви Старосамбірщини». Вартість робіт згідно умов договору складає 58 000 грн., термін виконання - до 31.12.2010 року. Приймання виконаних робіт та оплата за них проводилась на підставі актів виконаних робіт щодо підготовки до друку та випуск 2 науково - популярних, фото художніх та історично - документальних видань на суму 58 000 грн., в тому числі видання ««Ікони Старосамбірщини» на суму 23 000 грн., (акт виконання робіт за грудень 2010 року) та «Церкви Старосамбірщини» на суму 35 000 гривень (акт виконання робіт за жовтень 2010 року) (копія договору в додатку 6 до акту). Акти підписані в.о. начальника відділу Т.Деркач та директором Прикарпатської Асоціації Розвитку Краю В. Тижбіраком. (Копії актів в додатку 7 до акту) та в бухгалтерському обліку відділу відображені відповідно в жовтні та грудні 2010 року. На час ревізії оплата за виконані роботи проведена в повному обсязі. (платіжні доручення від 28.10.10 № 5, 6 від 13.12. 10 № 1). За станом дебіторська заборгованість перед Прикарпатською Асоціацією Розвитку Краю відсутня станом на 01.01.2011, 01.01.2012 відсутня. Ревізії пред'явлено лист від 23.02.2011 року № 03, за підписом директора Прикарпатською Асоціацією Розвитку Краю Тижбірака В.., на ім'я начальника фінансового управління Старосамбірської РДА Петрівської Л.І., згідно якого повідомлено, що книга «Церкви Старосамбірщини» знаходяться на стадії підготовки до друку та після виписку буде передана Відділу культури Старосамбірської РДА. (Копія листа в додатку 8 до акту). На час проведення ревізії встановлено факт відсутності видання «Церкви Старосамбірщини» (невиконання робіт по її виготовленню) у відділі культури Старосамбірської РДА на суму 23 000 грн.
09.10.2012 року Державною фінансовою інспекцією у Львівській області було скеровано вимогу №03-01-15 м/7681 Начальнику відділу культури Старосамбірської РДА про усунення недоліків і порушень за наслідками ревізії.
18.02.2013 року Відділом культури Старосамбірської РДА було надіслано на адресу начальника державної фінансової інспекції у Львівській області листа за № 41/01-11, з якого вбачається, що відповідно до акту звірки взаємних розрахунків із Прикарпатською Асоціацією Розвитку Краю встановлено дебіторську заборгованість в сумі 23, 0 тис. грн., станом на 01.10.2012 року та 01.01.2013 року, надіслано лист - претензію № 1 від 03.12.2012 року № 182/1/01-11. Власні надходження від орендної плати нерухомого майна частково перераховано до районного бюджету в сумі 10806 грн.
Станом на 26.04.2013 року відсутня інформація про передачу виготовленої книги «Церкви Старосамбірщини» відділу культури Старосамбірської РДА, або про проведення позовної роботи відділом культури з метою стягнення з Прикарпатської Асоціації розвитку краю безпідставно оплачених їй коштів (у зв'язку із невиконання робіт).
Відповідно, вимога Державної фінансової інспекції від 09.10.2012р. № 03-01-15м/768 не виконана, що стало причиною для звернення позивача з вищезазначеним позовом до суду.
Статтею 2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26.01.1993 року № 2939- XII (далі - Закон) (в редакції чинній на час вчинення спірних правовідносин) передбачено, що головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.
Пунктом 10 статті 10 цього Закону встановлено, що органи державної контрольно-ревізійної служби вправі звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів. За таких обставин суд дійшов висновку, що даний спір є справою адміністративної юрисдикції. Така правова позиція суду узгоджується з позицією Вищого адміністративного суду України, висловленою в ухвалах № К-6778/10 від 29.04.2010 року та № К-17800/08 від 07.07.2010 року.
Відповідно до ч.2 ст. 15 Закону законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.
Суд, оцінивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню, оскільки подані позивачем докази в сукупності дають достатньо підстав для висновку щодо задоволення позовних вимог, відповідач не заперечує проти позову.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог частин 2,4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Враховуючи вищенаведене, керуючись статтями 7-14, 18, 19, 94, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
2. Зобов'язати Відділу культури Старосамбірської райдержадміністрації виконати вимоги Державної фінансової інспекції у Львівській області від 09.10.2012 року № 03-01-15м/7681 в частині проведення позовної роботи щодо стягнення з Прикарпатської асоціації розвитку краю коштів в сумі 23 000 грн., які безпідставно перераховані асоціацією на виготовлення книги «Церкви Старосамбірщини», яка не передана відділу культури.
Постанова може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Карп'як О.О.
Постанову в повному обсязі складено та підписано 10 червня 2013 року.