Ухвала від 27.05.2013 по справі 2а-1337/11

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-1337/11 Головуючий у 1-й інстанції: Міланіч А.М. Суддя-доповідач: Міщук М.С.

УХВАЛА

Іменем України

27 травня 2013 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

Головуючого-судді: Міщука М.С.

суддів: Бєлової Л.В., Гром Л.М.

розглянувши в порядку письмового провадження в залі суду апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Бородянської районної державної адміністрації Київської області на постанову Бородянського районного суду Київської області від 10.03.2011 у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Бородянської районної державної адміністрації Київської області, третя особа: Управління з питань надзвичайних ситуацій Київської обласної державної адміністрації про визнання дій неправомірними та зобов'язання встановити статус інваліда війни, -

ВСТАНОВИЛА:

Позивач звернулася до суду із позовом до Управління праці та соціального захисту населення Бородянської районної державної адміністрації Київської області про визнання відмови у видачі посвідчення інваліда війни неправомірною та зобов'язання надати статус інваліда війни та видати посвідчення, що підтверджує зазначений статус.

Постановою Бородянського районного суду Київської області від 10.03.2011 вищевказаний адміністративний позов задоволено.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просив постанову суду першої інстанції скасувати та ухвалити по справі нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити.

Перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду - без змін з таких підстав.

Згідно зі п. 1 ч. 1 ст. 198, ч. 1 ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Судом першої інстанції встановлено, що в 1986 році ОСОБА_2 працювала в колгоспі «Дружба» с. Залісся Чорнобильського району Київської області і 01.05.1986 приймала участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, а саме, її було залучено до виконання заходів ЦО по локалізації джерела радіоактивного забруднення, що підтверджується копіями маршрутних листів, довідки Управління з питань надзвичайних ситуацій від 17.12.2010.

Згідно вказаної довідки Управління з питань надзвичайних ситуацій позивач приймала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в складі невоєнізованого формування Цивільної оборони Чорнобильського району.

21.12.2009 ОСОБА_2 встановлена друга група інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного із роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

13.01.2010 ОСОБА_2 отримала посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії та вкладку до нього учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Позивач звернулась до відповідача та надала вищезазначені документи з метою отримання посвідчення інваліда війни, однак відповідачем відмовлено у видачі такого посвідчення, пославшись на безпідставність видачі управлінням з надзвичайних ситуацій довідки про участь позивача в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у складі невоєнізованого формування цивільної оборони.

Відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до інвалідів війни належать також інваліди з числа осіб, залучених до складу формувань Цивільної оборони, які стали інвалідами внаслідок захворювань, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи.

Постановою Кабінету Міністрів України № 302 від 12.05.1994 затверджено Положення «Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветерів війни».

Так, відповідно до п. 10 Положення посвідчення інваліда війни видається на підставі довідки медико-соціальної експертизи про групу та причини інвалідності.

Отже, позивач була залучена до складу формувань Цивільної оборони та стала інвалідом внаслідок захворювання, пов'язаного з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, а тому відповідно до ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» позивач належать до інвалідів війни має право на встановлення статусу інваліда війни та має право на отримання документа, що підтверджує зазначений статус.

З урахуванням вищевикладеного та приписів ст. 159 КАС України, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається.

Керуючись ст.ст. 159, 160, 167, 195, 196, 197, 198, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Бородянської районної державної адміністрації Київської області - залишити без задоволення, а постанову Бородянського районного суду Київської області від 10.03.2011 - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені ст. 212 КАС України.

Головуючий-суддя: М.С. Міщук

Судді: Л.В. Бєлова

Л.М. Гром

.

Головуючий суддя Міщук М.С.

Судді: Бєлова Л.В.

Гром Л.М.