Постанова від 31.05.2013 по справі 760/6562/13-а

Провадження №2-а-231/13

В справі № 760/ 6562/13-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 травня 2013 року Солом"янський районний суд м. Києва в складі:

головуючого- судді- Шереметьєвої Л.А.

при секретарі- Подолян О.С.

розглянувши в відкритому судовому засіданні м. Києві справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,суд,-

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду з позовом і просить визнати незаконними дії відповідача щодо відмови їй в перерахунку та виплаті пенсії державного службовця за минулий період а саме з 11.08.2005 року до 04.04.2009 року та зобов'язати його перерахувати її пенсію як державного службовця за цей період часу та здійснити виплату різниці недоотриманої суми пенсії.

Посилається в позові на те, що їй з 07.08.2005 року відповідачем була призначена пенсія за віком згідно з Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Наказом Міністра оборони України №123 від 11.07.2005 року вона була звільнена з займаної посади спеціаліста першої категорії у Контрольно-ревізійному департаменті Головної інспекції міністерства оборони України за власним бажанням у зв'язку з виходом на пенсію.

З 03.03.1994 року по 11.07.1996 року вона проходила державну службу в Генеральному штабі Збройних Сил України, з 12.07.1996 року по 08.07.1999 року в Командуванні Сухопутних військ України, з 18.06.2002 року по 01.06.2005 року в Головному контрольному-ревізійному управлінні Міністерства оборони України.

Згідно довідки Департаменту кадрової політики та військової освіти Міністерства Оборони України від 22.06.2005 року її стаж державної служби станом на 01.06.2005 року складає 8 років 3 міс. 26 днів.

При цьому до стажу державної служби не було зараховано період її роботи на посаді інспектора з обліку та бронювання в Первомайському районному військовому комісаріаті міста Мурманська з 17.04.1989 року по 22.10.1990 року, що становить 1 рік 6 міс.5 днів.

31.08.2005 року вона звернулася до суду з позовом про зобов»язання Міністерства оборони України перерахувати стаж державної служби з урахуванням цього періоду її роботи.

Справа тривалий час знаходилася на розгляді судів різного рівня і остаточно постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16.06.2011 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного суду від 16.02.2012 року, її позов був задоволений.

Суд зобов'язав Міністерство оборони України перерахувати стаж її державної служби з урахуванням її роботи в Первомайському районному військовому комісаріаті міста Мурманська.

01.10.2012 року вона звернулася до відповідача з заявою про перерахунок пенсії за законом України «Про державну службу» та виплату компенсації за минулий період з 11.08.2005 року, однак листом відповідача їй у цьому було відмовлено з посиланням на те, що пенсію за цей період часу вона недоотримала з власної вини.

Вважає відмову відповідача незаконною, т.я. пенсію за цей перод часу вона не отримала в повному розмірі не з власної вини, а з вини МО України, що змусило її захищати свої порушені права в суді, які були захищені.

Виходячи з цього вважає, що її вини в недоотриманні пенсії немає.

Виходячи з цього, просить задовольнити позов.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечувала.

Посилається на те, що позивачці з 07.08.2005 року первинно було призначено пенсію за віком згідно з Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Відповідно до її заяви від 07.05.2007 року та вимог п.4 ст.45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне страхування" пенсія позивачки була перерахована за Законом України "Про державну службу".

29.07.2008 року на адресу Управління Пенсійного фонду в Солом'янському районі м. Києва надійшла ухвала Вищого адміністративного суду України від 12.06.2008 року, якою було скасовано постанову Апеляційного суду м. Києва згідно якої було дораховано до державної служби 1 рік 6 місяців 6 днів стажу.

При розгляді матеріалів пенсійної справи з урахуванням вищезазначеної ухвали стаж державної служби позивачки склав 8 років 5 місяців 26 днів, що не давало їй права на призначення пенсії як державному службовцю, так як це суперечить нормам ст. 37 Закону України "Про державну службу".

В зв»язку з цим з 01.08.2008 року позивачка була переведена на пенсію згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

За заявою позивачки від 04.07.2012 року на підставі постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 16.06.2011 року та ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 16.02.2012 року позивачці булла здійснена доплата пенсії за 3 роки з 04.07.2009 року відповідно до ст.46 Закону України " Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Виходячи з цього вважає, що у позивачки відсутні підстави для перерахунку пенсії з моменту її призначення, а тому просить у позові відмовити.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд не знаходить підстав для задоволення вимог позивачки, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що позивачка працювала в системі МО України на посаді спеціаліста першої категорії у Контрольно-ревізійному департаменті Головної інспекції міністерства оборони України.

Наказом МО України №№123 від 11.07.2005 року була звільнена з займаної посади за власним бажанням у зв'язку з виходом на пенсію.

На підставі заяви позивачки від 31.10.2005 року та довідки Департаменту кадрової політики та військової освіти Міністерства Оборони України від 22.06.2005 року, згідно з якою стаж державної служби позивачки станом на 01.06.2005 року складав 8 років 3 міс. 26 днів, їй з 07.08.2005 року Управлінням Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва була призначена пенсія за віком згідно з Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

В зв»язку з тим, що до стажу державної служби МО України безпідставно не був включений період її роботи на посаді інспектора з обліку та бронювання в Первомайському районному військовому комісаріаті міста Мурманська з 17.04.1989 року по 22.10.1990 року 1 рік 6 міс. 5 днів, позивачка 31.08.2005 року звернулася до суду з позовом про зобов»язання до Міністерства оборони України перерахувати стаж державної служби з урахуванням цього періоду її роботи.

Порушена за ініціативою позивачка справа була предметом розгляду судів різних ланок до лютого 2012 року.

Осаточно постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16.06.2011 року позов був задоволений.

За постановою суду Міністерство оборони України було зобов»язано перерахувати стаж державної служби позивачки з урахуванням її роботи в Первомайському районному військовому комісаріаті міста Мурманська.

Дана постанова була залишена без змін ухвалою Київського апеляційного суду від 16.02.2012 року, тобто постанова суду від 16.06.2011 року набрала законної сили.

Відповідно до ст. 46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, однак не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки з дня звернення за отриманням пенсії.

У цьому разі частина суми недотриманої пенсії, але не більш як за 12 місяців, виплачується одночасно, а решта суми виплачується щомісяця рівними частинами, що не перевищують місячного розміру пенсії.

Встановлено, що на підставі заяви позивачки від 04.07.2012 року та вище приведених рішень відповідачем був проведений перерахунок пенсії позивачки та здійснена її виплата за 3 роки, а саме: з 04.07.2009 року.

В ч.2 ст.46 вище приведеного Закону зазначено, що нраховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

Заперечуючи проти позову, представник відповідача посилається на те, що вини Управління в неотриманні позивачкою пенсії за минулі роки немає.

Відовідно до ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Виходячи з цих обставин та викладеного вище, суд приходить до висновку, що діями відповідача права позивачки порушені не були, а тому підстави для задоволення її вимог відсутні.

Керуючись ст.ст.45,46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», 2,6,9,11, 69-71, 94, 97, 158-163 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

В позові ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії відмовити.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.

Суддя