Постанова від 27.05.2013 по справі 827/1181/13-а

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА

Іменем України

27 травня 2013 рокуСправа №827/1181/13-а

17 год. 45 хв.

м. Севастополь

Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Мінько О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Нахімовському районі м. Севастополя Державної податкової служби звернулася з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач зареєстрований в Державній податковій інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя як платник податків та зборів з 30.11.2004 р., проте з 2 кварталу 2010 р. не надає податкову звітність.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 29.04.2013 р. відкрито скорочене провадження по справі та запропоновано відповідачеві надати письмові заперечення проти позову з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються або заяву про визнання позови у строк до 22.05.2013 р.

Відповідачем ухвалу від 29.04.2013 р. про відкриття скороченого провадження по адміністративній справі виконано не було. Копія зазначеної ухвали повернута до суду відділенням поштового зв'язку з позначкою "за закінченням терміну зберігання".

Оскільки до повноважень адміністративних судів не віднесено встановлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб- учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій, суд вважає, що примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, які повернуті органами поштового зв'язку з позначками "за закінченням терміну зберігання", "адресат не значиться" і таке інше, можуть вважатися належними доказами виконання адміністративним судом обов'язку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій.

Частиною 4 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне судове рішення.

Суд, встановивши обставини по справі, дослідивши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до пункту 5 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України до юрисдикції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Згідно з пункту 67.2 статті 67 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців.

Оскільки предметом позову у даній справі є припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, зазначена справа підлягаю розгляду в порядку, який передбачений Кодексом адміністративного судочинства України.

Пунктом 8 статті 19 Господарського кодексу України, встановлено, що усі суб'єкти господарювання, відокремлені підрозділи юридичних осіб, виділені на окремий баланс, зобов'язані вести первинний (оперативний) облік результатів своєї роботи, складати та подавати відповідно до вимог закону статистичну інформацію та інші дані, визначені законом, а також вести (крім громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які провадять господарську діяльність і зареєстровані відповідно до закону як підприємці) бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно із законодавством.

Згідно з пунктом 15.1 статті 15 Податкового кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Відповідно до підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний, зокрема, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач зареєстрований Нахімовською районною державною адміністрацією м. Севастополя 30.11.2004 р. як фізична особа - підприємець, та знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя як платник податків та зборів.

Згідно з довідкою Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя, відповідач заборгованості перед бюджетом не має.

Встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 з 2 кварталу 2010 р. не надає податкову звітність, що підтверджується довідкою Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя.

Відповідно до частини другої статті 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 15.05.2003 р. № 755-IV, підставами для постановляння судом рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Враховуючи вищезазначене, встановлені факти ненадання відповідачем до Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя податкових декларацій та документів фінансової звітності більше року, що є порушенням встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, податкового законодавства та є підставою для припинення такої підприємницької діяльності фізичної особи, а також приймаючи до уваги право органів державної податкової служби звертатися до суду з позовом про припинення підприємницької діяльності, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 158 - 163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя Державної податкової служби, задовольнити.

Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (юридична адреса: АДРЕСА_1; ІПН НОМЕР_1).

Заходи щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 покласти на ОСОБА_1.

Копію постанови, після набрання законної сили, направити до Державного реєстратора у Нахімовському районі м. Севастополя.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова не набрала законної сили

Суддя О.В. Мінько