ф
копія
18 травня 2013 р. Справа № 804/6796/13-а
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Дєєв М.В. перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровська про визнання незаконної відмови та зобов'язання вчинити певні дії ,-
ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровська про визнання незаконної відмови Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровська від 27.03.2013 року р№ 1235/10-54 та зобов'язання Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровська призначити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах за списком № 2, у тому числі за весь строк її неотримання, починаючи з дня досягнення пенсійного віку, тобто з 26.03.2013 року.
Перевіривши матеріали позовної заяви, суд доходить висновку, що вона подана до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з порушенням правил предметної підсудності, тому підлягає поверненню позивачеві відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, з наступних підстав.
Предметом оскарження у вказаній справі є призначення пенсії за віком на пільгових умовах за списком № 2.
Згідно ч. 2 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до п. 4 ч.1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України, місцевим загальним судам як адміністративним, підсудні усі адміністративні справи у спорах фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг. Таким чином, законодавством чітко вказано на підсудність саме усіх адміністративних справ за певним предметом позову місцевим загальним судам як адміністративним.
Враховуючи приписи вказаної норми, суд дійшов висновку, що дана справа підсудна місцевому загальному суду як адміністративному, оскільки спір стосується отримання відповідачем пенсії.
Аналогічний висновок зроблено колегією суддів Вищого адміністративного суду України в ухвалі від 27.04.2011 року (справа № К/9991/2108/11).
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 18, 108 КАС України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 - повернути позивачу.
Роз'яснити позивачу право на звернення з даним позовом до місцевого загального суду як адміністративного, за місцезнаходженням відповідача.
Копію ухвали надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду в порядку та у строки, передбачені ст.186 КАС України.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя (підпис) М.В. Дєєв
З оригіналом згідно Ухвала не набрала законної сили станом на 18.05.2013 року Суддя М.В.Дєєв