Постанова від 21.05.2013 по справі 821/1640/13-а

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 травня 2013 р. Справа № 821/1640/13-а

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Ковбій О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма "Херсон - Супутник" до Державного реєстратора Відділу державної реєстрації Виконавчого комітету Херсонської міської ради Андрєєвої Олени Вікторівни про визнання дій протиправними,

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю Фірма "Херсон - Супутник" (далі - позивач, Товариство, ТОВ "Херсон - Супутник") звернулось до суду із адміністративним позовом до Державного реєстратора Відділу державної реєстрації Виконавчого комітету Херсонської міської ради Андрєєвої Олени Вікторівни (далі - відповідач, Держреєстратор) про визнання нечинним повідомлення державного реєстратора Відділу державної реєстрації Виконавчого комітету Херсонської міської ради Андрєєвої О.В. про залишення документів, що подані для проведення державної реєстрації ТОВ Фірма "Херсон-Супутник", без розгляду від 28.02.2013 року; зобов'язання Держреєстратора прийняти документи для проведення державної реєстрації Державна реєстрація припинення юридичної особи в результаті її ліквідації за рішенням засновників, що не пов'язано з реорганізацією.

Позов обґрунтований тим, що 21.05.2012 року загальними зборами учасників ТОВ "Херсон - Супутник" прийнято рішення про припинення юридичної особи в результаті її ліквідації.

11 лютого 2013 року представником позивача було подано до реєстраційної палати м. Херсона документи, необхідні для проведення реєстраційної дії щодо державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації за рішенням засновників, що не пов'язано з реорганізацією.

28 лютого 2013 року державний реєстратор Андреева О.В. залишила без розгляду документи, вказавши на наявність відкритих виконавчих проваджень.

Вважає дії відповідача необґрунтованими, оскільки відповідно до листа відділу державної виконавчої служби Суворовського районного управління юстиції у м. Херсоні виконавче провадження №14142781, на яке посилається відповідач, на виконанні не перебуває.

Представник позивача надав до суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Відповідач до суду не з'явилась, про дату, час та місце розгляду справи була належним чином повідомлена.

Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні в разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Виходячи з вищевикладеного суд вважає за можливе розглядати справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позовних вимог з огляду на наступне.

Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення та з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення.

Судом встановлено, що 21.05.2012 року загальними зборами учасників ТОВ "Херсон - Супутник" прийнято рішення про припинення юридичної особи в результаті її ліквідації.

11 лютого 2013 року представником позивача було подано до реєстраційної палати м. Херсона документи, необхідні для проведення реєстраційної дії щодо державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації за рішенням засновників, що не пов'язано з реорганізацією, а саме:

- реєстраційна картка про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи у зв'язку з ліквідацією;

- довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню;

- довідка відповідного органу державної податкової служби про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів;

- довідка відповідного органу Пенсійного фонду України про відсутність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування.

28 лютого 2013 року державний реєстратор Андреева О.В. залишила без розгляду документи, вказавши на наявність відкритих виконавчих проваджень.

Згідно наданого до справи листа ВДВС Суворовського РУЮ №6312 від 14.02.2013 року, відповідно до ЄДРВП "Виконавець" виконавче провадження за №14142781, на яке посилається Держреєстратор, на виконанні відділу не перебуває у зв'язку із відмовою у відкритті виконавчого провадження.

Вирішуючи даний спір, суд виходив з наступного.

Законом України від 15.05.2003р. № 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон № 755-IV) визначено, що відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, регулюються Конституцією України, цим Законом та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону.

Дія цього Закону поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб - підприємців.

Порядок проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації встановлено ст. 36 Закону № 755-IV. Для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації голова ліквідаційної комісії або уповноважена ним особа після закінчення процедури ліквідації, але не раніше двох місяців з дати публікації повідомлення у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації повинен подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору такі документи:

- заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення юридичної особи у зв'язку з ліквідацією;

- довідку відповідного органу державної податкової служби про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів;

- довідку відповідного органу Пенсійного фонду України про відсутність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та страхових коштів до Пенсійного фонду України і фондів соціального страхування;

- довідку архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.

У реєстраційній картці на проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації голова ліквідаційної комісії, уповноважена ним особа або ліквідатор письмово зазначають та підтверджують своїм особистим підписом, що ними вчинено всі передбачені законодавством дії стосовно порядку припинення юридичної особи, включаючи завершення розрахунків з кредиторами (у тому числі із сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування).

Державний реєстратор, отримавши документи для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, зобов'язаний перевірити інформацію про наявність відкритих виконавчих проваджень стосовно такої юридичної особи.

Відповідно до частини 10 статті 36 Закону № 755-IV державний реєстратор залишає без розгляду документи, які подані для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, в тому числі, якщо стосовно юридичної особи відкрито виконавче провадження.

Як вбачається з матеріалів справи, а саме Інформації про наявність відкритих виконавчих проваджень стосовно юридичної особи, яка подала документи для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, станом на 11.02.2013 року за №2763 та на 07.05.2013 року за № 14345, відносно позивача ВДВС Суворовського районного управління юстиції у м. Херсоні 20.08.2007 року відкрито виконавче провадження №14142781.

Таким чином, отримавши з Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень інформацію про наявність відкритих виконавчих проваджень, враховуючи відсутність зобов'язання про додаткове встановлення наявності чи відсутності відкритих виконавчих проваджень, Держреєстратор законно, в межах повноважень та на підставі діючого законодавства залишила без розгляду документи, подані Товариством.

Отже, враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що підстави для визнання нечинним Повідомлення про залишення документів, що подані для проведення державної реєстрації, без розгляду та зобов'язання відповідача прийняти документи для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації у суду відсутні.

Крім того, відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" залишення документів, що подані для проведення державної реєстрації, без розгляду, не перешкоджає повторному зверненню до державного реєстратора після усунення причин, що стали підставою для залишення документів без розгляду.

Керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19, 128, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

У задоволенні позовних вимог Товариству з обмеженою відповідальністю Фірма "Херсон - Супутник" до Державного реєстратора Відділу державної реєстрації Виконавчого комітету Херсонської міської ради Андрєєвої Олени Вікторівни про визнання нечинним повідомлення та зобов'язання вчинити дії - відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення.

В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Ковбій О.В.

кат. 5.1.1