Ухвала від 29.05.2013 по справі 121/418/13-а

Справа № 121/418/13- а

2-а/121/73/13

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 травня 2013 року Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим у складі: головуючій судді Кулєшовій О.І., при секретарі Зималєві В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ялті адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту Ялтинської міської ради, Ялтинського міського голови про визнання неправомірним та скасування розпорядження, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач 11 січня 2013 року звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить суд скасувати розпорядження міського голови від 11 вересня 2012 року № 384-л «Про дисциплінарне стягнення» та зобов'язати Управління праці та соціального захисту Ялтинської міської ради відновити суму щомісячних доходів в колишньому розмірі.

Ухвалою суду від 15 січня 2013 року було відкрито провадження у вказаній частині вимог з зазначенням про те, що позивач звернувся до суду в межах встановленого законом строку.

Але, 29 травня 2013 року відбувся судовий розгляд справи, в ході якого позивачем було повідомлено, що з оскаржуваним розпорядженням він ознайомився 14 вересня 2012 року, після чого оскаржував неправомірність дій керівництва до Генеральної прокуратури України.

Відповідно до ч. 3 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

В силу ч. 1, 2 ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Строк звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом - це проміжок часу після виникнення спору у публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів.

Дотримання строку звернення з адміністративним позовом є однією з умов для реалізації права на позов у публічно-правових відносинах. Вона дисциплінує учасників цих відносин у випадку, якщо вони стали спірними, запобігає зловживанням і можливості регулярно погрожувати зверненням до суду, сприяє стабільності діяльності суб'єктів владних повноважень щодо виконання своїх функцій. Відсутність цієї умови приводила б до постійного збереження стану невизначеності у публічно-правових відносинах.

При таких обставинах, враховуючи вищевикладені вимоги закону та те, що в судовому засіданні було достовірно встановлено, що позивач був ознайомлений з оскаржуваним розпорядженням 14 вересня 2012 року, а звернувся до суду тільки 11 січня 2013 року, тобто з порушенням встановленого законом місячного строку звернення до суду, то його позов повинний бути залишений без розгляду.

При цьому, підстави для поновлення пропущеного строку на звернення до суду відсутні, оскільки позивачем не були зазначені поважні причини його пропущення. Той факт, що він після ознайомлення з розпорядженням звернувся до Генеральної прокуратури України зі скаргою, не приймається судом до уваги, оскільки це не перешкоджало йому звернутися в загальному порядку до суду за захистом своїх прав. Крім того, до прокуратури ОСОБА_1 також звернувся вже через місяць, а саме 20 листопада 2012 року (а.с. 26-39).

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 99, 100 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту Ялтинської міської ради, Ялтинського міського голови про визнання неправомірним та скасування розпорядження, зобов'язання вчинити певні дії - залишити без розгляду.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку в Севастопольській апеляційний адміністративний суд через Ялтинський міський суд АРК в порядку та строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя