Постанова від 21.05.2013 по справі 821/1763/13-а

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 травня 2013 р. Справа № 821/1763/13-а

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Ковбій О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської області Державної податкової служби до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по єдиному податку,

встановив:

Чаплинська міжрайонна державна податкова інспекція в Херсонській області (далі-позивач, МДПІ) звернулася до адміністративного суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі-відповідач, ФОП) про стягнення боргу з єдиного податку в сумі 429,20 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 зареєстровано в якості суб'єкта господарської діяльності 16.05.2007 року Чаплинською районною державною адміністрацією Херсонської області. Відповідач знаходиться на обліку в Чаплинській МДПІ з 17.05.2007 року та обрав спрощену систему оподаткування.

Станом на день звернення до суду з позовом відповідач має узгоджену податкову заборгованість перед місцевим бюджетом по сплаті єдиного податку в сумі 429,20 грн., яка виникла від несплати податкового зобов'язання з 20.08.2012 року по 20.11.2012 року.

Позивач до суду надав заяву про розгляд справи без участі представника Чаплинської МДПІ, на позовних вимогах наполягав, позов просив задовольнити.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Враховуючи викладене, суд вважає за можливе розглядати справу в порядку письмового провадження.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні і в разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований Чаплинською районною державною адміністрацією Херсонської області 16.05.2007 року як суб'єкт підприємницької діяльності, взятий на облік у Чаплинській МДПІ Херсонської області з 17.05.2007 року та обрав спрощену систему оподаткування. Має свідоцтво єдиного податку НОМЕР_2.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених Законом.

Відповідно до п. 293 ст. 293 Податкового кодексу України ставки єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюються сільськими, селищними радами та міськими радами для фізичних осіб - підприємців.

Сплата по єдиному податку відповідачем здійснювалася несвоєчасно. За відповідачем обліковується податкова заборгованість за термінами сплати:

- 20.08.2012-107,30 грн.;

- 20.09.2012-107,30 грн.;

- 20.10.2012-107,30 грн.;

- 20.11.2012-107,30 грн.

Загальна сума заборгованості за відповідними періодами сплати складає 429,20 грн.

Статтею 6 Податкового Кодексу України визначено, що податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

Механізм справляння єдиного податку, що сплачується суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою, визначений главою 1 розділу 14 Податкового кодексу України.

Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб'єкт подає до органу державної податкової служби заяву та отримує свідоцтво платника єдиного податку .

Відповідно до заяви ОСОБА_1 від 05.01.2012 року, його переведено на спрощену систему оподаткування та видано свідоцтво НОМЕР_2 платника єдиного податку.

Платники податку, які в установленому порядку перейшли на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності і одержали Свідоцтво про сплату єдиного податку, таким чином погодились на сплату єдиного податку в установлені Кодексом терміни, тому повинні дотримуватися всіх норм Кодексу, зокрема, сплачувати в установлений термін єдиний податок за ставками, визначеними місцевою радою.

Згідно п. п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані сплачувати податки і збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом. Відповідно до п.п.14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України податковим боргом вважається сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Частиною 1 статті 295 Податкового кодексу України визначено, що платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

За порушення законів з питань оподаткування, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, до боржника застосовується фінансова відповідальність, яка застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій та/або пені.

П.п.129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового Кодексу України встановлено, що після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Пунктом 20.1.28 ст. 20 Податкового кодексу України визначено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою.

Згідно з п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.

Заборгованість відповідача до теперішнього часу залишається несплаченою.

Доказів про сплату відповідачем податкового боргу до суду не надходило.

З наведених обставин, суд вважає позовні вимоги Чаплинської МДПІ обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 128, 158, 159, 161 - 163 КАС України, суд -

постановив:

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) податковий борг по єдиному податку в розмірі 429 грн. (чотириста двадцять дев'ять) грн. 20 коп. в дохід місцевого бюджету - Надеждівської сільської ради Чаплинського району на р/р 31517970700309 в УДК Херсонської області, МФО 852010, код ОКПО 37981783, код платежу 18050400.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення.

В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Ковбій О.В.

кат. 8.1.5