Ухвала від 18.05.2013 по справі 197/91/13-к

Справа № 197/91/13- к

Номер провадження № 1-кп/197/11/13

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про звільнення від кримінальної відповідальності

18 травня 2013 року . Широківський районний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого - судді: Ліснецького І.В. ,

за участі секретаря Піско Л.В. ,

за участю прокурора: Зюзь О.С.

в присутності обвинуваченого ОСОБА_1

, розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду смт. Широке , кримінальне провадження відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кривий Ріг Дніпропетровської області , громадянина України , проживає та зареєстрований АДРЕСА_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, суд , -

ВСТАНОВИВ:

10.01.2013 року до Широківського районного суду Дніпропетровської області від прокурора Широківського району Дніпропетровської області надійшов обвинувальний акт з додатками у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12012040610000050 від 26.12.2012 року відносно ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення , передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.

Після самовідводу судді Шевченко О.В. 12.03.2013 року , справа в порядку ст.. 35 КПК України була автоматизованою системою документообігу суду розподілена до розгляду на суддю Ліснецького І.В. і 14.03.2013 року справа була призначена до підготовчого судового засідання на 18.03.2013 року .

Під час підготовчого судового засідання обвинувачений ОСОБА_1, свою вину у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України визнав , як і на досудовому слідстві а.с. 74-76 , та заявив клопотання і надав суду довідку з лікувального закладу щодо проходження ним лікування від наркоманії. Зазначив, що після проходження даного курсу лікування, наркотичних засобів не вживає. Просить суд з цих підстав звільнити його від кримінальної відповідальності .

Прокурор заперечує проти закриття кримінального провадження відносно ОСОБА_1 на підставі п.2 ч. 3 ст. 314 та ч.2 ст. 284 КПК України , мотивуючи це тим , що необхідно допитати лікаря , чи дійсно обвинувачений страждає від наркоманії та потребує лікування , чи добровільно звернувся з цього приводу і лікувався.

Відповідно до п.2 ч.3 ст. 314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8 частини першої або частиною другою статті 284 Кодексу.

В силу п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв'язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Частиною 4 ст. 309 КК України регламентовано, що особа, яка добровільно звернулася до лікувального закладу і розпочала лікування від наркоманії, звільняється від кримінальної відповідальності за дії, передбачені частиною першою цієї статті.

Як вбачається з довідки , яка видана обласним комунальним закладом «Психоневрологічний диспансер м. Кривий Ріг» № 835 від 23.04.2013 року, яка надана суду прокурором на запит , ОСОБА_1 перебував на стаціонарному лікуванні в даному закладі з 14.02.2013 року по 01.03.2013 року. Мав синдром залежності , та потребував лікування з приводу психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання опіоїдів . За медичною допомогою звернувся добровільно .

Тобто, з матеріалів кримінального провадження вбачається, що після виявлення працівниками правоохоронних органів злочину, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, ОСОБА_1 звернувся до лікувального закладу та розпочав лікування від наркоманії, підстав вважати, що він звернувся до вищезазначеного закладу у примусовому поряду у суду відсутні , та прокурором суду такі не надані.

Доводи прокурора про необхідність відмовити в задоволенні клопотання обвинуваченого є безпідставними та не ґрунтуються на законі , так як в суді на данній стадії встановлені всі обставини передбачені ч.4 ст. 309 КК України , вони підтверджені , всі обставини , в тому числі і на які посилається прокурор , довідкою обласним комунальним закладом «Психоневрологічний диспансер м. Кривий Ріг» № 835 від 23.04.2013 року, при цьому допит свідка на цій стадії не передбачено , аргументів які ставили би під сумнів обставини викладені в довідці , прокурором не надана , підстави звільнення регламентовано на підставі п.2 ч. 3 ст. 314 та п.1 ч.2 ст. 284 КПК України , тому у суду не має підстав для відмови .

Враховуючи наведене обвинувачений підлягає звільненню від кримінальної відповідальності на підставі ч. 4 ст. 309 КК України, а провадження закриттю.

Питання речових доказів суд вирішує відповідно до ст. 100 КПК України , питання процесуальних витрат відповідно ст.. ст.. 118 , 119 КПК України .

Керуючись ст.. ст. 2 , 8 , 314, 284 КПК України, ч.4 ст.309 КК України, суд -

УХВАЛИВ:

Звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності за скоєння кримінального правопорушення , передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.

Кримінальне провадження №12012040610000050 за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України - закрити.

Речовий доказ - шприц з наркотичним засобом опій ацетилірований 1.0 мл. а.с. 40 , який передано до камери схову речових доказів Широківського РВ УМВС України в Дніпропетровській області а.с. 41 - знищити по набранню ухвали законної сили.

Стягнути з ОСОБА_1 судові витрати в сумі 470,40 грн., зазначені в обвинувальному акті , перерахувавши їх в ГУДКУ в Дніпропетровській області, код 25575055, розрахунковий рахунок 31250272210050, МФО 805012, одержувач НДЕКЦ при УМВС України в Дніпропетровській області, призначення платежу: відшкодування витрат за експертні роботи.

Запобіжний захід ОСОБА_1 до вступу ухвали в законну силу залишити попереднім - підписку про невиїзд.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом семи днів з дня її проголошення.

Головуючий суддя : І.В. Ліснецький .

Попередній документ
31499886
Наступний документ
31499888
Інформація про рішення:
№ рішення: 31499887
№ справи: 197/91/13-к
Дата рішення: 18.05.2013
Дата публікації: 01.06.2013
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Широківський районний суд Дніпропетровської області
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення; Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів (усього), з них; Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту