Справа № 449/161/13-к
Перемишлянський районний суд Львівської області
24.04.2013 м. Перемишляни
Слідчий суддя Перемишлянського районного суду Львівської області Борняк Р.О., за участю секретаря судового засідання Вовк О.С., прокурора прокуратури Перемишлянського району Львівської області ОСОБА_1, розглянувши клопотання слідчого СВ Перемишлянського РВ ГУМВСУ у Львівській області ОСОБА_2, погоджене прокурором прокуратури Перемишлянського району Львівської області про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів,
Слідчий СВ Перемишлянського РВ ГУМВС України у Львівській області ОСОБА_2 звернувся до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до оригіналів документів у яких наявні вільні зразки почерку та підписів ОСОБА_3 (тобто можливість ознайомитись з ними та вилучити їх для запобігання їх можливому знищенню та для проведення почеркознавчої експертизи), які зберігаються за місцем проживання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, а саме за адресою с.Боршів Перемишлянського району Львівської області з покликанням на те, що в його провадженні знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до ЄРДР за №12013150260000001 від 13.12.2012 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України.
Підставою до внесення клопотання стало те, що 08.06.2010 р. ОСОБА_3 шляхом обману та зловживання довірою заволодів коштами ОСОБА_4 в сумі 36000 грн., що еквівалентно 4500 дол. США, а під час кримінального провадження та показів ОСОБА_4 встановлено, що 08.06.2010 р. ОСОБА_3 в момент отримання у позику коштів в сумі 36000 грн. 03 березня 2013 року на підставі ухвали слідчого судді Перемишлянського районного суду Львівської області Борняка Р.О. від 05.02.2013 року було вилучено оригінал вищевказаної розписки у ОСОБА_4. Тому для проведення почеркознавчої експертизи необхідно вилучити та надати експертам оригінали документів у яких наявні вільні зразки почерку та підписів ОСОБА_3
У судовому засіданні прокурор підтримав дане клопотання та просив його задовольнити.
Заслухавши думку сторін кримінального провадження, дослідивши клопотання, копії матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовують доводи клопотання, слідчий суддя дійшов до висновку, що клопотання слідчого обґрунтоване та підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст.160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст.161 цього Кодексу.
З метою встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зважаючи на те, що ОСОБА_3 заперечує факт позики коштів у ОСОБА_4 та написання ним будь-якої розписки про позику коштів, з метою проведення почеркознавчої експертизи, неможливістю іншими способами довести вищезазначені обставини та має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно надати тимчасовий доступ до оригіналів документів у яких наявні вільні зразки почерку та підписів ОСОБА_3 (тобто можливість ознайомитись з ними та вилучити їх для запобігання їх можливому знищенню та для проведення почеркознавчої експертизи), які зберігаються за місцем проживання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, а саме за адресою с.Боршів Перемишлянського району Львівської області.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166 КПК України, слідчий суддя -
Клопотання слідчого СВ Перемишлянського РВ ГУМВС України у Львівській області ОСОБА_2 - задовольнити та надати слідчому СВ Перемишлянського РВ ГУМВС України у Львівській області ОСОБА_2 тимчасовий доступ до до оригіналів документів у яких наявні вільні зразки почерку та підписів ОСОБА_3 (тобто можливість ознайомитись з ними та вилучити їх для запобігання їх можливому знищенню та для проведення почеркознавчої експертизи), які зберігаються за місцем проживання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, а саме за адресою с.Боршів Перемишлянського району Львівської області.
Ухвала про проведення огляду повинна бути виконана протягом одного місяця з дня її постановлення, до 24 травня 2013 року.
Ухвала слідчого судді про доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, підлягає обов'язковому виконанню.
У випадку невиконання ухвали слідчого судді слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її оголошення. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді та включені до апеляційної скарги на судове рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_5