Постанова від 22.05.2013 по справі 805/5987/13-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 травня 2013 р. Справа №805/5987/13-а

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 12 год. 00 хв.

Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Голубової Л.Б.,

за участі секретаря судового засідання Асманової Е.Е.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу

за позовом Донецько-Ясинуватської прокуратури з нагляду за додержанням законів

у транспортній сфері

в інтересах Управління Укртрансінспекції у Донецькій області

до товариства з обмеженою відповідальністю «Арена-Транс»

про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700,00 гривень

за участю:

представника позивача: Каліновської М.М., за дов. від 07 травня 2013 року,

прокурора: Болдирева А.Г., за дов. від 20 травня 2013 року,

від відповідача: не з'явився

Донецько-Ясинуватська прокуратура з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері звернулась до Донецького окружного адміністративного суду в інтересах Управління Укртрансінспекції у Донецькій області з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Арена-Транс» про стягнення фінансових санкцій за порушення законодавства на автомобільному транспорті у розмірі 1700,00 гривень.

Заявлені вимоги обґрунтовані тим, що проведеною прокуратурою перевіркою встановлено, що державними інспекторами управління Укртрансінспекції у Донецькій області під час перевірки 28.09.2012 року автотранспортного засобу, що належить відповідачу - товариству з обмеженою відповідальністю «Арена-Транс», встановлено порушення водієм вимог абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». За даним фактом 25.09.2012 року складено акт № 051370, про що ознайомлено водія відповідача. 06.11.2012 року за результатами розгляду акту перевірки в.о. начальника управління Укртрансінспекції у Донецькій області винесено постанову № 147273 про застосування до відповідача фінансових санкцій у вигляді штрафу в сумі 1700,00 гривень. У зв'язку із несплатою зазначеної суми штрафу у передбачений законодавством строк, позивач звернувся до суду з вимогою про стягнення суми штрафу в судовому порядку.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити, надавши пояснення, аналогічні тим, що викладені у позовній заяві.

Прокурор у судовому засіданні також підтримав позов, просив позовні вимоги задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності суду не надав.

Дослідивши наявні в матеріалах справи документи, заслухавши пояснення представника позивача, прокурора, суд,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Арена-Транс» є юридичною особою (код ЄДРПОУ 37719769). Згідно витягу ДП «Інформаційно-ресурсний центр» з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців підприємство здійснює автомобільні регулярні перевезення та функціонування інфраструктури автомобільного та міського транспорту.

25 вересня 2012 року у відповідності до Закону України «Про транспорт», Закону України «Про автомобільний транспорт» членами комісії з проведення ліквідації Управління Укртрансінспекції у Донецькій області проведено перевірку товариства з обмеженою відповідальністю «Арена-Транс» (далі - відповідач) з додержання вимог зазначених законів при наданні послуг автомобільного транспорту.

Згідно зі статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, а саме: для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.

Під час проведення перевірки відповідача було встановлено, що при здійсненні нерегулярних пасажирських перевезень неоформлені документи, а саме: ліцензійна катка, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату послуг, страхові полюси обов'язкового особистого страхування пасажирів від нещасних випадків, відповідальність за вказані порушення передбачена статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Про дане порушення чинного законодавства відповідачем складено акт від 25 вересня 2012 року (а.с. 6).

За результатами розгляду вказаної перевірки в.о.начальника управління Укртрансінспекції у Донецькій області було винесено постанову № 147273 від 06 листопада 2012 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у сумі 1700,00 гривень (а.с. 7). Дана постанова була направлена на адресу відповідача, про що свідчить реєстр рекомендованих листів з повідомленням від 09 листопада 2012 року.

Доказів оскарження вказаної постанови ані позивачем, ані відповідачем до суду не надано.

Несплата до бюджету застосованих фінансових санкцій порушує економічні інтереси держави.

Відповідно до статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Документи для регулярних пасажирських перевезень:

для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України;

для пасажира - квиток на проїзд в автобусі та на перевезення багажу (для пільгового проїзду - посвідчення особи встановленого зразка).

Документи для регулярних спеціальних пасажирських перевезень:

для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із замовником транспортних послуг, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, схема маршруту, розклад руху, інші документи, передбачені законодавством України.

Документи для нерегулярних пасажирських перевезень:

для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до абз. 3 ч. 1 статті 60 вищезазначеного Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються фінансові санкції, зокрема, надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно із Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 року № 1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Укртрансінспекція, її територіальні органи - управління в Автономній Республіці Крим, обласні, Київське та Севастопольське міські, районні управління.

Відповідно до пункту 4 цього Порядку державний контроль на автомобільному транспорті (далі - державний контроль) здійснюється посадовими особами органу державного контролю (далі - посадові особи) шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.

За результатами планової або позапланової перевірки за місцезнаходженням суб'єкта господарювання складається акт за формою згідно з додатком 2. У разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3, як передбачено пунктами 20 та 21 Порядку.

Відповідно до цього порядку справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка оформляється згідно з додатком 5.

Як передбачено пунктами 28 Порядку фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову. Копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням.

З огляду на зазначене вище, суд дійшов висновку про правомірність заявлених позивачем вимог про стягнення суми штрафної санкції за постановою, винесеною в.о.начальника управління Укртрансінспекції у Донецькій області 06 листопада 2012 року.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного, керуючись Законом України «Про автомобільний транспорт», Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 року № 1567, статтями 8-11, 40, 94, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Задовольнити адміністративний позов Донецько-Ясинуватської прокуратури з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах Управління Укртрансінспекції у Донецькій області до товариства з обмеженою відповідальністю «Арена-Транс» про стягнення фінансових санкцій за порушення законодавства на автомобільному транспорті у розмірі 1700,00 гривень.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Арена-Транс» (код ЄДР 37719769) суму фінансових санкцій у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок в дохід Державного бюджету України на р/р 31112106700002 ГУДКС України в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУО 23977045, код платежу 21081100.

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошено її повний текст у судовому засіданні 22 травня 2013 року в присутності представника позивача, прокурора.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Голубова Л.Б.