Постанова від 13.05.2013 по справі 805/5677/13-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 травня 2013 р. Справа №805/5677/13-а

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

Головуючий суддя: Буряк І.В.

при секретарі: Король О.Ю.

за участю представників сторін:

позивача: Костюка С.В.

відповідача: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні

позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергокапітал»

до Головного управління Державної санітарно-епідеміологічної

служби України в Донецькій області

про визнання недійсною та скасування постанови про застосування

адміністративно-запобіжних заходів за порушення санітарного

законодавства

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Енергокапітал» (надалі - позивач, ТОВ «Енергокапітал) звернулось до Донецького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Макіївського міського управління - філія Головного управління Державної санітарно-епідеміологічної служби України в Донецькій області про визнання недійсною та скасування постанови про застосування адміністративно-запобіжних заходів за порушення санітарного законодавства.

В обґрунтування позовних вимог, позивач посилається на безпідставність та необґрунтованість винесення оскаржуваної постанови, у зв?язку з недотриманняч вимог законодавства під час її винесення.

Ухвалою суду від 30.04.2013р. замінено неналежного відповідача - Макіївське міське управління - філія Головного управління Державної санітарно-епідеміологічної служби України в Донецькій області на належного відповідача - Головне управління Державної санітарно-епідеміологічної служби України в Донецькій області (надалі - відповідач).

В судовому засіданні від 13.05.2013р. представник позивача позов підтримав та просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідач надав до суду письмові заперечення на позов, згідно яких проти позову заперечує та просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі, обґрунтовує свою позицію висновками акту санітарно-епідемічного обстеження об'єкта та протоколами проведення дослідження шумового навантаження та інфразвуку.

Представник відповідача у судове засідання від 13.05.2013р. не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи адміністративного позову, дійшов наступних висновків.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Енергокапітал» зареєстровано Виконавчим комітетом Донецької міської ради в якості юридичної особи (ЄДРПОУ 32672040, місцезнаходження: 83026, м.Донецьк, вул.Майська, буд.66).

Як вбачається із пояснень позивача, ТОВ «Енергокапітал» веде пусконалагоджувальні роботи на виробничому комплексі по утилізації шламових відходів вугільного та металургійного виробництва ТОВ «Енергокапітал», розташованого в Совєтському районі м. Макіївки.

Стаття 1 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» встановлює, що шкідливий вплив на здоров'я людини - вплив факторів середовища життєдіяльності, що створює загрозу здоров'ю, життю або працездатності людини чи здоров'ю майбутніх поколінь.

Згідно ст.1 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», санітарні норми - обов'язкові для виконання нормативно-правові акти центрального органу виконавчої влади в галузі охорони здоров'я, що встановлюють медичні вимоги безпеки щодо середовища життєдіяльності та окремих його факторів, недотримання яких створює загрозу здоров'ю і життю людини та майбутніх поколінь, а також загрозу виникнення і розповсюдження інфекційних хвороб та масових неінфекційних захворювань (отруєнь) серед населення.

У частині 4 ст.14 вказаного Закону зазначається, що нагляд за дотриманням вимог санітарних норм у стандартах та інших нормативно-технічних документах, відповідністю продукції вимогам безпеки для здоров'я і життя населення здійснюють виключно органи державної санітарно-епідеміологічної служби.

Відповідно до ст.24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров'я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів зобов'язані:

здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами;

забезпечувати під час роботи закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу, культури, при проведенні концертів, дискотек, масових святкових і розважальних заходів тощо рівні звучання звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях і на відкритих площадках, а також рівні шуму в прилеглих до них жилих і громадських будівлях, що не перевищують рівнів, установлених санітарними нормами;

вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, в таких приміщеннях і на таких територіях (захищені об'єкти):

1) жилих будинків і прибудинкових територіях;

2) лікувальних, санаторно-курортних закладів, будинків-інтернатів, закладів освіти, культури;

3) готелів і гуртожитків;

4) розташованих у межах населених пунктів закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу;

5) інших будівель і споруд, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

6) парків, скверів, зон відпочинку, розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків.

Шум на захищених об'єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.

У нічний час, із двадцять другої до восьмої години на захищених об'єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.

Проведення на захищених об'єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а у святкові та неробочі дні - цілодобово.

Власник або орендар приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов'язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.

Передбачені частинами другою, третьою та четвертою цієї статті вимоги щодо додержання тиші та обмежень певних видів діяльності, що супроводжуються шумом, не поширюються на випадки:

1) здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умов, що виключають проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

2) здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умов, що виключають проникнення шуму за межі таких приміщень;

3) попередження та/або ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій;

4) надання невідкладної допомоги, попередження або припинення правопорушень;

5) попередження крадіжок, пожеж, а також виконання завдань цивільної оборони;

6) проведення зборів, мітингів, демонстрацій, походів, інших масових заходів, про які завчасно сповіщено органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування;

7) роботи обладнання і механізмів, що забезпечують життєдіяльність жилих і громадських будівель, за умов ужиття невідкладних заходів щодо максимального обмеження проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

8) відзначення встановлених законом святкових і неробочих днів, днів міст, інших свят відповідно до рішення місцевої ради, проведення спортивних змагань;

9) проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів у заборонений час за погодженням із уповноваженим органом місцевого самоврядування в порядку, передбаченому правилами додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях.

Сільські, селищні, міські ради затверджують правила додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, якими з урахуванням особливостей окремих територій (курортні, лікувально-оздоровчі, рекреаційні, заповідні тощо) установлюються заборони та обмеження щодо певних видів діяльності, що супроводжуються утворенням шуму, а також установлюється порядок проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів.

Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, встановлених законом, забезпечують контроль за додержанням керівниками та посадовими особами підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також громадянами санітарного та екологічного законодавства, правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, інших нормативно-правових актів у сфері захисту населення від шкідливого впливу шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів.

У відповідності до ч.1 ст.33 вказаного Закону одним із основних напрямів діяльності державної санітарно-епідеміологічної служби є здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду.

Згідно ст.39 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» державний санітарно-епідеміологічний нагляд - це діяльність органів державної санітарно-епідеміологічної служби по контролю за дотриманням юридичними та фізичними особами санітарного законодавства з метою попередження, виявлення, зменшення або усунення шкідливого впливу небезпечних факторів на здоров'я людей та по застосуванню заходів правового характеру щодо порушників.

Основними завданнями цієї діяльності є:

нагляд за організацією і проведенням органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та громадянами санітарних і протиепідемічних заходів;

нагляд за реалізацією державної політики з питань профілактики захворювань населення, участь у розробці та контроль за виконанням програм, що стосуються запобігання шкідливому впливу факторів навколишнього середовища на здоров'я населення;

нагляд за дотриманням санітарного законодавства;

проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи, гігієнічної регламентації небезпечних факторів і видача дозволів на їх використання.

Державний санітарно-епідеміологічний нагляд здійснюється відповідно до Положення про державний санітарно-епідеміологічний нагляд в Україні, що затверджується Кабінетом Міністрів України, вибірковими перевірками дотримання санітарного законодавства за планами органів державної санітарно-епідеміологічної служби, а також позапланово залежно від санітарної, епідемічної ситуації та за заявами громадян.

Результати перевірки оформлюються актом, форма і порядок складання якого визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.

На виконання ст.39 вказаного Закону відповідачем було складено Акт санітарно-епідеміологічного обстеження об'єкту м.Макіївка від 15.03.2013р., відповідно до якого встановлено, що проведені замірювання рівня шуму на території жилої забудови. У вказаному акті не встановлені порушення норм чинного законодавства.

Вказаний акт було складено на підставі протоколів №16, №17, №18.

Відповідач зазначає, що були проведені замірювання рівня шуму за адресами м.Макіївка, вул.Тургенева, 17; м.Макіївка, вул.Плеханова, буд.19; м.Макіївка, вул.1 Восточна, буд.19, по закінченню яких були складені протоколи №16, №17, №18, відповідно до яких були встановлені перевищення гранично допустимого рівня шуму

Суд звертає увагу на те, що перелічені протоколи складені за формою 297/0, наведеною у додатку 14 до Положення про проведення органами, установами та закладами державної санепідслужби Міністерства охорони здоров'я України атестації санітарних лабораторій підприємств і організацій на право проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 21 квітня 1999р. №91 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 7 жовтня 1999р. за №686/3979).

Відповідно до вказаного Положення в протоколах не було зазначено наступне:

- дата складання протоколу;

- засоби вимірювальної техніки (найменування, тип, заводський номер) та відомості про повірку (номер свідоцтва, термін дії);

- присутні від підприємства особи.

Також, у відповідності до п.2.16 (мовою оригіналу) ГОСТ 23337-78 «ШУМ. Методы измерения шума на селитебной территории и в помещениях жилых и общественных зданий» измерение шума на селитебной территории не должно проводиться во время выпадения атмосферных осадков и при скорости ветра более 5 м/с. При скорости ветра свыше 1 до 5 м/с следует применять экран для защиты измерительного микрофона от ветра.

Із вказаних протоколів не вбачається можливим встановити наявні факторів, які могли вплинути на результати дослідження.

В протоколах №16, №17, №18 зазначається, що нормативним документом, у відповідності з яким проводились дослідження є (мовою оригіналу) Санитарные нормы допустимого шума в помещениях жилых и общественных зданий и на территории жилой настройки, утвержденные Главным государственным санитарным врачом СССР П.Н. Бургасовым от 3 августа 1984 г. N 3077-84.

Як зазначається в примітках до п.2.4 Санітарних норм (мовою орігіналу) эквивалентные и максимальные уровни звука в дБА для шума, создаваемого средствами автомобильного, железнодорожного, авиационного транспорта, в 2 м от ограждающих конструкций первого эшелона жилых зданий, зданий гостиниц, общежитий, обращенных в сторону магистральных улиц общегородского и районного значения, железных дорог, а также источников авиационного шума, допускается принимать на 10 дБА выше.

Із пояснень та письмових доказів наданих позивачем, судом встановлено відсутність близкого розташування автомобільного, залізничного, авіаціного транспорту, з якими дані Санітарні норми пов'язують застосування підвищеного коефіцієнту 10 дБА.

Суд, проаналізувавши вказані Санітарні норми, робить висновок, що відповідачем неправомірно застосована поправка +10 дБА до зареєсторованих результатів.

Таким чином, протоколи №16, №17, №18, відповідно до яких були встановлені перевищення гранично допустимого рівня шуму складені з порушення чинного законодавства.

Також, суд вбачає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до п. «л» ст.41 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» головним державним санітарним лікарям надаються повноваження застосовування передбачених цим Законом заходів для припинення порушення санітарного законодавства.

Так, Головний державний санітарний лікар відповідно до ч. 1 ст. 42 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» має повноваження застосувати заходи обмеження, тимчасової заборони чи припинення діяльності підприємств, установ, організацій, об'єктів будь-якого призначення, технологічних ліній, машин і механізмів, виконання окремих технологічних операцій, користування плаваючими засобами, рухомим складом і літаками у разі невідповідності їх вимогам санітарних норм.

Відповідно до Інструкції про порядок застосування державною санітарно-епідеміологічною службою України адміністративно-запобіжних заходів (обмеження, тимчасова заборона, заборона, припинення, зупинення, яка затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України № 67 від 14.04.1995 року, обмеження, тимчасова заборона, заборона, припинення або зупинення проводяться на підставі постанов про застосування адміністративно-запобіжних заходів, що виносяться відповідно до компетенції головного державного санітарного лікаря

Інструкція про порядок застосування державною санітарно-епідеміологічною службою України адміністративно-запобіжних заходів (обмеження, тимчасова заборона, заборона, припинення, зупинення) встановлює порядок застосування Головним державним санітарним лікарем адміністративно-запобіжних заходів щодо припинення порушення санітарного законодавства. До адміністративно-запобіжних заходів, порядок застосування яких регулюється цією Інструкцією, відносяться: обмеження, тимчасова заборона, заборона, припинення, зупинення.

Згідно п.2.3 Інструкції тимчасова заборона (на певний період) застосовується посадовою особою Держсанепідслужби України у разі порушення вимог санітарного законодавства для заборони:

- діяльності підприємств, установ, організацій, об'єктів будь-якого призначення, технологічних ліній, машин і механізмів, виконання окремих технологічних операцій, користування плаваючими засобами, рухомим складом і літаками у разі, якщо застосування обмеження неможливе або воно не припиняє порушення санітарного законодавства, але виконання порушником певних заходів дозволить припинити ці порушення;

- будівництва, реконструкції та розширення об'єктів у разі неможливості застосування обмеження для окремих будівельних операцій;

- виробництва хімічних речовин, технологічного устаткування, будівельних матеріалів, біологічних засобів, товарів та іншої продукції, джерел іонізуючих випромінювань у разі відсутності їх гігієнічної регламентації та державної реєстрації, а також якщо їх визнано шкідливими для здоров'я людей.

Тобто, тимчасова заборона - це установлена посадовою особою держсанепідслужби заборона на певний період з визначенням терміну діяльності підприємства, виконання технологічних операцій або користування транспортом, якщо вони не відповідають вимогам санітарних норм, застосування обмеження неможливе або воно не усуне ці порушення, але виконання порушником певних заходів дозволить досягти відповідності санітарних норм.

Відповідно до п. 3. ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони зокрема; на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (Дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно актів №7-а та №7-б від 15.03.2013р. на підставі протоколів №16-18 від 15.03.2013р. проведення дослідження шумової потужності та інфразвуку, протоколу дослідження повітря населених місць від 14.03.2013р. відповідачем у відповідності до ст.ст. 24,42 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» була складена оскаржувана постанова про застосування адміністративно-запобіжних заходів за порушення санітарного законодавства від 18.03.2013р. №3, відповідно до якого постановлено тимчасово заборонити проведення робіт на виробничому комплексі по утилізації шламових відходів вугільного та металургійного виробництва ТОВ «Енергокапітал» (86145, Донецька область, м.Макіївка, Совєтський район, ул.Чкалова, буд.2) з 20.03.2013р. до доведення рівня шуму на території прилеглої жилої забудови до санітарних норм

Відповідно до п. 3.2 Інструкції про порядок застосування державною санітарно-епідеміологічною службою України адміністративно-запобіжних заходів, яка затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 14.04.95 р. N 67, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 15 серпня 1995 р. за N 298/834 постанова про застосування адміністративно-запобіжних заходів є письмовим документом державної санітарно-епідеміологічної служби.

У відповідності до п. 3.3 Інструкції постанова обов'язково має містити: зазначення дати та місця винесення. Всупереч цій вимозі постанова, що оскаржується, не містить місця винесення.

Суд зазначає, що у зазначеній постанові застосовується термін виконання постанови до (мовою оригіналу) «доведения уровня шума на территории прилегающей жилой застройки до санитарных норм».

Відповідно до Інструкції постанова може бути застосована на чіткий термін, який має бути зазначений у постанові.

Постанова не містить визначеного в розумінні Інструкції терміну застосування адміністративно-запобіжного заходу.

Суд вважає за потрібне зазначити, що відповідно до Інструкції про порядок застосування державною санітарно-епідеміологічною службою України адміністративно-запобіжних заходів, яка затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 14.04.95 р. N 67, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 15 серпня 1995 р. за N 298/834, не можна застосовувати в оскаржуваній постанові термін виконання постанови до «доведения уровня шума на территории прилегающей жилой застройки до санитарных норм» тому, що визначення такого терміну не відповідає законодавству.

Згідно з п.3.6 Інструкції постанови, виконання яких пов'язується з настанням певної події, виносяться у випадках, коли усунення порушень санітарного законодавства можливе лише при певних умовах, а виявлені порушення не загрожують негайними негативними наслідками.

Відповідно до ч.2. ст.252 Цивільного кодексу України термін визначається календарною датою або вказівкою на подію, яка має неминуче настати.

Щодо терміну дії адміністративно-запобіжних заходів до «доведения уровня шума на территории прилегающей жилой застройки до санитарных норм», то вважати усунення вказаних недоліків подією, яка має неминуче настати, є помилковим.

Як передбачено пп. 2.3, 3.7 Інструкції заборона діяльності може бути обрана якщо застосування обмеження неможливе або воно не усуне ці порушення та в будь-якому разі не може бути застосовано якщо це може призвести до виникнення аварійної ситуації.

Із пояснень представника позивача вбачається, що тимчасове заборона виконання робіт на виробничому комплексі по утилізації шламових відходів вугільного та металургійного виробництва ТОВ «Енергокапітал» може призвести до значних екологічних та економічних наслідків, оскільки доменне металургійне виробництво неможливо зупинити без фізичного руйнування самої домни та наявності всього комплексу негативних наслідків, які може потягнути руйнування цілого промислового комплексу.

Суд робить висновок, що усунення зауважень до роботи позивача, які були причиною прийняття постанови, що оскаржується, можливі без прийняття таких кардинальних заходів як тимчасова заборона проведення робіт на виробничому комплексі.

У відповідності до частин 1 та 2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач не надав до суду документів та пояснень правомірності винесення оскаржуваної постанови.

Натомість, відповідно до акту перевірки дотримання санітарного законодавства на ТОВ «Енергокапітал» від 17.12.2012р. порушення рівня шуму не було встановлено.

Санітарною лабораторією Державного підприємства «Донецький експертно-технічний центр Держгірпромнагляду України» були проведені дослідження шумового навантаження та інфразвуку, по закінченню яких були складені відповідні протоколи від 25.03.2013р. №№28/1-1, №30/1-3, №29/1-2, від 12.04.2013р. №40/1-1, №41/1-1, №39/1-1, в яких встановлено, що шумове навантаження (еквівалентний рівень шуму) на виробничій дільниці, на території жилої забудови, на території охороної зони не перевищує допустимий рівень.

Суд, враховуючи вищенаведене, робить висновок, що позовні вимоги ТОВ «Енергокапітал» обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 112, 128, 136, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергокапітал» до Головного управління Державної санітарно-епідеміологічної служби України в Донецькій області задовольнити повністю.

Постанову про застосування адміністративно-запобіжних заходів за порушення санітарного законодавства від 18.03.2013р. №3 - визнати протиправною та скасувати.

2. Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергокапітал» (ЄДРПОУ 32672040, місцезнаходження: 83028, м.Донецьк, вул.Майська, 66) 34 (тридцять чотири) гривні 41 (сорок одну) копійку судового збору.

3. Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.

4. Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частина проголошена у судовому засіданні 13 травня 2013 року, повний текст буде виготовлено 18 травня 2013 року.

5. Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Буряк І. В.