Справа № 525/594/13-к
22.05.2013 року Великобагачанський районний суд Полтавської області в складі: головуючого - судді Хоролець В.В., при секретарі Зіненко Н.О., з участю представника Великобагачанського РВ УМВС України в Полтавській області Любченка В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Велика Багачка Полтавської області матеріал відносно
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5
року народження, уродженця м. Кизилтуйськ
Кокчетавської області Казахстан, жителя АДРЕСА_1,
українця, громадянина України, не працюючого,
раніше судимого:
1) 15.07.2003 року Хорольським районним судом
Полтавської області за ч.3 ст.185, ст.69 КК України
до 2 років 6 місяців позбавлення волі;
2) 29.03.2010 року Шевченківським районним судом
м. Києва за ч.2 ст.186 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення
волі;
звільнився з місць позбавлення волі 01.03.2013 року, Кременчуцька
виправна колонія №69
про встановлення адміністративного нагляду, -
Вироком Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_2 був засуджений за ч.2 ст.186 КК України до чотирьох років шести місяців позбавлення волі. Звільнений умовно-достроково з місць позбавлення волі 01 березня 2013 року, не відбутий строк 9 міс. 12 дн.
Як вбачається з подання начальника Великобагачанського РВ УМВС України в Полтавській області Задоркіна В.В. від 20.05.2013 року, після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_2 на шлях виправлення не став, зловживає спиртними напоями, порушує громадський порядок, вчиняє сварки. Продовжує підтримувати стосунки з особами антигромадської поведінки, ніде не працює. На протязі року три рази притягувався до адміністративної відповідальності, посилаючись на ці підстави просить встановити ОСОБА_2 адміністративний нагляд на строк один рік.
Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_2, який не заперечував щодо встановлення відносно нього адміністративного нагляду та пояснив, що дійсно він вчинив три адміністративні правопорушення, представника Великобагачанського РВ УМВС України в Полтавській області Любченка В.В., який підтримав подання у повному обсязі, вивчивши та проаналізувавши матеріали справи приходить до висновку, що є передбачені законом підстави для встановлення адміністративного нагляду за ОСОБА_2, враховуючи, що він має не зняту і не погашену у встановленому законом порядку судимість за вчинення тяжкого злочину, після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, порушує громадський порядок і права інших громадян, притягувався три рази протягом року до адміністративної відповідальності, на попередження органів внутрішніх справ не реагує.
Крім цього, ОСОБА_2 по місцю свого проживання в АДРЕСА_1 Полтавської області характеризується посередньо, не працює, порушує громадський порядок.
Згідно ст.1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (із змінами і доповненнями) адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами внутрішніх справ.
Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно п «в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (із змінами і доповненнями) адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі, зокрема, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права громадян, вчиняють інші правопорушення.
Отже, виходячи з сукупності письмових доказі у справі, які подані органом внутрішніх справ на підтвердження необхідності встановлення адміністративного нагляду відносно громадянина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, жителя АДРЕСА_1 Полтавської області, суд вважає, що є передбачені законом підстави для встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 Враховуючи обставини справи, місце проживання ОСОБА_2 (АДРЕСА_1 Полтавської області) та віддаленість цього населеного пункту від Великобагачанського РВ УМВС України в Полтавській області, з урахуванням транспортного сполучення з районним центром, суд вважає за необхідне пом'якшити запропоновані органом внутрішніх справ обмеження адміністративного нагляду щодо ОСОБА_2 в частині пунктів 3 та 4 внесеного до суду подання начальника Великобагачанського РВ УМСВС України в Полтавській області від 20.05.2013 року.
На підставі викладеного та керуючись п. «в» ст.3, ст.ст. 5,6,10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 року (із змінами і доповненнями), суд, -
ОСОБА_2 встановити адміністративний нагляд на 1 (один) рік.
Застосувати до ОСОБА_2 на час адміністративного нагляду такі обмеження:
- заборонити перебування у торгівельних об'єктах, де реалізують спиртні напої на розлив;
- зобов'язати в період часу з 22 години до 04 години ранку наступного дня перебувати за місцем свого проживання;
- заборонити виїзд за межі Великобагачанського району Полтавської області, самостійно змінювати адресу проживання без дозволу працівників міліції;
- чотири рази на місяць (кожного першого понеділка) в період часу з 09 год. 00 хв. по 12 год. 00 хв. з'являтися до Великобагачанського РВ УМВС України в Полтавській області для відмітки.
Термін адміністративного нагляду починається з часу оголошення постанови.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Полтавської області.
Суддя -