Постанова від 22.04.2013 по справі 817/1244/13-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 817/1244/13-а

22 квітня 2013 року 09год. 10хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Щербакова В. В. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом

Рівненський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області

до СПД ОСОБА_1

про стягнення штрафу, -

ВСТАНОВИВ :

Рівненський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до СПД ОСОБА_1 про стягнення штрафу.

Справа розглянута в порядку скороченого провадження.

Ухвалою про відкриття скороченого провадження від 03 квітня 2013 року відповідачу було надано десятиденний строк з дня отримання ухвали для подання заперечення. У вказаний строк відповідачем не було подано заперечення на адміністративний позов та заяви про визнання позову.

Давши оцінку доказам у справі, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.

Суд виходив з такого.

16.08.2012 року Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Автономній Республіці Крим здійснено перевірку транспортного засобу, автомобіля марки "DAF 95", д.н.з. НОМЕР_3, який належить згідно договору оренди ОСОБА_1.

За результатами перевірки державними інспекторами складено акт №055776 від 16.08.2012 року (а.с.6), в якому зафіксовано порушення водієм Закону України "Про автомобільний транспорт" № 2344-ІII від 05.04.2001 року (далі - Закон № 2344-III), а саме: надання послуг з перевезення вантажів без оформлення документів, перелік яких встановлено ст.48 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме індивідуальної контрольної книжки за відсутності діючого або повіреного тахографу. В графі "Пояснення водія про причини порушень" водій вказав, що з актом ознайомлений.

У встановленому порядку Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Рівненській області відповідачу надсилалося повідомлення про час і місце розгляду справи про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту (а.с. 5).

За результатами розгляду справи начальником Територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області відповідно до вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 (далі - Порядок), винесено постанову № 0374 від 02.10.2012 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. (а.с. 3).

На виконання пункту 29 вказаного Порядку Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Рівненській області 02.10.2012 року СПД ОСОБА_1 надіслана копія постанови про застосування фінансових санкцій з роз'ясненням вимог п. 28 Порядку щодо перерахування фінансової санкції на зазначений у постанові рахунок не пізніше, ніж протягом 15 днів після отримання постанови (а.с. 4).

Відповідно до п. 6.1 Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України №340 від 07.06.2010 року, автобуси, що використовуються для нерегулярних і регулярних спеціальних пасажирських перевезень, для регулярних пасажирських перевезень на міжміських автобусних маршрутах протяжністю понад 50 км, вантажні автомобілі з повною масою понад 3,5 тонн повинні бути обладнані діючими та повіреними тахографами.

Статтею 48 Закону № 2344-ІII передбачено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є:

- для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством;

- для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.

Проте, відповідачем не було дотримано вимог цих норм закону.

Згідно з абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону № 2344-ІII, за порушення законодавства про автомобільний транспорт - надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників застосовуються санкції - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Однак, на день розгляду справи судом, відповідач фінансову санкцію - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 1700 грн., на зазначений в постанові рахунок не перерахував, постанова Територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області про застосування фінансових санкцій в судовому порядку ним не оскаржувалася.

З урахуванням наведеного позовні вимоги про стягнення штрафу підтверджуються належними та допустимими доказами, а тому підлягають задоволенню.

Судові витрати, відповідно до статті 94 КАС України, з відповідача не присуджуються.

Керуючись статтями 160-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути із суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2) штраф за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн., який перерахувати в дохід Державного бюджету України.

Постанова суду першої інстанції є остаточною, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку.

У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Відповідно до п. 8 ч. 6 ст. 183-2 КАС України відповідач зобов'язаний виконати постанову негайно.

Суддя Щербаков В. В.