Постанова від 13.05.2013 по справі 817/1090/13-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 817/1090/13-а

13 травня 2013 року 09год. 25хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Щербакова В. В. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом

Рівненський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області

до СПД ОСОБА_1

про стягнення штрафу, -

ВСТАНОВИВ :

Рівненський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до СПД ОСОБА_1 про стягнення штрафу.

Справа розглянута в порядку скороченого провадження.

Ухвалою про відкриття скороченого провадження від 27 березня 2013 року відповідачу було надано десятиденний строк з дня отримання ухвали для подання заперечення. У вказаний строк відповідачем не було подано заперечення на адміністративний позов та заяви про визнання позову.

Давши оцінку доказам у справі, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.

Перевірками додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом встановлено, що:

16.11.2012 водій автомобіля ФВ ЛТ 35 номерний знак НОМЕР_3 вчинив порушення ч.1 абз.3 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: здійснив надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, передбачених ст. 39 Закону.

02.12.2012 водій автомобіля ФВ ЛТ 35 номерний знак НОМЕР_3 вчинив в порушення ч..1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», надавав послуги з перевезення пасажирів без оформлення документів, передбачених ст..39 Закону.

07.12.2012 водій автомобіля ФВ ЛТ 35 номерний знак НОМЕР_3 в порушення ч..1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», надавав послуги з перевезення пасажирів без оформлення документів, передбачених ст..39 Закону.

21.12.2012 водій автомобіля ФВ ЛТ 35 номерний знак НОМЕР_3 в порушення ч..1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», надавав послуги з перевезення пасажирів без оформлення документів, передбачених ст..39 Закону.

08.01.2013 водій автомобіля ФВ ЛТ 35 номерний знак НОМЕР_3 в порушення ч..1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», надавав послуги з перевезення пасажирів без оформлення документів, передбачених ст..39 Закону.

Вищезазначені порушення зафіксовані у актах проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 16.11.2012 за №077101, від 02.12.2012 за №067934, від 07.12.2012 за №069620, від 21.11.2012 за №077176, від 08.01.2013 за №000002.

Відповідно до ст. 39 Закону №2344 автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Документи для нерегулярних пасажирських перевезень:

для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.

Всупереч вимог даної статті відповідачем нерегулярні пасажирські перевезення здійснювалися без оформлення документів.

Відповідно до абз. 3 ч.1 ст.60 Закону №2344 надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На цій підставі заступником Голови комісії з проведення ліквідації Головавтотрансінспекції у Рівненській області, відповідно до вимог Порядку винесено постанови за №0495, №0496 від 18.12.2012 року та постанови №0053, №0054, №0055 від 22.01.2013 року про застосування до СПД ОСОБА_1 фінансових санкцій у загальному розмірі 8500 грн.

На виконання п.29 Порядку, територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Рівненській області СПД ОСОБА_1 поштою надіслані копії постанов про застосування фінансових санкцій та роз'яснено вимоги п.28 Порядку про те, що фінансова санкція повинна бути перерахована на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом 15 днів після отримання постанови, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

В матеріалах справи відсутні докази, які б свідчили про оскарження відповідачем зазначених постанов у судовому порядку, а відтак вони є чинними і підлягають до виконання останнім.

З огляду на вищевикладене, зважаючи, що на час звернення прокурора з даним позовом до суду відповідач доказів сплати штрафу в сумі 8500,00 грн. суду не надав, позов обґрунтований і підлягає до задоволення.

Судові витрати, відповідно до статті 94 КАС України, з відповідача не присуджуються.

Керуючись статтями 160-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_2) до Державного бюджету України штраф за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт на загальну суму 8500 (вісім тисяч п'ятсот ) грн.00 коп.

Постанова суду першої інстанції є остаточною, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку.

У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Відповідно до п. 8 ч. 6 ст. 183-2 КАС України відповідач зобов'язаний виконати постанову негайно.

Суддя Щербаков В. В.