Постанова від 17.05.2013 по справі 805/5840/13-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 травня 2013 р. Справа №805/5840/13-а

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 11-30 год.

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Крилової М.М.

при секретарі Фоміній О.Д.

за участю:

представника відповідача Бузової Н.В.,

розглянувши позовну заяву Управління Пенсійного фонду України в м. Дзержинську Донецької області до Командитного товариства «Сенсор-Універсал» про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в м. Дзержинську Донецької області звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Командитного товариства «Сенсор-Універсал» про стягнення заборгованості.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що згідно з даними особового рахунку страхувальника у відповідача мається заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 157590,78 грн., яка узгоджена з відповідачем шляхом підписання акту звірення від 23.04.2013 року.

На підставі зазначеного просив стягнути зазначену суму заборгованості з відповідача.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надіславши заяву про розгляд справи за його відсутністю.

Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав в повному обсязі, про що надав письмову заяву. Відповідно до ч.3 ст.112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Підстав для неприйняття судом визнання адміністративного позову не встановлено. Таке визнання позову не суперечить закону і не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Заслухавши пояснення представника відповідача, перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Як встановлено судом, позивач - Управління Пенсійного фонду України в м. Дзержинську Донецької області є суб'єктом владних повноважень - органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього статтею 12 Прикінцевих положень Закону № 1058-ІV, Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 06.04.2011 № 384/2011.

Відповідно до Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 № 384/2011, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра соціальної політики України.

Пунктом 7 вказаного Положення передбачено, що Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Відповідач - Командитне товариство «Сенсор-Універсал» зареєстроване як юридична особа 30.07.2001 року та перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Дзержинську Донецької області як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначаються Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (надалі Закон).

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Недоїмкою відповідно до даного Закону вважається сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена територіальними органами Пенсійного фонду України у випадках, передбачених цим Законом.

Перелік осіб, які є платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування визначено статтею 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Зокрема, відповідно до пункту 1 частини першої цієї статті, платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Обов'язком платника єдиного внеску, згідно Закону, являється своєчасність, повність нараховування, обчислення та сплата єдиного внеску. Єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Згідно ч. 8 ст. 9 Закону, платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

У відповідності до ч. 12 ст. 9 даного Закону єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Як вбачається з матеріалів справи, у відповідача наявна заборгованість зі сплати єдиного внеску у розмірі 157590,78 грн., яка узгоджена шляхом підписання акту звірення взаємних розрахунків від 23.04.2013 року.

Станом на час розгляду справи сума заборгованості відповідачем у добровільному порядку сплачена не була.

Приймаючи до уваги встановлені судом обставини, що свідчать про наявність у Командитного товариства «Сенсор-Універсал» заборгованості зі сплати єдиного внеску у розмірі 157590,78 грн., суд вважає необхідним стягнути її з відповідача на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Дзержинську Донецької області.

Представник відповідача звернувся до суду із заявою про встановлення способу і порядку виконання судового рішення, мотивуючи вимоги тим, що на даний час грошові кошти на рахунках відповідача відсутні, підприємства-замовники послуг не розрахувались за раніше надані послуги, в результаті чого утворилась дебіторська заборгованість. На підставі зазначеного просив розстрочити виконання постанови суду у зв'язку з обмеженими фінансово-господарськими можливостями на 2 роки шляхом внесення щомісячних платежів до повного погашення заборгованості з травня 2013 року.

Згідно ч.1 ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Таким чином, надання відстрочки або розстрочки рішення законодавство ставить у залежність від наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим та за умови винятковості випадків, які ці обставини обумовлюють.

Зазначені представником відповідача обставини дають змогу зробити суду висновок про незадовільне матеріальне становище боржника та ускладнюють виконання рішення суду, оскільки під загрозою опиняється виробнича діяльність підприємства.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 2, 11, 17-20, 69-72, 94, 162, 163, 185-186, 254, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Управління Пенсійного фонду України в м. Дзержинську Донецької області до Командитного товариства «Сенсор-Універсал» про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.

Стягнути з Командитного товариства «Сенсор-Універсал» на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Дзержинську Донецької області заборгованість з єдиного внеску в сумі 157590 (сто п'ятдесят сім тисяч п'ятсот дев'яносто) грн. 78 (сімдесят вісім) коп.

Встановити спосіб і порядок виконання судового рішення, а саме розстрочити його виконання на 2 роки шляхом внесення щомісячних платежів до повного погашення заборгованості починаючи з травня 2013 року.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Крилова М.М.