ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
15 травня 2013 року справа № 826/6766/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Соколова О.А., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
ОСОБА_1
доКабінету Міністрів України
провизнання нечинною постанову Кабінету Міністрів України від 04.03.2013 року № 231 «Деякі питання проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства», -
встановив:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Кабінету Міністрів України про визнання нечинною постанову Кабінету Міністрів України від 04.03.2013 року № 231 «Деякі питання проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства».
Розглянувши позовну заяву разом з доданими до неї матеріалами, суддя прийшов до висновку, що вона не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), з огляду на наступне.
Згідно з ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Судом встановлено, що позивачем до позову не надані копії позовної заяви та всіх документів, що приєднані до позову для відповідача, що підтверджено актом № 177 про нестачу матеріалів або недоліки у формуванні справи від 08.05.2013 року.
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Особливості провадження у справах щодо оскарження нормативно-правових актів органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування та інших суб'єктів владних повноважень передбачення статтею 171 КАС України.
Право оскаржити нормативно-правовий акт мають особи, щодо яких його застосовано, а також особи, які є суб'єктом правовідносин, у яких буде застосовано цей акт (частина 2 статті 171 КАС України).
Відповідно пункту 8 частини 1 статті 3 КАС України позивач це особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду.
З системного аналізу вищезазначених норм вбачається, що з позовом щодо оскарження нормативно-правового акту має право звернутись позивач в частині що стосується саме його прав, свобод та інтересів.
В позовній заяві позивач зазначив, що предметом даного адміністративного позову є визнання нечинною постанову Кабінету Міністрів України від 04.03.2013 року № 231 «Деякі питання проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства», яка всупереч вимог законодавства встановлює обмеження щодо зайняття певними видами підприємницької діяльності.
Отже, в позовній заяві не зазначено, що позивач є стороною правовідношень, які регулює ця Постанова. Водночас, позивач у позовній заяві не виклав, яким чином постанова Кабінету Міністрів України від 04.03.2013 року № 231 порушує саме його права, як фізичної особи.
Крім того, згідно до ч.2 ст.106 КАС України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач є професійним оцінювачем, водночас доказів які підтверджують вказану діяльність позивача, на підтвердження цієї обставини, не надано.
Відповідно до ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом надання копії позовної заяви та всіх документів, що приєднані до позову для відповідача; уточнення позовних вимог, а саме викласти позовні вимоги, що стосуються саме його прав, свобод та інтересів; надання доказів в підтвердження і обґрунтування позову.
Керуючись ст. 106, 108, 160, 165 КАС України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
ухвалив:
1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України про визнання нечинною постанову Кабінету Міністрів України від 04.03.2013 року № 231 «Деякі питання проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства» - без руху.
2. Встановити позивачу для усунення недоліків позовної заяви десятиденний строк з дати отримання цієї Ухвали.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України, а саме: позовна заява повертається позивачеві, якщо він не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя О.А. Соколова