Рішення від 20.05.2013 по справі 647/784/13-ц

Справа № 647/784/13-ц

№ провадження 2/647/366/2013

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.05.2013 року Бериславський районний суд Херсонської області у складі:

головуючого: Захарчук В.В.

при секретар: Соболь Г.А.

представника: ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Берислав цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Одрадокам,янської сільської ради Бериславського району Херсонської області про встановлення факту родинних відносин, належності право установчого документа, визнання права власності на спадкове майно, суд -

ВСТАНОВИВ:

ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача - ОСОБА_3. Після її смерті відкрилася спадщина на належне майно померлій житловий будинок АДРЕСА_1. Дане мотивовано тим, що позивач ОСОБА_2, як дочка померлої ОСОБА_3 за законом має право спадкувати майно останньої як єдиний спадкоємець. Однак нотаріальною конторою їй було відмовлено в оформлені документів на прийняття спадщини після померлої матері ОСОБА_3 у зв,язку з невірним визначенням імені останньої у свідоцтві на право особистої власності на житловий будинок та у свідоцтві про народження позивача замість « ОСОБА_3», остання зазначена як « ОСОБА_3». Дані обставини позбавляють можливості ОСОБА_2 оформити документи для прийняття спадщини після померлої матері з визнанням за нею право власності на спадкове майно.

Позивач а її представник в судовому засіданні позов підтримали та просили суд задовольнити заявлені вимоги з підстав викладених в позові.

Представник Одрадокам,янської сільської ради в судове засідання не з,явився, але суду надана заява з проханням розглянути справу у їх відсутність.

Суд, вислухавши позивача її представника, дослідивши матеріали справи, надані докази, оцінивши їх в сукупності, вважає позов підлягаючим задоволенню.

Так, судом встановлено, що згідно свідоцтва про смерть, виданого Одрадокам,янською сільською радою Бериславського району Херсонської області, ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

Юридичний факт підтверджується матеріалами справи, доказами, наданими заявником, а саме: свідоцтвом про смерть ОСОБА_3, що відповідає свідоцтву про укладення шлюбу де дівоче прізвище позивача ОСОБА_2 змінене на ОСОБА_2, що також підтвердили в судовому засіданні свідки ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 відносно того, що позивач є донькою померлої ОСОБА_3 прізвище та ім.,я якої до смерті значилось як ОСОБА_3, якій на праві власності належить будинок АДРЕСА_1 , довідкою секретаря Одрадокам,янської с/р, що за зазначеною адресою до дня смерті проживала ОСОБА_3 з якою також в даному будинку проживала і проживає її донька ОСОБА_2народження позивача де прізвище померлої та по батьковіукладення шлюбу де прізвище чоловіка померлої значиться як ОСОБА_7 та прізвище померлої як дружини чоловіка вказане як ОСОБА_3, що також підтверджується і заявою ОСОБА_7 до Бериславської державної нотаріальної контори, що він відмовляється від прийняття спадщини після померлої дружини ОСОБА_3 на користь їх дочки ОСОБА_8.

Таким чином, факт визнання належності померлій ОСОБА_2 правовстановлюючого документа та родинних відносин позивача ОСОБА_2 -з померлою ОСОБА_3, як матір,ю ОСОБА_2 знайшов підтвердження у судовому засіданні. Його встановлення не судовим шляхом неможливо. Цей факт для ОСОБА_2 має юридичне значення, по скільки з ним пов'язано оформлення права власності на спадкове майно.

Згідно рішення виконкому драдокам,янської сільської ради Бериславського району Херсонської області від 04.08.1986 року №878, за ОСОБА_3 визнано право особистої власності на житловий будинок АДРЕСА_1.

Як вже встановлено судом згідно свідоцтва про народження позивача, померла ОСОБА_3 є матір,ю ОСОБА_2.

Відповідно до ст. 1222 ЦК України, спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини.

Статтею 328 ЦК України передбачено, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема з правочинів.

Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена законом.

Зважаючи на вище викладене, суд вважає, що існує достатньо підстав для визнання за позивачем ОСОБА_2, як дочкою померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 право власності на спадкове майно за законом на житловий будинок АДРЕСА_1, належний померлій ОСОБА_3.

Керуючись ст.ст. 7,10, 11, 60, 213-218 , 256 ЦПК України, ст.ст. 328, 392,1222, 1226,1258, 1268 ЦК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_2 та померлою ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3, як матір,ю - ОСОБА_2..

Встановити факт належності свідоцтва про право особистої власності на житловий будинок АДРЕСА_1 видане на підставі рішення виконкому Одрадокам,янської сільської ради Бериславського району за № 878 від 04.08.1986р. виданого на ім'я ОСОБА_3 - ОСОБА_3.

Визнати за ОСОБА_2 право власності на спадкове майно після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3, на житловий будинок АДРЕСА_1 з господарськими будівлями та спорудами.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Херсонської області через Бериславський районний суд протягом 10 днів з дня проголошення.

Суддя В. В. Захарчук

Попередній документ
31286346
Наступний документ
31286348
Інформація про рішення:
№ рішення: 31286347
№ справи: 647/784/13-ц
Дата рішення: 20.05.2013
Дата публікації: 21.05.2013
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Бериславський районний суд Херсонської області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори про право власності та інші речові права