Виноградівський районний суд Закарпатської області
____________________________________________Справа № 299/1587/13-п
17.05.2013 м. Виноградів
Суддя Виноградівського районного суду Закарпатської області А.А.Надопта, розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли із Виноградівського РВ УВС Закарпатської області про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України-
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканець с.Олешник, вул.Молодіжна-118, Виноградівського району, не працює,
За адміністративне правопорушення, передбачене ст.130 ч.1 КУпАП,
02.05.2013р. о 20.40 годині громадянка ОСОБА_1 керувала в с.Олешник по вул.Українській, Виноградівського району мопедом марки «ХТ-50Q» з явними ознаками алкогольного сп»яніння- різкий запах з ротової порожнини, від проходження огляду на стан сп»яніння в присутності двох свідків категорично відмовилася, чим було порушено вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху України.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності про час, місце і день розгляду справи повідомлена належним чином, в судове засідання не з»явився, хоча про місце і час розгляду справи у суді повідомлений працівниками міліції під розписку, що засвідчено в протоколі про адмінправопорушення, клопотань про відкладення розгляду справи не надала, а відтак суд вважає за можливе розглянути справу у її відсутності в порядку передбаченому ст.268 КУпАП.
Так, відповідно до вимог ч.1 ст.268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Згідно до вимог ст.ст.245,252 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення і обов»язком органу, який її розглядає, є своєчасне, всебічне, повне і об»активне з»ясування обставин справи і вирішення її в точній відповідності з законом. Докази, на основі який встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, цей орган оцінює за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об»єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП про розгляді справи суд зобов»язаний з»ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом»якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з»ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Отже, дослідивши матеріали справи: протокол про адміністративне правопорушення АГ2 №485301 від 02.05.2013р., який є документом, що офіційно засвідчує факти неправомірних дій і є одним із основних джерел доказів у справі, при складанні якого ОСОБА_1 в присутності двох свідків відмовилася від проходження медичного огляду, а відтак суд приходить до висновку, що в її діях наявні ознаки правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУаАП, що достовірно стверджено зібраними матеріалами.
Так, відповідно до положень п.2.4 ПДР України водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп»яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
За таких обставин, оцінюючи всі докази в їх сукупності, суд приходить до переконання, що винна ОСОБА_1 в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП повністю доведена, а кваліфікація її дій працівниками Виноградівської РВ УВС- є вірною.
З врахуванням обставин вчинення правопорушення, даних про особу ОСОБА_1, відсутність обставин, що обтяжують та пом»якшують відповідальність, враховуючи мету адміністративного стягнення, суд приходить до переконання, що на неї слід накласти адміністративне стягнення у вигляді мінімального штрафу.
Окрім того, дані про ідентифікаційний код особи в матеріалах справи відсутня, а відтак суд вважає за необхідне зазначити наступне. Згідно із п.Г 3.3 розділу 111 Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Міністерства Юстиції України від 02.04.2012р. №512/5, зареєстрованим в Міністерства Юстиції України 02.04.2012р. за №489/20802, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія і номер паспорта можуть не зазначатися в постановах у справах про адміністративні правопорушення, які виносяться на місці вчинення правопорушення або без участі особи.
Також слід відмітити, що відповідно до вимог ст.280 КУпАП відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків не віднесені до обставин, що підлягають з»ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення.
У відповідності до вимог та керуючись ст.ст.130 ч.1, 245,252,268,280,283,284 КУпАП,
Притягнути ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканку с.Олешник, вул.Молодіжна-118, Виноградівського району (дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків в матеріалах справи відсутня) до адміністративної відповідальності за ст.130 ч.1 КУпАП у вигляді адміністративного штрафу у розмірі 2.550,00 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора. Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, потерпілим, його представником, або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя ОСОБА_2