Рішення від 29.04.2013 по справі 141/249/13-ц

Справа № 141/249/13-ц

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 квітня 2013 року

Оратівський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого судді Круглика В.В.

при секретарі Данилюк В.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Зарудянської сільської ради Оратівського району Вінницької області, Оратівської селищної ради Вінницької області про визнання права власності на нерухоме майно, за відсутності сторін,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулися до суду з позовом до Зарудянської сільської ради Оратівського району Вінницької області, Оратівської селищної ради Вінницької області про визнання права власності на нерухоме майно, згідно із яким ІНФОРМАЦІЯ_3 помер ОСОБА_3, який був чоловіком ОСОБА_2 та батьком ОСОБА_1.

24 липня 1996 року ОСОБА_3, перебуваючи в шлюбі з ОСОБА_2, придбав житловий будинок по АДРЕСА_1.

ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_4, яка все своє майно в рівних частках заповіла ОСОБА_3 та ОСОБА_5. Після смерті ОСОБА_4 залишилось спадкове майно, яке складається з житлового будинку по АДРЕСА_2.

ОСОБА_3 подав заяву до нотаріуса про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4, проте оформити право власності на ? частину житлового будинку не встиг.

ОСОБА_1 та ОСОБА_2 позбавлені можливості юридично оформити прийняття спадщини через відсутність державної реєстрації та технічної документації на житлові будинки, тому просять суд визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частину житлового будинку з господарськими будівлями АДРЕСА_3, на 1/2 частину житлового будинку з господарськими будівлями по АДРЕСА_2 в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3, та визнати за ОСОБА_2 право власності на 1/2 частину житлового будинку з господарськими будівлями АДРЕСА_3, як частку спільного майна подружжя.

Від учасників процесу до суду надійшли заяви про розгляд справи у їх відсутність, що відповідає вимогам ч.2 ст.158 ЦПК України, у зв"язку з чим в силу ч. 2 ст. 197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписуючого технічного засобу, не здійснюється.

Суд, вивчивши вимоги позову, дослідивши докази в справі, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно із свідоцтвом про укладення шлюбу НОМЕР_1 ОСОБА_3 та ОСОБА_6 одружились 31.05.1981 року. Прізвище дружини після одруження змінено на ОСОБА_3.

Згідно із договором купівлі-продажу від 24.07.1996 року ОСОБА_3 придбав у ОСОБА_7 житловий будинок по АДРЕСА_4.

Згідно із рішенням виконавчого комітету Зарудянської сільської ради Оратівського району Вінницької області від 24.09.2012 року в зв'язку з упорядкуванням адресного господарства, адресу житлового будинку змінено з АДРЕСА_3.

Зідно із свідоцтвом про смерть НОМЕР_2 ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_3.

Згідно із свідоцтвом про народження НОМЕР_3 батьками ОСОБА_1 є ОСОБА_3 та ОСОБА_2.

Зідно із свідоцтвом про смерть НОМЕР_4 ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_4

Згідно із заповітом від 02.07.2010 року ОСОБА_4 все своє майно заповіла в рівних частках ОСОБА_3 та ОСОБА_5.

Згідно із заповітом від 20.06.2012 року ОСОБА_3 все своє майно заповів ОСОБА_1.

Згідно із технічним паспортом на житловий будинок по АДРЕСА_1 власник житлового будинку не зазначений.

Згідно із технічним паспортом на житловий будинок по АДРЕСА_2 власником ? частини житлового будинку зазначений ОСОБА_5.

Відповідно до постанови приватного нотаріуса Оратівського районного нотаріального округу про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 14.03.2013 року ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на ? частину житлового будинку з господарськими будівлями по АДРЕСА_2 після смерті ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_4.

Відповідно до постанови приватного нотаріуса Оратівського районного нотаріального округу про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 14.03.2013 року ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на ? частину житлового будинку з господарськими будівлями по АДРЕСА_1 після смерті ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3.

Відповідно до ст.346 ЦК України право власності припиняється у разі смерті власника.

Відповідно до ст.1235 ЦК України заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин.

Відповідно до ч.1 ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Одним із способів захисту цивільних прав, передбачених ч. 2 ст. 16 ЦК України є визнання права.

На підставі ст.ст. 16, 346, 1235, 1262, 1268 ЦК України, керуючись ст. 212, 213, 214, 215 ЦПК України,-

ВИРІШИВ:

Позов задоволити. Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на ? частину житлового будинку з господарськими будівлями, що розташований по АДРЕСА_1, в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на ? частину житлового будинку з господарськими будівлями, що розташований по АДРЕСА_2, в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3

Визнати за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, право власності на ? частину житлового будинку з господарськими будівлями, що розташований по АДРЕСА_1, як частку спільного майна подружжя.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

СУДДЯ
Попередній документ
31145629
Наступний документ
31145631
Інформація про рішення:
№ рішення: 31145630
№ справи: 141/249/13-ц
Дата рішення: 29.04.2013
Дата публікації: 28.05.2013
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Оратівський районний суд Вінницької області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори про спадкове право