Постанова від 23.04.2013 по справі 1212/3514/2012

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.04.2013 Справа № 1212/3514/2012

Провадження № 2-а/414/22/2013

Кремінський районний суд Луганської області у складі:

головуючого судді Акулова Є.М.

при секретарі Дегтяренко Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Кремінна адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Кремінському районі про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії

ВСТАНОВИВ:

Позивачка 17.12.2012 року звернулася до Кремінського районного суду Луганської області з позовом до управління Пенсійного Фонду України в Кремінському районі Луганської області про визнання дій неправомірними та зобов»язання здійснити перерахунок пенсії, посилаючись на те, що вона більш ніж 7 з половиною років пропрацювала на посаді маркшейдера, віднесеної до Списку №1. Та згідно ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» її пенсія повинна становити 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Просила визнати незаконними дії відповідача щодо призначення та виплати їй з 21.06.2011 року пенсії без врахування приписів Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та зобовязати відповідача здійснити їй перерахунок та виплату пенсії з 12 червня 2012 року з урахуванням вимог зазначеного Закону.

Сторони, повідомлені належним чином про дату, час та місце розгляду справи у судове засідання не з»явилися, надали заяви про розгляд справи за їх відсутності.

В наданих запереченнях представник відповідача послався на відсутність підстав застосування до позивача приписів Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», який вимагає для призначення підвищеного розміру пенсії, передбаченого цим Законом, знаходження працівника на підземних роботах повний робочий день. З документів пенсійної справи та перевірки УПФУ встановлено, що позивачка не працювала під землею повний робочий день.

Вивчивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивачка працювала на посаді маркшейдера, яка віднесена до Списку №1 пункт «г», пов»язана з гірничими підземними роботами та не передбачає зайнятість на підземних роботах повний робочий день.

Її зайнятість на підземних роботах не повний робочий день підтверджена записами у трудовій книжці (ас6-8), уточнюючою довідкою від 09 червня 2011 року по шахті «Капустіна » п/о «Лисичансьвугілля» (лс18,22) та довідками про її виходи в шахту (лс19-21).

Статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» встановлено, що мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" дія цього Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві та уранові руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день та працівників державних воєнізованих аварійно - рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах на роботах із особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах затвердженим КМУ (далі - шахтарі) та членів їх сімей.

Враховуючи наведене, відповідачем правомірно призначено пенсію позивачці без урахування вимог Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Доводи позивачки щодо призначення їй пенсії зі зниженням віку, і знаходження її під землею повний робочий день не можуть бути прийняті до уваги, оскільки не надано належних доказів того, що за весь період позивачка, працюючи на посаді маркшейдера, знаходилася під землею повний робочий день.

Керуючись ст. ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» ст. 1,8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», ст.ст.7-12, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити за необґрунтованістю повністю в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Кремінському районі про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Є.М. Акулов.