Рішення від 13.05.2013 по справі 199/2053/13-ц

Справа № 199/2053/13-ц

(2-о/199/64/13)

РІШЕННЯ

іменем України

„02" квітня 2013 року

Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська у складі:

головуючого - судді Спаї В.В.,

при секретареві - Пантелєєвій Я.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Дніпропетровську цивільну справу за заявою ОСОБА_1, де заінтересовані особа Дніпропетровська міська рада та Дніпропетровська регіональна філія ДП «Центр державного земельного кадастру» про встановлення факту належності правовстановлюючого документу особі,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду із даною заявою, в її обґрунтування посилаючись на те, що вона є власником земельної площею 0,0451 гектарів в межах згідно з планом, розташованої на території АНД району м. Дніпропетровська по АДРЕСА_1, яка передана їй і у приватну власність для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на підставі рішення виконавчого комітету Дніпропетровської міської Ради народних депутатів від 18.05.2000 р. № 1053, про що 08 червня 2000 року видано Державний акт на право приватної власності на землю Д* № 030015, Код ДЗК 63484006; III-ДП № 105702, який складений у двох примірниках (перший з яких виданий ОСОБА_1, другий - передано на зберігання у Дніпропетровську міську раду народних депутатів) та зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 030015. Однак, у зазначеному вище Державному акті на право приватної власності на землю невірно зазначено по батькові заявника, а саме: замість громадянина України, якому видано Державний акт на право приватної власності на землю: ОСОБА_1, зазначено ОСОБА_1. Написання в Державному акті на право приватної власності на землю Д* № 030015 серії III-ДП № 105702, Код ДЗК 63484006, мого по батькові не співпадає із офіційними документами, виданими державними установами на ім'я заявника, а саме: паспортом (НОМЕР_3, виданим 29 липня 2002 року Амур-Нижньодніпровським РВ ДМУ УМВС України в Дніпропетровській області), де по батькові зазначено ОСОБА_1, карткою платника податків (номер бланка картки НОМЕР_4, видана 12.02.2013 року Податковою інспекцією в АНД районі міста Дніпропетровська), де по батькові зазначено ОСОБА_1, свідоцтвом про народження (серія НОМЕР_5, що видане 19 серпня 1941 року рай.бюро ЗАГС м. Дніпропетровська), в якому де по батькові зазначено російською «ОСОБА_1», свідоцтвом про одруження (НОМЕР_6, виданого 19 березня 1964 року Будинком одруження м. Дніпропетровська), де по батькові зазначено російською «ОСОБА_1», свідоцтвом про розірвання шлюбу (НОМЕР_7, виданого 29 серпня 1986 року Амур-Нижньодніпровським відділом ЗАГС міста Дніпропетровська), де по батькові зазначено російською «ОСОБА_1». Як зазначається заявником при зверненні до суду неправильне зазначення по батькові у вказаному вище Державному акті на право приватної власності на землю при його заповненні є технічною помилкою або неправильним перекладом по батькові з російської мови на українську мову уповноваженими працівниками визначеним Держкомземом державним підприємством, що належить до сфери його управління, та наявність з у вищезазначеному Державному акті на право приватної власності на землю помилки написання по батькові створює для додаткові незручності, оскільки це унеможливлює вільне розпорядження належною земельною ділянкою.

У зв'язку зі змінами у земельному законодавстві України, що набрали чинності 01.01.2013 р., стосовно отримання документів, що підтверджують право власності на земельну ділянку, виправлення в них орфографічних або технічних помилок, ОСОБА_1 позбавлена можливості здійснити заміну державного акту про право приватної власності на землю у зв'язку з виявленою у ньому помилкою при написанні по батькові, що передбачено п. 4.4. Інструкції про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку на право постійного користування земельною ділянкою, затвердженої наказом Державного комітету України із земельних ресурсів 22.06.2009 N 325, та виконати всі необхідні дії щодо державної реєстрації належної на праві приватної власності земельної ділянки - внесення до Державного земельного кадастру передбачених Законом України «Про Державний земельний кадастр» відомостей про формування земельної ділянки та присвоєння їй кадастрового номера, та розпорядження нею, оскільки згідно з вимогами п. 9 Закону України «Про Державний земельний кадастр» від 07.07.2011 року № 3613-УІ видача державних актів на право власності на земельну ділянку, що передана у власність із земель державної чи комунальної власності, здійснювалась до 1 січня 2013 року.

Предмет заяви становить вимога про встановлення факту належності Державного акту на право приватної власності на землю Д* № 030015, Код ДЗК 63484006; ІІІ-ДП № 105702, виданого 08 червня 2000 року на підставі рішення виконавчого комітету Дніпропетровської міської Ради народних депутатів від 18.05.2000 року № 1053 та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 030015, щодо земельної ділянки площею 0.0451.гектарів в межах згідно з планом, що розташована на території АНД району АДРЕСА_1, яка передана для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, мені - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1.

У судове засідання заявник не з'явилася, надала до суду заяву про розгляд справи без її участі, просила суд ухвалити рішення на підставі наданих нею доказів та задовольнити заяву; заінтересовані особи в особі представників не скористалися правом брати участь у судових засіданнях.

Суд, врахував заяву заявника та дослідивши докази, дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення заяви повністю, виходячи з наступного.

Як встановлено судом ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., 29.07.2002 р. Амур-Нижньодніпровским РВ ДМУ УМВС України в Дніпропетровській області був виданий паспорт серії НОМЕР_2; 12.02.2013 р. ОСОБА_1 отримала реєстраційний номер облікової картки платник податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків; місце проживання заявника зареєстровано у м. Дніпропетровську за наступною адресою: АДРЕСА_1 з 16.07.1965 року.

Судом встановлено, що державний акт на право приватної власності на землю Д* № 030015, код ДЗК 63484006, ІІІ-ДП № 105702, був виданий ОСОБА_1 08 червня 2000 року на підставі рішення виконавчого комітету Дніпропетровської міської Ради народних депутатів від 18.05.2000 року № 1053 та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 030015, щодо земельної ділянки площею 0.0451 в межах згідно з планом, яка розташована на території АНД району АДРЕСА_1, та яка передана для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд. Таким чином, має місце неоднакове написання по батькові заявника у документі, який підтверджує право власності на зазначену вище земельну ділянку, та у документі, на підставі якого встановлюється особа громадянина України (паспорті), що унеможливлює для власника реалізацію його прав в повному обсязі (ст.ст. 316 - 319 ЦК України). При цьому, держаний акт був отриманий заявником 08.06.2000 р., а паспорт гр. України був виданий 29.07.2002 р.

На виконання п. 6 ч. 1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення фактів належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Таким чином, на переконання суду, доводи заявника у цій справі є слушними, та для суду на виконання п. 6 ч. 1 ст. 256 ЦПК України, відповідно до якого суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті, та оскільки внесення виправлень унеможливлено, вбачаються підстави з метою реалізації в повному обсязі заявником прав власника для задоволення поданої до суду заяви та ухвалення рішення про встановлення факту належності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., державного акту на право приватної власності на землю Д* № 030015, код ДЗК 63484006, ІІІ-ДП № 105702, виданого 08 червня 2000 року на підставі рішення виконавчого комітету Дніпропетровської міської Ради народних депутатів від 18.05.2000 року № 1053 та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 030015, щодо земельної ділянки площею 0.0451 в межах згідно з планом, яка розташована на території АНД району АДРЕСА_1, та яка передана для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд.

Судові витрати віднести на рахунок заявника.

Керуючись ст.ст. 15, 212, 214-215, ч. 2 ст. 234, п. 6 ч. 1 ст. 256, ч. 4 та ч. 7 ст. 235, ст. 259 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Встановити факт належності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., державного акту на право приватної власності на землю Д* № 030015, код ДЗК 63484006, ІІІ-ДП № 105702, виданого 08 червня 2000 року на підставі рішення виконавчого комітету Дніпропетровської міської Ради народних депутатів від 18.05.2000 року № 1053 та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 030015, щодо земельної ділянки площею 0.0451 в межах згідно з планом, яка розташована на території АНД району АДРЕСА_1, та яка передана для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя

Попередній документ
31106725
Наступний документ
31106727
Інформація про рішення:
№ рішення: 31106726
№ справи: 199/2053/13-ц
Дата рішення: 13.05.2013
Дата публікації: 20.05.2013
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Амур-Нижньодніпровський районний суд міста Дніпра
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Окреме провадження; Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення