Справа № 1207/5243/12
05 березня 2013 року м. Луганськ
Жовтневий районний суд м. Луганська у складі:
головуючого - судді Чаркіної І.Є.,
при секретарі - Зотовій І.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Луганської міської ради до ОСОБА_1 про внесення змін до договору оренди землі, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Управління Держкомзему у м. Луганськ Луганської області, -
встановив:
Позивач звернувся до суду із позовом до ОСОБА_1 про внесення змін до договору оренди землі від 06.06.2007 року, посвідченого приватним нотаріусом Луганського міського нотаріального округу 06.06.2007 та зареєстрованого в реєстрі за № 2003, державна реєстрація від 04.07.2007р. № 040740200159, що був укладений між Луганською міською радою та відповідачем, просить внести зміни до вищезазначеного договору оренди земельної ділянки площею 0,0286 га терміном на 49 років за адресою: АДРЕСА_1, під благоустрій прилеглої території (без права здійснення будівельних робіт), а саме: викласти пункт 8 розділу «Орендна плата» договору у новій редакції: «Річна орендна плата встановлюється у розмірі земельного податку із застосуванням до нього договірного коефіцієнту 3», доповнити пункт 4 розділу «Об»єкт оренди» договору новим абзацом наступного змісту: «На момент укладання цього договору про внесення змін до договору оренди землі від 06.06.2007, державна реєстрація від 04.07.2007 № 040740200159, нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить - 192249 (сто дев»яносто дві тисчі двісті сорок дев»ять) грн. 20 коп. Після набрання чинності цим договором про внесення змін до договору оренди землі від 06.06.2007, державна реєстрація від 04.07.2007 № 040740200159 нормативна грошова оцінка земельної ділянки, в тому числі коефіцієнт функціонального використання земельної ділянки визначаються (змінюються) згідно з рішенням Луганської міської ради від 28.12.2007 № 28/10 або згідно з іншим нормативно-правовим рішенням, прийнятим замість вказаного, органом уповноваженим орендодавцем, про що вказаний орган надає відповідну довідку орендарю у тижневий термін після звернення орендаря до вказаного органу»; доповнити пункт 16 розділу «Орендна плата» договору новим абзацом наступного змісту: «На момент укладення цього договору про внесення змін до договору оренди землі від 06.06.2007, державна реєстрація від 04.07.2007 № 040740200159, розмір річної орендної плати у гривнях, згідно з метою використання земельної ділянки, складає - 5767 (п»ять тисяч сімсот шістдесят сім) грн. 47 коп.; викласти п. 11 розділу «Орендна
плата» договору у новій редакції: «Річна орендна плата сплачується Орендарем до 01 вересня за поточний рік». А також просить понесені судові витрати покласти на відповідача.
В обґрунтування позову позивач посилається на те, що між ЛМР та ОСОБА_1 укладено вищезазначений договір оренди землі. Посилається на те, що рішенням Луганської міської ради від 27.05.2011 № 9/12 визначено встановлення розміру орендної плати за землю при передачі земельних ділянок в оренду та при внесенні змін до вказаних рішень та до договорів оренди землі щодо зміни розміру річної орендної плати в залежності від видів діяльності, здійснюваної на земельній ділянці. Вказане рішення було оприлюднено у щотижневій міській громадсько-політичній газеті "Жизнь Луганска" від 01.06.2011 № 23 (1095) та на сайті Луганського міського голови, Луганської міської ради та її виконавчих органів. За результатами ґрунтовного аналізу чинних договорів оренди земельних ділянок на території м. Луганська, проведеного виконавчими органами Луганської міської ради, встановлено, що Договір оренди землі, укладений з ОСОБА_1 з урахуванням змін до законодавства, не відповідає нормам чинного законодавства України. З метою приведення положень договору оренди землі у відповідність до вимог законодавства України, чинних нормативно-правових актів ЛМР та з урахуванням рішення ЛМР від 27.05.2011 № 9/12 ЛМР звернулася до відповідача з письмовою пропозицією від 27.07.2011 вих. № 01/03-13/4466/0/2-11 про внесення змін до договору оренди землі, до якої був доданий проект договору про внесення змін до договору оренди землі, в якому були запропоновано внести наступні зміни:
- викласти п. 8. розділу "Орендна плата" договору у новій редакції: "8. Річна орендна плата встановлюється у розмірі земельного податку із застосуванням до нього договірного коефіцієнту 3";
- доповнити п. 4 розділу "Об'єкт оренди" договору новим абзацом наступного змісту: "На момент укладання цього договору про внесення змін до договору від 06.06.2007, державна реєстрація від 04.07.2007 № 040740200159, нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить - 192249 (сто дев'яносто дві тисячі двісті сорок дев'ять) грн. 20 коп. Після набрання чинності цим договором про внесення змін до договору оренди землі від 06.06.2007, державна реєстрація від 04.07.2007 № 040740200159 нормативна грошова оцінка земельної ділянки, в тому числі коефіцієнт функціонального використання земельної ділянки визначаються (змінюються) згідно рішення Луганської міської ради від 28.12.2007 № 28/10 або згідно іншого нормативно-правового рішення, прийнятого замість вказаного, органом, уповноваженим орендодавцем, про що вказаний орган надає відповідну довідку орендарю у тижневий термін після звернення орендаря до вказаного органу";
- доповнити п. 16 розділу "Орендна плата" договору новим абзацом наступного змісту: "На момент укладання цього договору про внесення змін до договору оренди землі від 06.06.2007, державна реєстрація від 04.07.2007 № 040740200159, розмір річної орендної плати у гривнях, згідно мети використання земельної ділянки, складає - 5767 (п'ять тисяч сімсот шістдесят сім) грн. 47 коп.";
- викласти п. 11 розділу "Орендна плата" договору у новій редакції: "Річна орендна плата сплачується Орендарем до 01 вересня за поточний рік». А також у зазначеному проекті
Позивач свій позов обґрунтовує тим, що згідно з п. 12 розділу 10 Перехідних положень Земельного кодексу України до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями (крім земель, переданих у приватну власність, та земель, зазначених в абзаці другому цього пункту) в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради з урахуванням вимог абзацу третього цього пункту, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади. Ст. 16 Закону України «Про оренду землі» та ст. 124 Земельного кодексу України визначено, що передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
Щодо необхідності зміни договірного коефіцієнту, який застосовується для визначення розміру річної орендної плати позивач вказує, що п. 8 договору оренди землі річна орендна плата встановлюється у розмірі земельного податку (річного) у гривнях збільшеного на коефіцієнт 2,5, що суперечить ст. 288 Податкового кодексу України. Відповідно до п.п. 288.5.1., 288.5.2. ст. 288 Податкового кодексу України, який набрав чинності 01.01.2011, розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку та не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
П. 1 рішення ЛМР "Про деякі питання щодо орендної плати за землю у м. Луганську" від 27.05.2011 № 9/12 визначено, що при прийнятті Луганською міською радою рішень про передачу фізичним та юридичним особам в оренду земельних ділянок та при внесенні змін до вказаних рішень та до договорів оренди землі щодо зміни розміру річної орендної плати, розмір річної орендної плати за земельну ділянку встановлюється у цих рішеннях та у договорах оренди землі у розмірі земельного податку із застосуванням до нього договірного коефіцієнту залежно від мети використання земельної ділянки, яка (мета) та які (договірні коефіцієнти) зазначені у додатку до цього рішення, при цьому розмір річної орендної плати за будь-яку земельну ділянку повинен бути не меншим ніж трикратний розмір земельного податку за цю земельну ділянку, який (розмір земельного податку) передбачений Податковим кодексом України, та не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки цієї земельної ділянки. Додатком до вказаного рішення передбачено, що для цілі використання земельної ділянки за категорією «Інші об'єкти», під яку підпадає і земельна ділянка, що передана ОСОБА_1 за договором оренди землі, застосовується договірний коефіцієнт до розміру земельного податку - 3.
Щодо необхідності зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки позивач посилається, що відповідно з п. 4 розділу "Об'єкт оренди" договору оренди землі на момент укладання договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 19933,34 грн. Однак відповідно до п. 1.3. Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Української академії аграрних наук від 27.01.2006 N 18/15/21/11 нормативна грошова оцінка земель використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, а також під час розроблення показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель. Відповідно до ст. 289 Податкового кодексу України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок. Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок. Додатком до листа Управління Держкомзему у м. Луганськ Луганської області від 14.07.2011 № 4-2-14/2739 визначено, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки за адресою: м. Луганськ, АДРЕСА_1, переданої в оренду ОСОБА_1 за договором оренди землі становить 192249,20 грн.
Щодо необхідності зміни терміну внесення річної орендної плати позивач послався на те, що відповідно до ст. 21 Закону України «Про оренду землі» розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України). Відповідно до п. 11 розділу «Орендна плата» договору оренди землі річна орендна плата за земельну ділянку сплачується Орендарем у грошовій безготівковій формі рівними частками до 15 серпня і 15 листопада, що не узгоджується з положеннями ст.ст. 286, 287 Податкового
кодексу України. Так, відповідно до п. 286.5 ст. 286 «Порядок обчислення плати за землю» Податкового кодексу України нарахування фізичним особам сум податку проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку визначеному ст. 58 цього Податкового кодексу. П. 287.5 ст. 287 «Порядок сплати плати за землю» Податкового кодексу України визначає, що податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Отже, зі змісту ст.ст. 286, 287 Податкового кодексу випливає, що податок має сплачуватися фізичними особами протягом 60 днів, перебіг яких починається з 01 липня (за загальним правилом), тобто сплата податку має здійснюватися до 01 вересня.
Також зазначає, що згідно з п. 33 договору оренди земельної ділянки зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку. Листом від 18.01.2012 № відповідач ОСОБА_1 зазначив, що з внесенням змін до Договору оренди землі щодо зміни орендної плати та встановлення її в розмірі земельного податку, збільшеного на коефіцієнт 3, не згоден. П. 13 договору оренди земельної ділянки передбачено, що розмір орендної плати переглядається один раз на рік, у тому числі, у випадках, передбачених законом. Позивач вважає, що закріплені Податковим кодексом України приписи щодо розміру та строку орендної плати є саме тим випадком, передбаченим законом, у разі настання якого має змінюватися договір оренди землі.
На підставі викладеного, позивач просить позов задовольнити.
До початку судового засідання від представника позивача надійшла заява, в якій він позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив справу розглянути за відсутності представника ЛМР.
Представник відповідача - ОСОБА_2 у судове засідання не з'явилась, до його початку від неї надійшла заява, в якій вона позов не визнала у повному обсязі, просила відмовити у його задоволенні, а також справу розглянути за її відсутності. З письмових заперечень, що є в матеріалах справи вбачається, що відповідач послався на наступні підстави. Що стосується питання щодо необхідності зміни договірного коефіцієнту, який застосовується для визначення розміру орендної плати, відповідач послався, що у спірних правовідносинах договором і законом не встановлено обов»язку орендаря та орендодавця змінювати умови договору оренди землі щодо розмірів орендної плати до 3% від грошової оцінки землі у разі зміни граничних розмірів орендної плати, встановлених законом. Вказує, що договором обумовлений чіткий перелік підстав перегляду розміру орендної плати один раз на рік, який не містить у собі такої підстави для зміни розміру орендної плати як зміна встановлених законом граничних розмірів орендної плати, також не містить приписів щодо обов»язковості зміни або перегляду узгодженої у відповідному договорі орендної плати, крім того, як умовами укладеного договору, так і приписами закону та Податкового кодексу України не передбачено такої підстави для зміни розміру орендної плати, на якій наполягає позивач. Вважає, що положення ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» щодо внесення змін до частин 4 та 5 ст. 21 ЗУ «Про оренду землі» та положення п.п. 288.5.1, 288.5.2 ст. 288 Податкового кодексу України мають бути застосовані до орендних відносин, які виникають після набрання чинності цим законом чи Податковим кодексом, тобто до договорів, які укладаються після набрання чинності зазначеними законодавчими актами. Що стосується вимог позивача щодо необхідності зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки, відповідач у своїх запереченнях послався, що договором оренди землі не зазначено, що у разі зміни нормативної грошової оцінки землі повинні бути внесені відповідні зміни до договору оренди землі. Крім того, обов»язок внесення змін в договір оренди землі у разі зміни нормативної грошової оцінки землі не передбачений ні самим договором, ні нормативно правовими актами, що регулюють земельні відносини. Що стосується позовних вимог
щодо необхідності зміни терміну внесення річної орендної плати, відповідач також вважає вимоги в цій частині необґрунтованими, оскільки положення ЗУ «Про оренду землі» та
положення Податкового кодексу України не можуть бути застосовані до правовідносин, які виникли у 2004р. тобто до набрання чинності зазначеними актами та їх окремими положеннями. Просить суд у задоволенні позову відмовити за необґрунтованістю.
Представник третьої особи - Управління Держкомзему у м. Луганськ Луганської області у судове засідання не з»явився, причини неявки суду не повідомив, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, заяв про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно зі ст. 2 Закону України «Про оренду землі» відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються ЗК України, ЦК України, Законом України «Про оренду землі», законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цих законів, а також договором оренди землі.
Судом встановлено, що 06 червня 2007 року між Луганською міською радою та ОСОБА_1 укладено договір оренди земельної ділянки загальною площею 0,0286 га за адресою: м. Луганськ, АДРЕСА_1, під благоустрій прилеглої території (без права здійснення будівельних робіт) строком на 49 (сорок дев'ять) років з моменту державної реєстрації договору, який посвідчений нотаріально /а.с.55-56/. Зазначений договір оренди землі був укладений на підставі рішення Луганської міської ради від 27.12.2006 року № 12/120, та зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею 04.07.2007 № 040740200159 /а.с. 63/.
Відповідно до умов договору, щороку станом на 1 січня поточного року річна орендна плата попереднього року індексується на коефіцієнт, який застосовується для індексації грошової оцінки земель, порядок проведення якої затверджений КМУ. Якщо розрахований згідно з цим порядком коефіцієнт менше чи дорівнює одиниці, індексація орендної плати не проводиться. Обчислення розміру річної орендної плати за земельну ділянку здійснюється з урахуванням індексу інфляції, який враховується при здійсненні індексації, а також з урахуванням інших змін розмірів земельного податку, що відбуваються протягом терміну дії договору оренди. Річна орендна плата за земельну ділянку сплачується Орендарями у грошовій безготівковій формі рівними частками до 15 серпня і 15 листопада. Пунктом 13 вказаного договору встановлені випадки, коли розмір орендної плати може бути переглянутий /а.с.55/.
Статтею 13 Закону України "Про оренду землі" визначено, що договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Відповідно до змісту статей 759 та 762 Цивільного кодексу України законом можуть бути передбачені особливості укладання та виконання договору найму (оренди), і договором або законом може бути встановлено періодичний перегляд, зміну (індексацію) розміру плати за користування майном.
Згідно зі ст. 632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 21 Закону України "Про оренду землі" розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 03.06.2008 № 309-VI були внесені зміни до Закону України "Про оренду землі", згідно з якими річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності не може бути меншою трикратного розміру земельного податку, та
не може перевищувати 12 відсотків їх нормативної грошової оцінки.
Відповідно до п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України, який набрав чинності 01.01.2011 року, розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою трикратного розміру земельного податку та не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки».
Згідно з п. 286.5 ст. 286 Податкового кодексу України нарахування фізичним особам сум податку проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку. Згідно з п. 287.5 ст. 287 Податкового кодексу податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Сторони в договорі не можуть відступити від положень актів цивільного законодавства, якщо в цих актах прямо зазначено про це, а також у разі, якщо обов'язковість для сторін положень актів цивільного законодавства випливає з їх змісту або із суті відносин між сторонами (ст. 6 Цивільного кодексу України).
Відповідно до ст. 18 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться: розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5 - 7 років; розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 5 - 7 років, а несільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 7 - 10 років.
З п. 4 договору оренди землі від 06.06.2007р. вбачається, що на момент укладання договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить - 19933,34 грн. /а.с.55/.
Як встановлено ч. 1 ст. 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Відповідно до вимог ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлено, що акти органів місцевого самоврядування, прийняті в межах своєї компетенції, є обов'язковими для виконання, в тому числі і громадян, які постійно проживають на відповідній території.
Згідно ст. 15 Закону України "Про оренду землі" орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату є однією із істотних умов договору оренди землі.
Статтею 30 Закону України "Про оренду землі" визначено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Відповідно до частини другої статті 651 Цивільного кодексу України договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом, а також у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору (ст. 652 Цивільного кодексу України).
Відповідно до ч. 2 ст. 638 ЦК України договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною. Статтею 654 ЦК України встановлено, що зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.
Листом № 01/03-13/4466/0/2-11 від 27.07.2011р. позивач повідомив відповідача про необхідність внесення змін до договору оренди землі. Були встановлені терміни, в які відповідачу було запропоновано надати свою згоду на укладення договору про внесення змін до договору оренди землі та був доданий проект договору про внесення змін /а.с.59-
60/. Листом № 30 від 18.01.2012р. відповідач ОСОБА_1 повідомив Луганську міську раду про те, що з внесенням змін до договору оренди землі він не згоден /а.с.61/.
Нова нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 0,0286 га, яка орендується відповідачем, становить 192249,20 грн. відповідно до повідомлення Управління Держкомзему у місті Луганськ Луганської області від 14.07.11 № 4-2-14/2739 на підставі
рішення Луганської міської ради від 27.05.2011р. №9/12, Порядку про нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів затвердженого спільним Наказом Держкомзему, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Української академії аграрних наук від 27.01.2006р. № 18/15/21/11, зареєстрованого в Мін»юсті України 05.04.2006р. за № 388/12262 /а.с.64/.
Згідно з п. 13 договору розмір орендної плати щорічно переглядається один раз на рік у разі зміни умов господарювання, передбачених договором, зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції, погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини Орендаря, що підтверджено документами, в інших випадках, передбачених законом України.
Оскільки сторонами в договорі оренди передбачена можливість перегляду розміру орендної плати, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору. За таких обставин суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 6, 626, 628, 631, 632, 638, 651, 652, 654, 759, 762 ЦК України, ст.ст. 13, 21, 15, 30 Закону України «Про оренду землі», ст. 18 Закону України «Про оцінку земель», ст.ст. 10, 11, 60, 212, 214-215 ЦПК, суд
Позовні вимоги Луганської міської ради задовольнити у повному обсязі.
До договору оренди землі від 06.06.2007 року, посвідченого приватним нотаріусом Луганського міського нотаріального округу 06.06.2007 року та зареєстрованого в реєстрі за № 2003, державна реєстрація від 04.07.2007 року за № 040740200159, укладеного між Луганською міською радою та ОСОБА_1 відносно земельної ділянки загальною площею 0,0286 га терміном на 49 років за адресою: АДРЕСА_1, під благоустрій прилеглої території (без права здійснення будівельних робіт), внести наступні зміни:
- викласти пункт 8 розділу «Орендна плата» договору у новій редакції: « 8. Річна орендна плата встановлюється у розмірі земельного податку із застосуванням до нього договірного коефіцієнту 3»;
- доповнити пункт 4 розділу «Об»єкт оренди» договору новим абзацом наступного змісту: «На момент укладання цього договору про внесення змін до договору оренди землі від 06.06.2007 року, державна реєстрація від 04.07.2007 року № 040740200159, нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить - 192249 (сто дев»яносто дві тисчі двісті сорок дев»ять) грн. 20 коп. Після набрання чинності цим договором про внесення змін до договору оренди землі від 06.06.2007 року, державна реєстрація від 04.07.2007 року № 040740200159 нормативна грошова оцінка земельної ділянки, в тому числі коефіцієнт функціонального використання земельної ділянки визначаються (змінюються) згідно з рішенням Луганської міської ради від 28.12.2007 року № 28/10 або згідно з іншим нормативно-правовим рішенням, прийнятим замість вказаного, органом уповноваженим орендодавцем, про що вказаний орган надає відповідну довідку орендарю у тижневий термін після звернення орендаря до вказаного органу»;
- доповнити пункт 16 розділу «Орендна плата» договору новим абзацом наступного змісту: «На момент укладання цього договору про внесення змін до договору оренди землі
від 06.06.2007 року, державна реєстрація від 04.07.2007 року № 040740200159, розмір річної орендної плати у гривнях, згідно з метою використання земельної ділянки, складає - 5767 (п»ять тисяч сімсот шістдесят сім) грн. 47 коп.;
- викласти п. 11 розділу «Орендна плата» договору у новій редакції: «Річна орендна плата сплачується Орендарем до 01 вересня за поточний рік».
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Луганської міської ради /р/р
35413001003410, МФО 804013, код 35079336 УДКСУ у м. Луганськ ГУДКСУ у Луганській області/ витрати по сплаті судового збору в сумі 107,30 грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Суддя І.Є. Чаркіна