8.2.15
Іменем України
15 квітня 2013 року Справа № 812/1885/13-а
Луганський окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Широкої К.Ю.,
за участю секретаря судового засідання Шибаєвої Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за адміністративним позовом державного підприємства "Донбасантрацит"до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платникам податків у м. Луганську Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 29 січня 2013 року №0000051600,
07 лютого 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов державного підприємства «Донбасантрацит» до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платникам податків у м. Луганську Державної податкової служби, в якому позивач просить визнати протиправними та скасувати:- податкове повідомлення-рішення від 29 січня 2013 року № 0000011600 про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем «податок на прибуток підприємства» на 1341294,76 грн. за порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання, у тому числі 1341294,76 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами);- податкове повідомлення-рішення від 29 січня 2013 року № 0000021600 про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем «податок на додану вартість» на 2021255,42 грн. за порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання, у тому числі 2021255,42 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами); - податкове повідомлення-рішення від 29 січня 2013 року № 0000031600 про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем «податок на додану вартість» на 168760,99 грн. за порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання, у тому числі 168760,99 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами); - податкове повідомлення-рішення від 29 січня 2013 року № 0000041600 про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем «збір за спеціальне використання води (крім збору за спеціальне використання води водних об'єктів місцевого значення)» на 8895,93 грн. за порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання, у тому числі 8895,93 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами); - податкове повідомлення-рішення від 29 січня 2013 року № 0000051600 про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем «збір за спеціальне використання води (крім збору за спеціальне використання води водних об'єктів місцевого значення)» на 19488,02 грн. за порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання, у тому числі 19488,02 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами); - податкове повідомлення-рішення від 29 січня 2013 року № 0000061600 про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем «надходження від орендної плати за користування іншими державним майном» на 561,29 грн. за порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання, у тому числі 561,29 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами); - податкове повідомлення - рішення від 29 січня 2013 року № 0000071600 про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем «надходження податків та зборів (обов'язкових платежів), які справлялися до 1 січня 2011 року, але не визначені Податковим кодексом України (крім податків та зобов'язань, які надходили до місцевих бюджетів), включаючи розстрочені та відстрочені суми грошових зобов'язань» на 26313,14 грн. за порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання, у тому числі 26313,14 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами);- розрахунок штрафних санкцій в частині нарахування штрафної санкції в розмірі, що перевищує 1 гривню за кожне порушення податкового законодавства, здійснене в період до 30 червня 2011 року, тобто в частині порушення вимог пункту 7 розділу ХХ Податкового кодексу України.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 19 лютого 2013 року провадження в адміністративній справі № 812/1431/13-а за адміністративним позовом державного підприємства «Донбасантрацит» до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платникам податків у м. Луганську Державної податкової служби в частині позовних вимог про визнання протиправним та скасування розрахунку штрафних санкцій в частині нарахування штрафної санкції закрито (том 1, а.с. 32-33).
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 19 лютого 2013 року позовні вимоги Державного підприємства «Донбасантрацит» до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платникам податків у м. Луганську Державної податкової служби про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 29 січня 2013 року роз'єднані в самостійні провадження. Позовні вимоги державного підприємства «Донбасантрацит» до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платникам податків у м. Луганську Державної податкової служби про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 29 січня 2013 року № 0000051600 про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем «збір за спеціальне використання води (крім збору за спеціальне використання води водних об'єктів місцевого значення)» на 19488,02 грн. за порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання, у тому числі 19488,02 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами), виділено у самостійне провадження (а.с.32-36).
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідно до наказу від 08 січня 2013 року № 3 заступником начальника управління - начальником відділу адміністрування податків управління податкового супроводження підприємств вугільної галузі та на підставі підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20, підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75, підпункту 78.1.1 пункту 78.1 статті 78, статті 79 Податкового кодексу України проведено документальну позапланову невиїзну перевірку державного підприємства «Донбасантрацит» з питань своєчасності сплати до бюджету сум податкових зобов'язань за період з 01 лютого 2010 року по 30 листопада 2012 року, за результатами якої складено акт від 14 січня 2013 року № 5/16-0/32446546. Актом перевірки від 14 січня 2013 року № 5/16-0/32446546, серед іншого, встановлено порушення пункту 57.1 статті 57 розділу ІІ Податкового кодексу України в частині несвоєчасної сплати податкового зобов'язання з збору за спеціальне використання води протягом граничних строків у загальній сумі 195243,17 грн.
Із встановленими порушеннями позивач не погодився та звернувся до відповідача із запереченнями від 18 січня 2013 року № 1-1/133, в яких викладені обставини неправомірності дій Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платникам податків у м. Луганську Державної податкової служби. У відповідь на заперечення від Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платникам податків у м. Луганську Державної податкової служби надійшов лист від 25 січня 2013 року № 1358/10/16-104 «Щодо надання відповіді на заперечення» в якому податковий орган спростовує всі зауваження платника податків, а 01 лютого 2013 року на адресу позивача надійшли податкові повідомлення-рішення згідно яких платнику податків нараховані штрафні санкції за несвоєчасну оплату податків та зборів, у тому числі і податкове повідомлення-рішення від 29 січня 2013 року № 0000051600 про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем «збір за спеціальне використання води (крім збору за спеціальне використання води водних об'єктів місцевого значення)» на 19488,02 грн. за порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання, у тому числі 19488,02 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) за порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Державне підприємство «Донбасантрацит» вважає зазначене податкове повідомлення - рішення від 29 січня 2013 року № 0000051600 протиправним, а нараховані штрафні санкції незаконними з таких підстав.
На думку позивача, позивачем сплачено збір в сумі 26176,26 грн за І квартал 2010 року з порушенням граничного строку оплати понад 30 діб і штраф повинен бути нарахований у розмірі 20 % на суму 5235,25 грн. підстав у відповідача для нарахування штрафу в сумі 6235,25 грн. у розмірі 20% від несвоєчасно сплачених сум понад 30 діб від встановленого граничного строку оплати за розрахунком № 9668 від 11.05.2010 не має, а штрафна санкція частково нарахована неправомірно і повинна бути зменшена і становить 5235,25 грн.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові (а.с. 81).
Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великими платникам податків у м. Луганську Державної податкової служби адміністративний позов не визнала, про що подала суду заперечення проти позову від 05 березня 2013 року № 3207/10/10-013 (а.с.43-45). В запереченнях проти адміністративного позову відповідач у задоволенні позовних вимог просить відмовити повністю з таких підстав.
На підставі наказу від 08 січня 2013 року № 3 заступником начальника управління - начальником відділу адміністрування податків управління податкового супроводження підприємств вугільної галузі та на підставі підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20, підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75, підпункту 78.1.1 пункту 78.1 статті 78, статті 79 Податкового кодексу України проведено документальну позапланову невиїзну перевірку державного підприємства «Донбасантрацит» з питань своєчасності сплати до бюджету сум податкових зобов'язань за період з 01 лютого 2010 року по 30 листопада 2012 року, за результатами якої складено акт від 14 січня 2013 року № 5/16-0/32446546. Актом перевірки від 14 січня 2013 року № 5/16-0/32446546, серед іншого, встановлено порушення пункту 57.1 статті 57 розділу ІІ Податкового кодексу України в частині несвоєчасної сплати збору за спеціальне використання води за період з 01 лютого 2010 року по 30 листопада 2012 року в сумі 195 243,17 грн., у зв'язку з чим податковим органом до платника податків застосовано штрафну санкцію та винесено податкове повідомлення-рішення від 29 січня 2013 року № 0000051600 про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем «збір за спеціальне використання води (крім збору за спеціальне використання води водних об'єктів місцевого значення)» на 19488,02 грн. за порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
У судовому засіданні представник відповідача проти адміністративного позову заперечував, просив у задоволенні адміністративного позову відмовити повністю, надав пояснення, аналогічні викладеним у запереченні на адміністративний позов від 05 березня 2013 року № 3207/10/10-013.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню частково, з таких підстав.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом під час судового розгляду, державне підприємство «Донбасантрацит» (ідентифікаційний код 32446546) є юридичною особою, зареєстроване виконавчим комітетом Краснолуцької міської ради Луганської області 30 квітня 2003 року за № 1 380 120 0000 000022, про що свідчить виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців від 09 січня 2013 року серії АА № 508289 та довідка з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України від 04 вересня 2012 року серії АБ № 536824 (а.с.17,19-20,21).
На податковому обліку Державне підприємство «Донбасантрацит» (ідентифікаційний код 32446546) перебуває у Спеціалізованій державній податковій інспекції по роботі з великими платникам податків у м. Луганську Державної податкової служби, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків від 07 квітня 2011 року № 100330616 (а.с.18).
Відповідно до наказу від 08 січня 2013 року № 3 посадовою особою Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платникам податків у м. Луганську Державної податкової служби на підставі підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20, підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75, підпункту 78.1.1 пункту 78.1 статті 78, статті 79 Податкового кодексу України проведено документальну позапланову невиїзну перевірку державного підприємства «Донбасантрацит» з питань своєчасності сплати до бюджету сум податкових зобов'язань за період з 01 лютого 2010 року по 30 листопада 2012 року, за результатами якої складено акт від 14 січня 2013 року № 5/16-0/32446546 (а.с.5-16, 30).
Актом перевірки від 14 січня 2013 року № 5/16-0/32446546, серед іншого, встановлено порушення пункту 57.1 статті 57 розділу ІІ Податкового кодексу України в частині несвоєчасної сплати податкового зобов'язання з збору за спеціальне використання води протягом граничних строків у загальній сумі 195243,17 грн.
Судом установлено, що на підставі службового посвідчення серії ЛГ № 097926 від 09.01.2013, виданого Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби, Сердюковим Сергієм Олександровичем заступником начальника управління - начальником відділу адміністрування податків управління податкового супроводження підприємства вугільної галузі, інспектором податкової служби І рангу, на підставі п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п.п. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75, п.п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78, ст. 79 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, із змінами та доповненнями та відповідно до наказу Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби від 08.01.2013 № 3, проведена документальна позапланова невиїзна перевірка Державного підприємства «Донбасантрацит» з питань своєчасності сплати до бюджету сум податкових зобов'язань за період з 01.02.2010 по 30.11.2012 (а.с.5)
Судом встановлено, що до 2011 року позивач знаходився на податковому обліку в ДПІ у м.Красний Луч Луганської області. ДП «Донбасантрацит» було подано розрахунок зі збору за спеціальне використання води за завітний період 4 кварталу 2009 року від 09.02.2010 року № 37217, яким визначено грошове зобов'язання у розмірі 34 374,44 грн. з гранічним терміном сплати 19.02.2010 року.
Судом встановлено, що ДПІ в м.Красний Луч Луганської області було здійснено перерозподіл сплаченних грошових коштів, у зв'язку з наявністю у ДП «Донбасантрацит» станом на 19.02.2010 року податкового боргу з даного збору в першу чергу була погашена заборгованість. Наявність податкового боргу підтверджується зворотнім біком облікової картки. Оплата збору за 4 квартал 2009 року була зарахована в другу чергу, що призвело до порушення граничного строку оплати збору за спеціальне використання води понад 30 діб. Також це підтверджується детальним розрахунком штрафних санкцій наданих Відповідачем (а.с.149). Зазначенний перерозподіл Позивачем не оскаржувався.
За 1 квартал 2010 року позивачем був поданний розрахунок зі збору за спеціальне використання води №9668 від 11.05.2010 та визначено грошові зобов'язання зі збору у розмірі 31176 грн.26 коп. У зв'язку з наявністю податкового борга, якій підтверджується зворотнім біком облікової картки, кошти перераховані підприємством по даному рахунку були поперше зараховані в погашення податкового боргу, а в другу чергу за 1 квартал 2010 року, що призвело до порушення граничного строку оплати збору за спеціальне використання води понад 30 днів. Даний перерозподіл також не оскаржувався.
ДП «Донбасантрацит» до СДПІ ВПП у м. Луганську ДПС було подано розрахунок зі збору за спеціальне використання води за IV квартал 2010 року від 07.02.2011 року № 9006767246, яким визначило грошові зобов'язання із зазначеного збору у розмірі 18 668,07 грн. Позивачем визначене грошове зобов'язання платіжними дорученнями не сплачувалось у зв'язку з наявністю переплати зі збору за спеціальне використання води у розмірі 5013,37 грн. Станом на 28.02.2011 у ДП «Донбасантрацит» виник податковий борг зі збору за спеціальне використання води за IV квартал 2010 року у розмірі 13 654,70 грн., який було сплачено з порушенням граничних термінів оплати понад 30 днів, а саме: оплата 18.04.2011 року в сумі 20,00 грн., оплата 26.04.2011 року в сумі 2,47 грн.; оплата 20.05.2011 року в сумі 13 632,23 грн. Зазначенні сплати підтверджуються детальним розрахунком штрафних санкцій (а.с.149), а також зворотним біком облікової картки.
05 травня 2011 року ДП «Донбасантрацит» подано відповідачу податковий розрахунок зі збору за спеціальне використання води за звітний період І квартал 2011 року № 9002781009 та визначено грошові зобов'язання зі збору у розмірі 20 364,77 грн. Судом встановлено, що на момент сплати узгоджених зобов'язань зі збору за спеціальне використання води (на 20.05.2011) у ДП «Донбасантрацит» існував податковий борг із зазначеного збору у розмірі 13 632,23 грн. відповідач на виконання п. 87.9 ст. 87 Податкового кодексу України було зараховано сплачені платіжним дорученням від 20.05.2011 № 923 кошти в рахунок погашення податкового боргу, який виник за рахунок несплачених грошових зобов'язань за розрахунком від 07.02.2011 року № 9006767246. Оплата збору за 1 квартал 2011 року була зарахована в рахунок погашення грошових зобов'язань в другу чергу, а саме: оплата 18.08.2011 року в сумі 13 938,22 грн., що призвело до порушення граничного строку оплати збору за спеціальне використання води понад 30 днів.
За 2 квартал 2011 року позивачем було подано податковий розрахунок зі збору за спеціальне використання води № 9005773658 від 04.08.2011 та визначено грошові зобов'язання зі збору у розмірі 16 764,36 грн. На момент сплати узгоджених зобов'язань зі збору за спеціальне використання води (на 18.08.2011р.) у позивача існував податковий борг із зазначеного збору у розмірі 13 938,22 грн. Відповідач на виконання п. 87.9 ст. 87 Податкового кодексу України було зараховано сплачені платіжним дорученням від 18.08.2011 № 1908 кошти в рахунок погашення податкового боргу, який виник за рахунок несплачепих грошових зобов'язань за розрахунком від 05.05.2011 року № 9002781009. Оплата збору за II квартал 2011 року була зарахована в рахунок погашення грошових зобов'язань в другу чергу, а саме: оплата 04.10.2011 року в сумі 64,70 грн.; оплата 08.12.2011 року в сумі 14 182,49 гри., що призвело до порушення граничного строку оплати збору за спеціальне використання води понад 30 днів.
Пунктом 14.1.152. ПК України, погашення податкового боргу - зменшення абсолютного значення суми такого боргу, підтверджене відповідним документом.
Відповідно до пункту 14.1.175. ПК України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно до п.54.1. ст..54 ПК України, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Стаття 57.1. ПК України, передбачає, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно ст.87.9. ПК України, у разі наявності у платника податків податкового боргу органи державної податкової служби зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.
Відповідно статті 114.1.ПК України, граничні строки застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) до платників податків відповідають строкам давності для нарахування податкових зобов'язань, визначеним статтею 102 цього Кодексу.
Стаття 326.1. ПК України, зазначає, що водокористувачі самостійно обчислюють збір за спеціальне використання води та збір за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики і рибництва щокварталу наростаючим підсумком з початку року, а за спеціальне використання води для потреб водного транспорту - починаючи з першого півріччя поточного року, у якому було здійснено таке використання.
Відповідно до ст.328 ПК України, базовий податковий (звітний) період для збору дорівнює календарному кварталу. Платники збору обчислюють суму збору наростаючим підсумком з початку року та складають податкові декларації за формою, встановленою в порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу. Податкові декларації збору подаються платниками збору органам державної податкової служби у строки, визначені для квартального податкового (звітного) періоду, за місцем податкової реєстрації. Податкова декларація за спеціальне використання води для потреб водного транспорту за перший квартал не подається. Збір сплачується платниками збору у строки, визначені для квартального податкового (звітного) періоду, за місцем податкової реєстрації. Збір за спеціальне використання води для потреб водного транспорту за перший квартал не сплачується.
Стаття 126.1. ПК України, передбачає, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Відповідно до підрозділу 10 пункту 7 перехідних положень Податквого кодексу України, штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.
Таким чинном, перевіркою встановлено порушення пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України в частині несвоєчасної сплати податкового зобов'язання зі збору за спеціальне використання води протягом граничних строків.
Позивачем не заперечувались встановлені в Акті перевірки факти подачі ним податкових розрахунків із самостійно узгодженими сумами податкового зобов'язання зі збору за спеціальне водокористування в частині використання води, в тому числі використання води теплоелектростанціями з прямоточною системою водоспоживання та використання поверхневих і підземних вод, які входять до складу напоїв та факт сплати.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що до 01.01.2011 року у зв'язку з наявністю податкового боргу ДПІ у м.Красний Луч Луганської області проводила перерозподіл сплаченних грошових коштів, що в свою чергу привело до порушення гранічного сроку оплати. Перерозподал не оскаржувався.
Стосовно розрахунку від 07.02.2011 року № 9006767246, судом встановлено наступне, відповідно до підрозділу 10 пункту 7 перехідних положень Податквого кодексу України, штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення. Тому за кожне порушення відповідно до детального розрахунку штрафних санкцій застосовується штрафна санкція в розмірі 1 гривні.
Відповідно до розрахунків від 05.05.2011 № 9002781009 та від 04.08.2011 № 9005773658 то порушення граничного терміну оплати підтверджується детальним розрахунком штрафних санкцій, а також зворотним біком облікової картки (а.с.149, 60).
Суд зазначає, що позивачем не надано до суду доказів сплати у строк, встановлений податковим законодавством, суму податку зі збору за спеціальне використання води, зазначених в акті перевірки.
Позивачем також не повідомлено суду про існування обставин, що свідчили б про протиправність оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до 56.11 ст. 56 ПК України не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Враховуючи те, що позивачем не забезпечено своєчасної сплати узгодженого податкового зобов'язання зі збору за спеціальне використання води протягом граничного строку сплати, суд дійшов до висновку, що штрафні санкції у розмірі 20% за платежем зі збору за спеціальне використання води (крім збору за спеціальне використання води водних об'єктів місцевого значення), за затримку на більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати грошового зобов'язання відповідачем були застосовані правомірно, окрім порушень яки мали місця за період з 1 січня по 30 червня 2011 року, так як за дани порушення Відповідач мав застосувати штрафну санкцію у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.
Тому, позовні вимоги про визнання протиправним та скасування зазначеного податкового повідомлення - рішення є частково обґрунтованими та такими, що підлягають частковому задоволенню.
Оскільки при поданні первинного позову ДП «Донбасантрацит» сплатив судовий збір у розмірі 2294,00 грн. та після роз'єднання справи №812/1431/13-а в окремі провадження судом не було визначено частки судового збору в кожному окремому провадженні, вважається, що вирішення питання про розподіл судових витрат повинен розглядатися при вирішенні справи за №812/1431/13-а.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 17, 94, 158- 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Адміністративний позов державного підприємства «Донбасантрацит» до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платникам податків у м. Луганську Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 29 січня 2013 року № 0000051600 задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платникам податків у м. Луганську Державної податкової служби від 29 січня 2013 року № 0000051600 в частині зменшення суми штрафу за платежем «збір за спеціальне використання води» в сумі 2727 грн.94 коп.
В решті позовних вимог відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Згідно з частиною 3 статті 160 КАС України постанова складена у повному обсязі 22 квітня 2013 року.
Суддя К.Ю. Широка