Постанова від 22.04.2013 по справі 826/4444/13-а

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 квітня 2013 року № 826/4444/13-а

В приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою у м. Києві по вул. Хрещатик, 10, Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого Бояринцевої М.А., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Начальника Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Жадченко Ірини Михайлівни

про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність начальника Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації Жидченко І.М., яка виявилась у нездійсненні реєстрації запитів ОСОБА_1 на інформацію;

- зобов'язати начальника Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації Жидченко І.М. зареєструвати запити ОСОБА_1 на інформацію від 4 жовтня 2012 року та 14 грудня 2012 року;

- визнати протиправною бездіяльність начальника Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації Жидченко І.М., яка виявилась у ненаданні відповідей на запити ОСОБА_1;

- зобов'язати начальника Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації Жидченко І.М. зареєструвати запити ОСОБА_1, надати належну відповідь на запити ОСОБА_1 від 4 жовтня 2012 року та 14 грудня 2012 року шляхом надання всіх належним чином завірених копій документів, які стали підставою для одержання посвідчення "члена сім'ї загиблого" на адресу ОСОБА_1 у п'ятиденний строк з дня набрання даним судовим рішення законної сили.

Ухвалою суду від 1 квітня 2013 року відкрито скорочене провадження у справі та зобов'язано відповідача у десятиденний строк з дня одержання копії цієї ухвали, але не пізніше 22 квітня 2013 року подати до суду заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження.

18 квітня 2013 року відповідачем через канцелярію суду подані заперечення по суті заявлених позовних вимог ти витребувані судом документи.

В обгрунтування заявлених вимог позивач посилається на Конституцію України, закони України "Про інформацію", "Про доступ до публічної інформації" та зазначає, що вона зверталася до начальника Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації із запитами на інформацію від 4 жовтня 2012 року та від 14 грудня 2012 року, проте начальником Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації Жидченко І.М. відповідь не надана.

Відповідач заперечила по суті заявлених позовних вимог з огляду на положення Закону України "Про доступ до публічної інформації" та зазначила, що інформаційні запити ОСОБА_1 від 4 жовтня 2012 року та від 14 грудня 2012 року розглянуті Управлінням праці та соціального захисту населення Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації з дотриманням норм чинного законодавства.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

ОСОБА_1 звернулася до начальника Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Жадченко Ірини Михайлівни з інформаційними запитами від 4 жовтня 2012 року та від 14 грудня 2012 року, в яких просила надати належним чином завірені копії документів, які слугували підставами для одержання ОСОБА_1 посвідчення "Член сім'ї загиблого".

Вказані запити надіслані позивачем поштою та отримані Управлінням праці та соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації відповідно 8 жовтня 2012 року та 17 грудня 2012 троку, що підтверджується копіями повідомлень про вручення поштового відправлення.

При цьому, позивач вказує на те, що начальником Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації не розглянуті її інформаційні запити.

Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації та інформації, що становить суспільний інтерес регулюється Законом України "Про доступ до публічної інформації".

Згідно статті 1 Закону України від 13.01.2011 № 2939-VI "Про доступ до публічної інформації" (в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин, далі - Закон № 2939-VI) публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Відповідно до частини першої статті 2 Закону № 2939-VI метою цього Закону є забезпечення прозорості та відкритості суб'єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації.

Статтею 3 Закону № 2939-VI встановлені гарантії забезпечення права на доступ до публічної інформації

Так, право на доступ до публічної інформації гарантується:

1) обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом;

2) визначенням розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє;

3) максимальним спрощенням процедури подання запиту та отримання інформації;

4) доступом до засідань колегіальних суб'єктів владних повноважень, крім випадків, передбачених законодавством;

5) здійсненням парламентського, громадського та державного контролю за дотриманням прав на доступ до публічної інформації;

6) юридичною відповідальністю за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.

Доступ до публічної інформації відповідно до цього Закону здійснюється на принципах вільного отримання та поширення інформації, крім обмежень, встановлених законом (пункт 2 частини першої статті 4 Закону № 2939-VI).

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 14 Закону № 2939-VI розпорядники інформації зобов'язані надавати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність наданої інформації.

Згідно статті 19 Закону № 2939-VI запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.

Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту (частина друга статті 19 Закону № 2939-VI).

Статтею 20 Закону № 2939-VI встановлено, що розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Як встановлено під час розгляду справи, інформаційний запит позивача від 4 жовтня 2012 року Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації отримало 8 жовтня 2012 року, що підтверджується відтиском штемпелю вхідної кореспонденції Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації на інформаційному запиті.

Згідно копії журналу вхідної кореспонденції Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації, інформаційний запит ОСОБА_1 зареєстровано 8 жовтня 2012 року за вхідним № 6207.

Листом від 12 жовтня 2012 року за № 8936/37-01/22 начальник Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Жадченко І.М. повідомила ОСОБА_1 про те, що згідно Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" управлінням соціального захисту Ленінградського району м. Києва встановлено ОСОБА_1 статус особи, на яку поширюється дія зазначеного Закону та видано посвідчення "Член сім'ї загиблого" від 2 грудня 1998 року серії НОМЕР_1, як дочці загиблого та інваліда з дитинства. Додатком до вказаного листа зазначено документи, на підставі яких видано посвідчення "Член сім'ї загиблого".

Вказаний лист надісланий на адресу ОСОБА_1 простою кореспонденцією 12 жовтня 2012 року, що підтверджується витягом з журналу вихідної кореспонденції Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.

Повторний інформаційний запит позивача від 14 грудня 2012 року Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації отримало 17 грудня 2012 року, що підтверджується відтиском штемпелю вхідної кореспонденції Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації на інформаційному запиті.

Згідно копії журналу вхідної кореспонденції Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації інформаційний запит ОСОБА_1 зареєстровано 17 грудня 2012 року за вхідним № 7982.

Листом від 19 грудня 2012 року за № 10836/37-01/22 начальником Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Жадченко І.М. повторно надіслало на адресу ОСОБА_1 запитувані документи, на підставі яких видано посвідчення "Член сім'ї загиблого".

Вказаний лист надісланий на адресу ОСОБА_1 20 грудня 2012 року рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Проте, поштове відправлення повернулося до Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації з відміткою працівника пошти "за закінченням терміну зберігання".

З огляду на встановлені у суді обставини, суд зазначає, що Управлінням праці та соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації були зареєстровані запити позивача в день їх надходження до Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації, а начальником Управлінням праці та соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації розглянуто інформаційні запити ОСОБА_1 та надані відповіді в межах п'ятиденного строку, встановленого Законом України "Про доступ до публічної інформації".

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що начальником Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Жадченко І.М. належним чином виконано свій обов'язок, як розпорядника інформації, щодо належного розгляду інформаційних запитів ОСОБА_1 та надіслання відповідей та копій документів за результатами їх розгляду на адресу заявника.

За таких обставин, суд приходить до висновку про необґрунтованість позовних вимог, тому позов визнається таким, що задоволенню не підлягає.

Керуючись статтями 98, 160-163, 1832, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Начальника Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Жадченко Ірини Михайлівни про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленим статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Відповідно до пунктів 9, 10 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя М.А.Бояринцева