Постанова від 11.04.2013 по справі 812/2304/13-а

10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

11 квітня 2013 року Справа № 812/2304/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Солоніченко О. В.

при секретарі: Білоконя Д.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області до Комунального підприємства «Алчевськпастранс» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б-з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» у загальній сумі 332798,09 грн., -

ВСТАНОВИВ:

05 березня 2013 року позивач звернувся до суду з позовом до Комунального підприємства «Алчевськпастранс», в якому зазначив, що відповідач станом на 18.02.2013 має заборгованість перед позивачем по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б-з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за період з 01.08.2012 по 31.01.2013 у сумі 332798,09 грн.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення аналогічні викладеним та просив суд задовольнити позов у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги визнав.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Комунальне підприємство «Алчевськпастранс» є юридичною особою, знаходиться на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області.

Згідно з п. 1 ст. 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.1997 року № 400/97-ВР платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи-суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-ІV підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.

При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Порядок надіслання підприємствам повідомлень про розрахунок сум фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій встановлений п. 6 Інструкції про порядок обчислення сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Правління Пенсійного Фонду України від 19.12.2003 року № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року № 64/8663.

Згідно розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, що підтверджується матеріалами справи, відповідач станом на 31.01.2013 має заборгованість до Пенсійного фонду України по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з 01.08.2012 по 31.01.2013 у сумі 332798,09 грн.

Розрахунки підприємство отримувало, не оскаржувало в установленому порядку, тобто суму по відшкодуванню виплачених пільгових пенсій визнало, але до теперішнього часу добровільно суму боргу підприємство не сплатило.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне стягнути з Комунального підприємства «Алчевськпастранс» на користь позивача заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» у сумі 332798,09 грн.

Крім того відповідач визнав позовну заяву в повному обсязі.

Відповідно до ст. 136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Згідно ч. 3 ст. 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

На підставі вищевикладеного у суду не має підстав для неприйняття визнання адміністративного позову, так як дії відповідача не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Представником відповідача у судовому засіданні заявлено клопотання про встановлення порядку та способу виконання рішення шляхом розстрочення виконання судового рішення про стягнення з Комунального підприємства «Алчевськпастранс» податкового боргу у загальному розмірі 332798,09 грн. строком на двадцять чотири місяца згідно з графіком розстрочення зі сплатою кожного місяця починаючи з травня 2013 року по квітень 2014 року включно по 13866,7 грн. щомісячно та сплатою кожного місяця починаючи з травня 2014 року по квітень 2015 року включно по 13866,47 грн.

Представники позивача у судовому засіданні проти встановлення способу та порядку виконання судового рішення шляхом його розстрочення не заперечував про що надав відповідну заяву.

Відповідно до пункту 100.2 статті 100 ПКУ платник податків має право звернутися до контролюючого органу із заявою про розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу. Платник податків, який звертається до контролюючого органу із заявою про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань, вважається таким, що узгодив суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до ч. 1 ст. 257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.

Враховуючи що представник позивача не заперечує щодо розстрочки виконання судового рішення, суд вважає, що заява про встановлення порядку та способу виконання рішення шляхом розстрочення виконання судового рішення про стягнення з Комунального підприємства «Алчевськпастранс» заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» у сумі 332798,09 грн. строком на двадцять чотири місяця згідно з графіком розстрочення зі сплатою кожного місяця починаючи з травня 2013 року по квітень 2014 року включно по 13866,7 грн. щомісячно та сплатою кожного місяця починаючи з травня 2014 року по квітень 2015 року включно по 13866,47 грн. підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області до Комунального підприємства «Алчевськпастранс» задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Комунального підприємства «Алчевськпастранс» на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за період з 01.08.2012 року по 31.01.2013 року у сумі 332798,09 грн. (триста тридцять дві тисячі сімсот дев'яносто вісім грн. 08 коп.).

Встановити спосіб, строк і порядок виконання судового рішення шляхом розстрочення виконання судового рішення про стягнення з Комунального підприємства «Алчевськпастранс» заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за період з 01.08.2012 року по 31.01.2013 року у сумі 332798,09 грн. (триста тридцять дві тисячі сімсот дев'яносто вісім грн. 08 коп.) строком на двадцять чотири місяця згідно з графіком розстрочення зі сплатою кожного місяця починаючи з травня 2013 року по квітень 2014 року включно по 13866,7 грн. щомісячно та сплатою кожного місяця починаючи з травня 2014 року по квітень 2015 року включно по 13866,47 грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанову в повному обсязі складено 18 квітня 2013 року.

Суддя О.В. Солоніченко