Ухвала від 30.07.2012 по справі 2-3022/12

Справа № 2-3022/12

Ухвала

Іменем України

"30" липня 2012 р. м.Житомир

Суддя Корольовського районного суду м. Житомира Анциборенко Н.М., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Житомирської міської ради про визнання протиправним і скасування рішення та визнання недійсним Державного акту на право власності на земельну ділянку,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з цивільним позовом до Житомирської міської ради, в якому просить визнати незаконним і скасувати рішення про виділення земельної ділянки ОСОБА_2 у власність та оренду строком на 10 років та скасувати виданий на підставі оскаржуваного рішення Державний акт на право власності на земельну ділянку.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України на спори фізичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності поширюється юрисдикція адміністративних судів.

Суб'єкт владних повноважень відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ч. 12 розділу X "Перехідні положення" Земельного Кодексу України міські ради здійснюють розпорядження землями в межах населених пунктів до розмежування земель державної та комунальної власності, тобто до проведення такого розмежування землі в межах населених пунктах не належать до комунальної власності. Тому передумовою виникнення права власності чи користування земельною ділянкою, здійснення інших дій щодо оформлення цього права згідно чинного земельного законодавства України є рішення органу місцевого самоврядування як суб'єкта владних повноважень, а не як власника земельної ділянки.

Орган місцевого самоврядування здійснює владні управлінські функції згідно земельного законодавства в частині надання земельних ділянок у власність чи передачі їх в оренду і тільки після розгляду таких питань та прийняття відповідних рішень виникають певні зобов'язання та визнання прав, здійснення певних дій щодо виконання прийнятого рішення.

Згідно рішення Конституційного суду України від 01.04.2010 року (справа 1-6/2010) положення пунктів „а", „б", „в", „г" ст. 12 ЗК України у частині повноважень сільських, селищних, міських рад відповідно до цього кодексу вирішувати питання розпорядження землями територіальних громад, передачі земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності, вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності треба розуміти так, що при вирішенні таких питань ці ради діють як суб'єкти владних повноважень. Положення п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України стосовно поширення компетенції адміністративних судів на „спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності" слід розуміти так, що до публічно-правових спорів, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів, належать і земельні спори фізичних чи юридичних осіб з органом місцевого самоврядування як суб'єктом владних повноважень, пов'язані з оскарженням його рішень, дій чи бездіяльності.

Відповідно до ст.69 Закону України "Про Конституційний Суд України" рішення Конституційного Суду України є обов'язковими до виконання.

Згідно п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.

Аналізуючи норми чинного законодавства у їх сукупності, суд приходить до висновку, що даний спір підлягає розгляду у порядку, визначеному КАС України, у зв'язку з чим відмовляє у відкритті провадження у справі з підстави, передбаченої п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України.

Керуючись ст. ст. 122, 210 ЦПК України, ст.ст. 3, 17 КАС України, ЗК України, рішенням Конституційного суду України від 01.04.2010 року № 10-рп/2010,-

УХВАЛИВ:

У відкритті провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Житомирської міської ради про визнання протиправним і скасування рішення та визнання недійсним Державного акту на право власності на земельну ділянку відмовити.

Роз'яснити позивачу його право звернутися з відповідним адміністративним позовом до Корольовського районного суду м. Житомира у порядку адміністративного судочинства.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Житомирської області через Корольовський районний суд м. Житомира протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Головуючий суддя Н. М. Анциборенко