Постанова від 20.02.2013 по справі 1706/1131/12

Справа №1706/1131/12

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 лютого 2013 року суддя Дубровицького районного суду Рівненської області Сидоренко З.С., розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Дубровицької районної державної адміністрації про зобов'язання здійснити перерахунок та виплату одноразової компенсації за шкоду заподіяну здоров'ю, щорічної допомоги на оздоровлення та щомісячної грошової допомоги,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача Управління праці та соціального захисту населення Дубровицької районної державної адміністрації про зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити, відповідно до ст.ст.37, 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" одноразову компенсацію, як інваліду ІІ групи з 02.07.1993 року по 11.11.2008 року та як інваліду І групи з 12.11.2008 року, захворювання якої пов'язане з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС; щомісячну грошову допомогу у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства з 17.08.2011 року та щорічної допомоги на оздоровлення.

Позивач у судове засідання не з'явилася, подавши заяву про розгляд справи без її участі.

Відповідач - Управління праці та соціального захисту населення Дубровицької районної державної адміністрації в своїх запереченнях на позов просить позивачу відмовити в задоволені позовних вимог у повному обсязі, а справу розглянути без участі представника.

Суд приходить до висновку, що немає перешкод для розгляду справи у відсутності сторін по справі у порядку письмового провадження на основі наявних у суду матеріалів справи.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши обставини, якими сторони обґрунтовують свої вимоги та заперечення, давши оцінку доказам, що мають значення для справи, суд прийшов до висновку, що у задоволені позовних вимог слід відмовити з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Частиною 2 ст. 99 КАС України встановлено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно ч.1 ст.103 КАС України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.

Як вбачається із матеріалів заяви, представник позивача ОСОБА_3 05 липня 2012 року звернувся до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Дубровицької районної державної адміністрації про зобов'язання здійснити перерахунок та виплату одноразової компенсації за шкоду заподіяну здоров'ю, щорічної допомоги на оздоровлення та щомісячної грошової допомоги за періоди з 02.07.1993 року та з 17.08.2011 року. Таким чином, перебіг строку позовної давності розпочався з 05 січня 2012 року.

Пунктом третім Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" установлено, що у 2012 році норми і положення статей 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 13, ст. 178 із наступними змінами), застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2012 рік.

Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 20 січня 2012 року №3-рп/2012, суди під час вирішення справ про соціальний захист громадян керуються, зокрема, принципом законності, який передбачає застосування судами нормативно-правових актів відповідних органів державної влади, виданих на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, у тому числі нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, виданих у межах його компетенції, на основі і на виконання Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України на відповідний рік та інших законів України.

Адже час, за який представник позивача вправі ставити питання про перерахунок виплат, буде становити період з 05 січня 2012 року по 05 липня 2012 року, тобто починається він уже після 31 грудня 2011 року і знаходиться за межами шестимісячного строку звернення до суду.

Отже, зважаючи на вказані обставини, суд рахує, що відсутні підстави для задоволення позову.

Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст.158-163, 186 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Дубровицької районної державної адміністрації про зобов'язання здійснити перерахунок та виплату одноразової компенсації за шкоду заподіяну здоров'ю, щорічної допомоги на оздоровлення та щомісячної грошової допомоги відмовити за безпідставністю.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Дубровицький районний суд протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Суддя: підпис.

З оригіналом згідно.

Голова Дубровицького

районного суду Сидоренко З.С.