№ 317/250/13-ц
№/п 2/317/445/2013
16 квітня 2013 року
Запорізький районний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді - Галянчука М.І.
при секретарі - Куманецькій Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Запоріжжя справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
Позивачка звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, посилаючись на те, що сторони перебувають у шлюбі з 28.08.1993 року, який зареєстрований Відділом РАЦС Шевченківського району м. Запоріжжя, актовий запис № 679, що підтверджується копією свідоцтва про укладення шлюбу Серія ІІ-ЖС № 474370 від 28.08.1993р.
Від шлюбу мають неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про народження Серія І-ЖС № 328984 виданого Відділом реєстрації актів громадянського стану Шевченківської районної ради м. Запоріжжя від 30.08.1996 р. та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується копією свідоцтва про народження Серія І-ЖС № 105155 виданого Відділом реєстрації актів громадянського стану Шевченківської районної ради м. Запоріжжя від 03.03.1998р., які після розірвання шлюбу будуть проживати з позивачкою.
Шлюбні відносини сторін припинились з листопада 2012р., з причин різних поглядів на вирішення важливих питань сімейного життя, через що виникали часті сварки.
Позивачка у судове засідання, призначене на 16.04.2013 р. не з'явилась, але надала суду заяву, в якій зазначила, що позов вона підтримує у повному обсязі та просить суд розірвати шлюб.
Відповідач у судові засідання, призначені 13.02.2013р., 04.03.2013р., 26.03.2013р., 16.04.2013р. не з'явився, про час день та місце слухання справи повідомлявся належним чином, що підтверджується поштовими повідомленнями про вручення судової повістки та випискою з газети «Запорізька правда».
Суд вважає можливим розглянути справу заочно за відсутності належним чином повідомлених сторін на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши матеріали справи, суд вважає, що вимоги позивачки законні та обґрунтовані, отже, позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно із ст. 105 Сімейного кодексу України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду та виходячи зі змісту ст.110 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.
Так, розглянувши матеріали справи, заяву позивачки по справі, суд вважає, що вимоги позивачки є законні та обґрунтовані, отже, позов підлягає задоволенню, оскільки сторони фактично припинили шлюбні відносини з листопада 2012р., досягнути їхнього примирення не вдалося, отже, їх сім'я розпалася остаточно, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам сторін, тому шлюб слід розірвати.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 74, 224-233 ЦПК України, ст.ст.105, 110,112 СК України, суд -
Позов задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 28.08.1993 року Відділом РАЦС Шевченківського району м. Запоріжжя, актовий запис № 679.
Після розірвання шлюбу ОСОБА_1 повернути дошлюбне прізвище «Сиборова».
Рішення суду може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою ним протягом десяти днів з дня отримання копії рішення суду.
Суддя: М.І. Галянчук