Справа 635/2965/13-ц
Провадження 3/635/1027/2013
16 квітня 2013 р. с. Покотилівка
Суддя Харківського районного суду Харківської області - Караченцев І.В., за участю прокурора - Ганжа Д.І., правовпорушника - ОСОБА_1 розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення що надійшли з УСБ України в Харківській області у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м.Люботин Харківської області, громадянки України, українки, освіта вища, не судимої, Звідуючої дошкільного навчального закладу с.Пісочин Харківського району Харківської області, прож.: АДРЕСА_1
про здійснення правопорушення передбаченого ст. 172-2 ч. 2 КпАП України,-
ОСОБА_1 працюючи на посаді завідувача дошкільного навчального закладу с.м.т. Пісочин, яка відповідно до ч.1 п.2 ст. 4 Закону України прирівнюється до осіб уповноважених на виконання функцій місцевого самоврядування і одержує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету допустила порушення обмежень щодо використання службового становища з одержанням, на свою користь, неправомірної вигоди, допустила порушення обмежень щодо використання службового становища, а саме: використовуючи свої службові повноваження та пов'язані з цим можливості, неправомірно надала перевагу собі у вигляді внесення недостовірних даних на свою користь в табель відпрацьованого часу тобто зайвих годин за фактично невідпрацьований час, який став підставою для нарахування і виплати заробітної плати, внаслідок чого завдано збитків місцевому бюджету на загальну суму 4 138,51грн., тобто вчинила дії, які містять ознаки адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 6 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», ч. 2 ст. 172-2 КУпАП, за наступних обставин.
Відповідно до п.п. 3.2, 3.4, 3.5, 3.9, 3.20, 3.22, 5.7 посадової інструкції завідувача дошкільним навчальним закладом с.м.т. Пісочин ОСОБА_1 здійснює керівництво і контроль за діяльністю дошкільного навчального закладу, вирішує адміністративні, фінансові, господарські та інші питання, що виникають в процесі діяльності ДНЗ, зокрема, щомісяця складає табелі розрахунку робочого часу працівників ДНЗ, а також затверджує графіки роботи працівників. За причинені ДНЗ збитки які пов'язані з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов'язків завідувач ДНЗ несе матеріальну відповідальність.
Відповідно до п.п. «а» п.2 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення є посадові особи юридичних осіб публічного права, які одержують заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особами, зазначеними у п.1-3 ч. 1 ст. 4 цього Закону, забороняється використовувати свої службові повноваження та пов'язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди або у зв'язку з прийняттям обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб у тому числі неправомірно надавати перевагу фізичним чи юридичним особам у зв'язку з підготовкою проектів, виданням нормативно-правових актів та прийняттям рішень, затвердженням (погодженням) висновків.
В порушення ст. 94 Кодексу законів про працю України та ст.1 Закону України «Про оплату праці» завідувач дошкільного навчального закладу с.м.т. Пісочин ОСОБА_1 використовуючи свої службові повноваження, всупереч інтересам служби, з метою особистого збагачення, неправомірно вносила в табелі розрахунку робочого часу в період з 01.09.2011 року по 30.11.2012 року завідомо неправдиві данні за фактично невідпрацьований нею час на посаді вихователя (за сумісництвом) - 223 години, на підставі чого їй нараховано і виплачено заробітну плати, що призвело до нанесення збитків місцевому бюджету на загальну суму 4 138,51 грн.
В період з вересня 2011 року по листопад 2012 року неправомірно нараховану заробітну плату по посаді за сумісництвом - вихователя виплачено на користь ОСОБА_1 в повному обсязі про, що є відмітка в платіжній відомості.
В лютому 2013 року, за результатами ревізії фінансово-господарської діяльності та виконання бюджету Пісочинської селищної ради, яка проводилась Чугуївською міжрайонною державною фінансовою інспекцією встановлено, що в порушення ст. 94 Кодексу законів про працю України та ст.1 Закону України «Про оплату праці» завідувач дошкільного навчального закладу с.м.т. Пісочин ОСОБА_1 неправомірно завищувала, на свою користь, дані в табелях розрахунку робочого часу в період 01.09.2011 року по 30.11.2012 року, що призвело до нанесення матеріальної шкоди (збитків) сільській раді загальну суму 4 138, 51 грн. (акт реєстр. № 770-20/44 від 25.02.2013 року).
Факт вчинення неправомірних дій завідувача дошкільного навчального закладу (ясла садком) с.м.т. Пісочин ОСОБА_1 виявлено в березні 2013 року, за результатами вивчення матеріалів ревізії Чугуївської міжрайонної державної інспекції від 25.02.2013 та отриманих письмових пояснень ОСОБА_1
28.03.2013 року слідчим СВ Харківським РВ (з обслуговування Харківського району та м. Люботин) ГУМВС України в Харківській області закрите кримінальне провадження №12013220430001517 стосовно завідувача дошкільного навчального закладу с.м.т. Пісочин ОСОБА_2 на підставі ч.3 ст. 110, п. 2. ч. 1 ст. 284 КПК України..
Таким чином, ОСОБА_1, працюючи на посаді завідувача дошкільного навчального закладу с.м.т. Пісочин відноситься до посадової особи юридичних осіб публічного права, яка отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету допустила порушення обмежень щодо використання службового становища з одержанням неправомірної вигоди, а саме: неправомірно надала собі перевагу у вигляді незаконного отримання заробітної плати в сумі 487,06 грн., тобто вчинила дії, які містять ознаки адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 6 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», ч. 2 ст. 172-2 КУпАП.
На підставі викладеного, ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 6 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції», ч. 2 ст. 172-2 КпАП України, тобто за порушення особою встановлених законом обмежень стосовно використання службових повноважень і пов'язаних з цим можливостей з отриманням за це неправомірної вигоди у розмірі не перевишчуючим ста не оподатковуваних податком доходів громадян.
Вказані обставини підтверджуються протоколом про адміністративне правопорушення і поясненнями гр-ки ОСОБА_1 даними в судовому засіданні.
Вчинення ОСОБА_1 адміністративного корупційного правопорушення також підтверджується матеріалами справи.
При визначенні виду і розміру покарання суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, міру ії провини, майнове положення, обставини які пом'якшують і обтяжують ії відповідальність.
Обставиною пом'якшуючою відповідальність ОСОБА_1, передбаченою ст. 34 КпАП України, являється щире каяття винної.
Обставин обтяжуючих відповідальність ОСОБА_1, передбачених ст. 35 КпАП України, не встановлено.
Таким чином, суд приходить до висновку про можливість застосування до гр-ки ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу.
Приймаючи до уваги викладене, керуючись ст. ст. 24, 27, 33, 213 ч. 1 п. 4), 221, 283-285 КпАП України, ч. 1 ст. 6 закону України «Про засади запобігання та протидії корупції»,-
Накласти адміністративне стягнення на Звідуючу дошкільним навчальним закладом с.Пісочин Харківського району Харківської області - ОСОБА_1 за скоєння правопорушення передбаченого ст. 172-2 ч. 2 КпАП України у вигляді штрафу у розмірі ста п'ятидесяти не опадатковуваних законом мінімумів доходів громадян, тобто - 2550 грн. 00 коп. (дві тисячи п'ятьсот п'ятдесят гривень нуль копійок).
Вказана постанова може бути оскаржена особою яка притягається до адміністративної відповідальності, його законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або на нього може бути внесений протест прокурора впродовж десяти днів з дня винесення вказаноъ постанови.
Суддя І.В. Караченцев