Ухвала від 22.01.2013 по справі 9101/164041/2012

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"22" січня 2013 р. справа № 1205/2012(2а/0818/140/2012)

Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого судді: Щербака А.А. суддів: Дурасової Ю.В. Малиш Н.І. розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 29 лютого 2012 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області в якому просить визнати протиправними дії та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01 червня 2011 року відповідно до вимог наказу Міністра оборони України «Про внесення змін до наказу Міністра оборони України від 28.01.2011 №50» від 25.06.2011 №355.

Суд першої інстанції адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії залишив без задоволення.

На зазначену постанову позивачем подана апеляційна скарга, в якій він просить її скасувати та задовольнити його позовні вимоги у повному обсязі. Позивач вважає, що постанова суду першої інстанції винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Апеляційна скарга обґрунтована тим, що згідно з наказом Міністра оборони України «Про внесення змін до наказу Міністра оборони України від 28.01.2011 №50» від 25.06.2011 №355 з 01 листопада 2010 року відбулося підвищення розміру премій військовослужбовців Збройних Сил України - з 10% до 55% посадового окладу, а з 01 червня 2011 року ще до 90%, що призвело до підвищення їхнього грошового забезпечення. Згідно з чинним законодавством повинна була підвищитися і пенсія раніше звільнених в запас (у відставку) військовослужбовців.

Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.

Судом встановлено, та підтверджено матеріалами справи, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій області та отримує пенсію згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Відповідно до Порядку проведення перерахунків пенсій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 Міністерство оборони України, Міністерство внутрішніх справ України та інші державні органи повідомляють у

п'ятиденний строк органи Пенсійного фонду України про зазначені зміни. На підставі поданих Пенсійним фондом списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, державні органи готують для перерахунку довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи за встановленою формою. На підставі вказаних довідок управління Пенсійного фонду, проводять перерахунок пенсій. Запорізький обласний військовий комісаріат не надавав жодних довідок про зміну розміру грошового забезпечення Позивача. Перерахунок пенсій проводиться лише за документами, що є у пенсійній справі. Оскільки жодних довідок про зміну розміру грошового забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області не надходило, відповідач не вчиняв жодних протиправних дій щодо позивача.

Позивачу призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Пенсія позивачу призначена на підставі Довідки про грошове забезпечення.

Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 07.11.2007 №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» позивачу було змінено розмір грошового забезпечення та перерахована пенсія на підставі довідки Запорізького обласного військового комісаріату. Інших перерахунків пенсії у зв'язку зі зміною розміру грошового забезпечення не здійснювалося.

Перерахунок раніше призначених пенсій здійснюється на підставі ст.. 63 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а саме: усі призначені пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення, або у зв'язку з введенням нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій у розмірах, встановлених законодавством. Таким чином, законодавець чітко визначив як складову для перерахунку пенсії зміну розміру грошового забезпечення, але не лише в розмірах, встановлених законодавством.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45. Відповідно до п. 1 Порядку перерахунок раніше призначених пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідної категорії військовослужбовців.

Позивач просить зобов'язати головне управління здійснити перерахунок пенсії з врахуванням премії, встановленої наказом Міністра оборони України від 25.06.2011 №355.

Оскільки наказ Міністра оборони України від 25.06.2011 №355 не є рішенням Кабінету Міністрів України та законодавчим документом (оскільки не зареєстрований в Міністерстві юстиції України) законних підстав для здійснення перерахунку немає.

Таким чином, пенсію позивачу призначено та перераховано відповідачем у відповідності до вимог чинного законодавства, а тому суд першої інстанції залишив адміністративний позов ОСОБА_1 без задоволення.

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд погоджується з висновками суду першої інстанції та не вбачає підстав для скасування або зміни судового рішення.

Ч. 1 ст. 200 КАС України передбачено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

В межах апеляційної скарги підстави для скасування або зміни рішення суду першої інстанції відсутні.

Керуючись ст. ст. 198, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.

Постанову Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 29 лютого 2012 року у справі №1205/2012 (2-а/0818/140/2012) - залишити без змін.

Ухвала Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Головуючий: А.А. Щербак

Суддя: Ю.В. Дурасова

Суддя: Н.І. Малиш