29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82
"07" грудня 2006 р. Справа №16/368-нА
За позовом Громадської організації "Асоціації футбольний клуб "Поділля"
м. Хмельницький
до Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому
про визнання протиправними та скасування рішення №0001672301/0/1079 від06.04.2006р. про нарахування штрафних санкцій в сумі 340грн. та податкового
повідомлення-рішення № 0001662301/0/1080 від 06.04.2006 р. про нарахування податку
на прибуток в сумі 5 179 грн. та штрафних санкцій в сумі 10 394 грн.
Суддя Магера В.В. Секретар судового засідання Приступа Д.І.
Представники:
Від позивача - Пасічник С.П. -за дорученням №72 від 07.11.06 р.
- Шевченко О.М. - за дорученням №74 від 14.11.2006 р.
Від відповідача -Кундиловська М.М. -за довіреністю №31280/9/10 від 03.10.2006 р.
Ухвалою суду від 20.10.2006 р. відкрито провадження в адміністративній справі та призначено попереднє судове засідання по справі на 02.11.2006 р. У судовому засіданні 02.11.2006р. оголошено перерву до 08.11.2006 р. Ухвалою суду від 08.11.2006 р. попереднє судове засідання у справі відкладено та призначено на 20.11.2006 р. Ухвалою суду від 20.11.2006 р. судовий розгляд справи призначено на 07.12.2006 р.
Суть спору: Позивач у позовній заяві та його представники у судовому засіданні просять визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення №0001672301/0/1079 від 06.04.2006 р. про нарахування штрафних санкцій в сумі 340грн. та № 0001662301/0/1080 від 06.04.2006 р. про нарахування податку на прибуток в сумі 5 179 грн. та штрафних санкцій в сумі 10 394 грн.
При цьому, позивач зазначає, що відповідачем була проведена виїзна позапланова перевірка позивача, за результатами якої 27.03.06 р. складено акт №1636/23-05/25890176. На підставі зазначеного акту заступником начальника ДПІ у м. Хмельницькому 06.04.06 р. прийняті податкові повідомлення-рішення №0001672301/0/1079 про нарахування штрафних санкцій в сумі 340,00 грн. та №0001662301/0/1080 про нарахування податку на прибуток в сумі 5 179,00 грн. та штрафних санкцій в сумі 10 394,00 грн. Згідно акту перевірки дані штрафні санкції були застосовані за те, що позивач безпідставно занизив податок на доходи нерезидентів в сумі 5 193,00 грн. при укладанні трансферних контрактів із футбольними клубами «Ventspils» (Латвія ) та «Левадія» (Естонія). На акт перевірки позивачем було подано скаргу, за результатами розгляду якої, начальником ДПІ у м. Хмельницькому прийнято рішення про результати розгляду первинної скарги від 27.04.06 р., яким зазначені вище повідомлення-рішення залишені без змін, а скаргу залишено без задоволення.
З рішенням про застосування фінансових санкцій та донарахування податку на прибуток позивач не погоджується посилаючись на те, що в даному випадку при укладанні трансферних контрактів нерезиденти - зазначені футбольні клуби не здійснювали будь-якої господарської діяльності на території України, а спортсмени, у даній ситуації, не являлися представниками цих клубів - нерезидентів в Україні та на момент укладання договорів, ще не здійснювали будь-якої особистої діяльності, яка б передбачала отримання доходу, і тим більше дохід від особистої діяльності спортсменів, не нараховувався будь-кому, в тому числі і нерезидентам. Крім того, позивач вважає, що на момент укладення контрактів, спортсмени не являлися резидентами Латвійської Республіки та Естонської Республіки, оскільки вони були громадянами України і перебували у цих країнах у зв'язку з виконанням контрактів, укладених між ними та футбольними клубами цих країн.
Враховуючи вищевикладене позивач просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення №0001672301/0/1079 від 06.04.2006 р. про нарахування штрафних санкцій в сумі 340 грн. та № 0001662301/0/1080 від 06.04.2006 р. про нарахування податку на прибуток в сумі 5179 грн. та штрафних санкцій в сумі 10 394 грн.
На підтвердження позовних вимог представниками позивача подано до суду копії трансфертних угод, копію статуту організації.
У судовому засіданні 07.12.2006 р. представником позивача подано пояснення у якому зазначено, що ДПІ у м. Хмельницькому нарахування податку на прибуток і штрафних санкцій обґрунтовує порушенням при укладені трансферних контрактів вимог ст.13 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств" і вважає, що в даному випадку є отримання доходу нерезидентом із джерела їх походження з України, від провадження господарської діяльності на території України.
Позивач зазначає, що ДПІ безпідставно застосовує Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств», оскільки за даними контрактами відсутній факт господарської діяльності. За визначенням ст.13.2 зазначеного Закону господарська діяльність - будь-яка діяльність особи, направлена на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою. Під безпосередньою участю слід розуміти зазначену діяльність особи через свої постійні представництва, філіали, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також через довірену особу, агента або будь-яку іншу особу, яка діє від імені та на користь першої особи.
У пояснені посилається на те, що ГО АФК «Поділля» є неприбутковою громадською організацією і господарською діяльністю не займається.
Також, безпідставне застосування ст.13 Закону. Ст.13.1. зазначено, що оподаткування нерезидентів підлягають будь-які доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, від провадження господарської діяльності і дається вичерпний перелік видів такої господарської діяльності.
В даному випадку договори із трансферу футболістів необхідно кваліфікувати як нетоварні операції, а перерахування коштів - неторговий платіж . Міністерство фінансів України як неторгові платежі на рівні з іншими платежами визначає платежі за підготовку спеціалістів.
Право на компенсаційні виплати передбачено і ст.23 Закону України «Про фізичну культуру і спорт» за якою спортивний клуб має право на компенсаційні виплати за перехід спортсмена до іншого клубу. Розмір і порядок таких компенсацій встановлюється регламентними документами відповідних суб'єктів організації діяльності спортсменів - професіоналів. В даному випадку такою організацією є Міжнародна федерація Футбольних Асоціацій (ФІФА).
Регламентом ФІФА зі статусу і трансферу футболістів врегульований порядок компенсації затрат професійних клубів на підготовку футболіста, підтримання його відповідної спортивної форми.
Таким чином, оспорюванні рішення ДПІ у м. Хмельницькому незаконні і підлягають скасуванню, а адміністративний позов задоволенню.
За таких обставин позивач від позову не відмовляється, примиренням справу не закінчуватиме, вважає, що необхідно встановлювати вищезазначені факти, всі необхідні і наявні у нього докази ним вже надано в матеріали справи.
Відповідач у запереченнях на позов, його представники в судовому засіданні проти пред'явлених позовних вимог заперечують обґрунтовуючи тим, що в ході проведення документальної перевірки позивача, працівниками податкового органу встановлено порушення п.13.2 ст. 13 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств» від 22.05.1997р. №283-ВР із внесеними змінами та доповненнями, в результаті чого занижено податок на доходи нерезидентів за ставкою 15 % від суми вартості виплачених нерезиденту доходів на суму 5197 грн. в тому числі: - 4 квартал 2003 р. - 1 200,00 грн.; - 1 квартал 2004 р.- 3 997,00 грн. Для цілей цієї статті, відповідно до пп. "ж" п. 13.1 ст. 13 Закону із змінами та доповненнями, слід розуміти винагороду за здійснення спортивної діяльності нерезидентів (або уповноважених ними осіб) на території України.
Відповідно до п. п. 13.2 ст. 13 Закону передбачено, що резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності ( у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в гривнях) зобов'язані утримувати податок з таких доходів за ставкою у розмірі 15 відсотків від їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено нормами міжнародних угод, які набрали чинності.
Відповідно до п. 18.1 ст. 18 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 22.05.1997 р. № 233/97-ВР із змінами та доповненнями встановлено, якщо міжнародним договором, ратифікованим Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Законом, застосовуються норми міжнародного договору.
Між Урядом України та Урядами Латвійської Республіки та Естонської Республіки укладено Конвенції про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доход і майно, де встановлено, якщо доход від особистої діяльності здійснюваної спортсменом, у цій своїй якості, нараховується не самому працівнику, а іншій особі, цей доход може оподатковуватись у Договірній Державі, в якій здійснюється діяльність спортсмена.
Положення п.2 ст. 17 зазначених Конвенцій між Урядом України та Урядами Латвійської Республіки та Естонської Республіки не дають платнику право вибору, в якій саме з двох договірних держав здійснюватиметься оподаткування одержаного доходу . Відповідно до положень п.2 ст.17 Конвенцій обидві Країни - і Країна, що є джерелом доходу, і Країна, резидентом якої є особа, що отримує доход - мають право оподатковувати дохід, отриманий із джерелом їх походження з України.
У періоді що підлягав перевірці, ГО АФК «Поділля» уклало трансферні контракти:
1) з футбольним клубом «Ventspils» м. Вентспілс, Латвія № 5 від 18.07.2003 р. на предмет переходу футболіста футбольного клубу «Ventspils» Стасюка Ігоря в ГО АФК «Поділля".
Розмір трансферного контракту складає 1 500 доларів США. Термін розрахунків даного контракту до 31.12.2003 року.
ГО АФК «Поділля" сплатило дохід нерезиденту згідно платіжного доручення від 09.12.2003 р. в сумі 1 500 дол. США ( 7 998 грн.)
2) з футбольним клубом «Левадія» м. Таллін (Естонія) від 05.02.2004 р. на предмет переходу футболіста Богомолова Олега із ФК «Левадія» в ФК «Поділля» з 05.02.2004 р., Розмір трансферного контракту складає 5 000 доларів США, ГО АФК «Поділля» сплатило дохід нерезиденту згідно платіжного доручення 05.03 2004 р. в сумі 5 000 дол. США (26 648 грн.).
В порушення п. 13.1, 13.2 ст. 13 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 22.05.1997 р. № 283/97-ВР із змінами та доповненнями ГО АФК "Поділля" не нараховувала податок на доходи нерезидента отриманий із джерелом їх походження з України у розмірі 15 відсотків від суми вартості виплачених нерезиденту доходів на загальну суму 5 197,00 грн. в тому числі:
- 4 квартал 2003 р.- 7998,00 грн. х 0,15 = 1200,00 грн.
- І квартал 2004 р. -26648,00 грн. х 0,15 = 3997,00 грн.
Відповідно до п.п.17.1.9 п.17.1 ст.17 Закону №2181-111 "У разі коли платник податків здійснює продаж (відчуження) товарів (продукції) або здійснює грошові виплати без попереднього нарахування та сплати податку, збору (обов'язкового платежу), якщо відповідно до законодавства таке нарахування та сплата є обов'язковою передумовою такого продажу (відчуження) або виплати, такий платник податків сплачує штраф у подвійному розмірі від суми зобов'язання з такого податку, збору (обов'язкового платежу).
Також в ході проведення документальної перевірки позивача, працівниками податкового органу встановлено порушення пп. "б" пп. 4.1.4 п 4.1 ст. 4 Закону України від 21.12. 2000 року №2181 -III “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», позивач не подав в ДПІ у м. Хмельницькому Звіт про виплачені доходи, утримані та перераховані до бюджету податку на доходи нерезидента за 4 квартал 2003 р., 1 квартал 2004 р., як цього вимагає Порядок надання звітів про утримання та внесення до бюджету податку на доходи нерезидентів, затвердженого наказом ДПА України від 16.01.98 р. №28 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.01.98 р. № 56/2496.
Відповідно до п.п. 17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону № 2181 штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством.
Штрафні санкції накладаються контролюючими органами, а у випадку, передбаченому п. 17.2 цієї статті, самостійно нараховуються та сплачуються платником податків.
Платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна вимога і заперечення проти позову, дослідивши докази, встановлено наступне:
Громадська організація “Асоціація футбольний клуб “Поділля», м. Хмельницький є юридичною особою та платником податків, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію №830394.
Відповідно до довідки №698 від 01.08.2000 р. Громадську організацію “Асоціація футбольний клуб “Поділля», м. Хмельницький взято на облік як платника податків 31.07.2000 р. №7040 у ДПІ у м. Хмельницькому і є неприбутковою організацією.
27.03.2006 р. працівниками ДПІ у м. Хмельницькому проведено виїзну планову перевірку дотримання вимог податкового та валютного законодавства ГО АФК «Поділля» за період з 01.01.2003р. по 01.01.2006 р.
За наслідками перевірки складено акт №1636/23-05/25890176 від 27.03.2006 р. в якому зазначено, що позивачем занижено податок на доходи нерезидентів за ставкою 15% від суми вартості виплачених нерезиденту доходів на суму 5 197,00 грн. в тому числі:
- 4-й квартал 2003 р. -1200,00 грн.,
- 1-й квартал 2004 р. -3997,00 грн.
У період що підлягав перевірці, ГО АФК «Поділля» уклало трансферні контракти з футбольним клубом «Ventspils» м. Вентспілс, Латвія. Розмір трансферного контракту складає 1 500 доларів США (7 998 грн.), який ГО АФК «Поділля» сплатило згідно платіжного доручення б/н від 09.12.2003 р.
Крім того було укладено трансферний контракт з футбольним клубом «Левадія» м. Таллін, Естонія. Розмір трансферного контракту складав 5 000 доларів США, які ГО АФК «Поділля» сплатило в дохід нерезиденту згідно платіжного доручення б/н від 05.03.2004 р., чим порушено п. 13.2 ст. 13 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами“ не нарахувавши податок на доходи нерезидента отриманий із джерелом їх походження з України.
В акті перевірки зазначено порушення позивачем п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами“, а саме ГО АФК «Поділля» не подано в ДПІ м. Хмельницького Звіт про виплачені доходи, утримані та перераховані до бюджету податку на доходи нерезидента за 4 квартал 2003 р., 1 квартал 2004 р.
За наслідками перевірки відповідачем було прийнято податкове повідомлення-рішення №0001662301/0 від 06.04.2006 р., яким позивача зобов'язано сплатити 15 591,00 грн. податкового зобов'язання за платежем податок на прибуток іноземних юридичних осіб, з яких 5 197,00 грн. за основним платежем та 1 0394, 00 грн. за штрафними санкціями
Крім того, прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 340,00 грн. за порушення порядку надання звітів про утримання та внесення до бюджету податку на доходи нерезидентів
18.06.2003 р. між футбольним клубом «Ventspils» м.Вентспілс, Латвія та ГО АФК «Поділля» укладено трансферний контракт №5. Відповідно до п.1 контракту предметом контракту є регулювання відносини, пов'язаних з переходом футболіста футбольного клубу «Ventspils» м.Вентспілс, Латвія Стасюка І. до трансфероодержувача - ГО АФК «Поділля». Відповідно до п. 2 контракту -розмір трансферної суми складає 1 500,00 долларів США.
05.02.2004 р. між футбольним клубом «Левадія» м. Таллін, Естонія та ГО АФК «Поділля» укладено трансферний контракт відповідно до якого футбольний клуб «Левадія» м. Таллін , Естонія зобов'язується передати всі права на футболіста Олега Богомолова, ГО АФК «Поділля» в свою чергу зобов'язується сплатити ФК «Левадії» 5 000,00 долларів США за перехід футболіста Олега Богомолова до отримання трансферного сертифіката в Українську федерацію футболу.
Відповідно до Статуту Громадської організації “Асоціації футбольний клуб “Поділля», м. Хмельницький є юридичною особою з моменту його державної реєстрації, має самостійний баланс, розрахунковий і валютний рахунки в банку, власну символіку, печатки ...(п. 1.4 договору). У п. 1.5 Статуту зазначено, що клуб може виступати учасником цивільних правовідносин, набувати майнові та особисті права ... , заключати необхідні для цього угоди та договори. Відповідно до п. 2.1 Статуту мета діяльності клубу - забезпечення участі футбольної команди «Поділля» в першості України та підвищення її професійного рівня. Відповідно до п. 7.3 Статуту джерелами фінансування є членські внески, добровільні внески та пожертвування від фізичних та юридичних осіб, кошти та майно передані засновниками, кошти та майно, придбані в результаті господарської та іншої комерційної діяльності, інші надходження не заборонені законодавством П.7.4 Статуту зазначено, що грошові та матеріальні кошти Клубу використовуються на здійснення статутних завдань.
Позивачем оскаржено акт перевірки №1636/23-05/25890176 від 27.03.2006 р. до ДПІ у м. Хмельницькому. За результатами розгляду скарги прийнято рішення яким залишено податкове повідомлення-рішення та рішення про застосування фінансових санкцій без змін а скаргу без задоволення.
Позивач, не погоджуючись з прийнятим спірним податковими повідомленням рішенням та рішенням про застосування штрафних санкцій оскаржує їх в судовому порядку, та просить визнати протиправними та скасувати.
Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, судом враховується наступне:
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Згідно п.13.2. ст. 13 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств» резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в гривнях), крім доходів, зазначених у пунктах 13.3-13.6, зобов'язані утримувати податок з таких доходів, зазначених у п.13.1 цієї статті, за ставкою у розмірі 15 відсотків від їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачене нормами міжнародних угод, які набрали чинності.
П.1.21. ст. 1 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств» доходи з джерелом їх походження з України - будь-які доходи, отримані резидентами або нерезидентами від будь-яких видів їх діяльності на території України, включаючи проценти, дивіденди, роялті та будь-які інші види пасивних доходів, сплачених резидентами України, доходи від надання резидентам або нерезидентам в оренду (користування) майна, розташованого в Україні, включаючи рухомий склад транспорту, приписаного до портів, розташованих в Україні, доходи від продажу нерухомого майна, розташованого в Україні, доходи, отримані у вигляді внесків та премій на страхування і перестрахування ризиків на території України, а також доходи страховиків-резидентів від страхування ризиків страхувальників-резидентів за межами України, інші доходи від господарської діяльності на митній території України або на територіях, що перебувають під контролем митних служб України (у зонах митного контролю, на спеціалізованих ліцензійних митних складах тощо).
П.13.1 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств» дано визначення доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України.
Відповідно до п.1.32. ст. 1 вищезазначеного Закону господарська діяльність - будь-яка діяльність особи, направлена на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою. Під безпосередньою участю слід розуміти зазначену діяльність особи через свої постійні представництва, філіали, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також через довірену особу, агента або будь-яку іншу особу, яка діє від імені та на користь першої особи.
Об'єктом оподаткування, відповідно до Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств» є прибуток, який визначається шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу звітного періоду, визначеного згідно з пунктом 4.3 цього Закону на:
-суму валових витрат платника податку, визначених статтею 5 цього Закону;
-суму амортизаційних відрахувань, нарахованих згідно із статтями 8 і 9 цього Закону (ст. 3 Закону).
При цьому обов'язковою умовою сплати податку на прибуток підприємства є сам дохід підприємства та господарська діяльність направлена на отримання такого доходу.
Порядком надання звітів про виплачені доходи, утримання та внесення до бюджету податку на доходи нерезидентів, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 16.01.98 р. № 28, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 квітня 2002 р. за № 391/6679 передбачено, що особи, що виплачують доходи, протягом терміну, передбаченого законодавством для квартального звітного періоду, подають до державного податкового органу за своїм місцезнаходженням звіти про виплачені доходи, утримання та внесення до бюджету податку на прибуток нерезидентів (далі - звіт) за попередній квартал за формою згідно з додатком 1.(п.13.).
Податкова звітність може бути надана податковому органу за добровільним рішенням платника податків в електронній формі за умови дотримання чинного законодавства, що регулює ці питання.
Ст. 17 п.17.1, п.п.17.1.1. Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначає, що платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Ст. 23-2 Закону України “Про фізичну культуру і спорт» передбачено перехід спортсмена-професіонала до іншого клубу. Такий перехід здійснюється відповідно до умов, які затверджуються професіональною спортивною лігою (асоціацією, спілкою, об'єднанням тощо) та національною спортивною федерацією за офіційним погодженням з центральним органом виконавчої влади з фізичної культури і спорту.
Спортивний клуб має право на компенсаційні виплати за перехід спортсмена-професіонала до іншого клубу. Розміри і порядок таких компенсаційних виплат визначаються регламентними документами відповідних суб'єктів організації діяльності спортсмена-професіонала.
Спортивна організація, що здійснювала підготовку спортсмена, якого запросив інший спортивний клуб для офіційного оформлення контракту, отримує від останнього компенсаційну виплату в обсязі витрат, порядок обрахування і сплати яких встановлюється відповідним нормативно-правовим актом центрального органу виконавчої влади з фізичної культури і спорту.
Крім того, судом враховується що ст.ст. 2, 13, 20 Регламенту ФІФА (Міжнародної футбольної федерація) визначено, що професіоналом є гравець, що має з клубом письмовий контракт і отримує оплату за свою футбольну діяльність в більшому обсязі, ніж оплата фактично понесених ним витрат.
Дія контракту між Професіоналом та клубом припиняється тільки в разі закінчення строку дії контракту або за взаємною згодою.
Компенсація за підготовку виплачується клубу (клубам), що підготував гравця: (1) при підписанні гравцеві його першого контракту в якості Професіонала і (2) при кожному переході Професіонала до закінчення Сезону, за час якого йому виповниться 23 роки. Зобов'язання по виплаті Компенсації за підготовку виникає незалежно від того, чи здійснюється трансфер під час дії або в разі закінчення дії контракту гравця. Положення про Компенсації за підготовку викладені в додатку 4 до зазначеного Регламенту.
Регламентом змагань з футболу серед команд професіональних клубів України, що затверджений Центральною Радою Об'єднання футбольних клубів “Професіональна футбольна ліга України та Виконавчим комітетом Всеукраїнської спортивної громадської організації “Федерація футболу України» (далі регламент ПФЛ), наявність якого передбачена Законом України “Про фізичну культуру і спорт», визначено що футболіст має право на трансфер до іншого клубу, який знаходиться на території України або за її межами у разі: ...б) офіційного оформлення угоди між клубом та футболістом про дострокове розірвання контракту (ч.1 ст.45 глава VII Регламенту ПФЛ).
Ч.ч. 2, 5, 6, ст. 45 Регламенту ПФЛ встановлено, що якщо футболіст укладає контракт з новим клубом, попередній клуб має право на компенсацію за підготовку футболіста (відповідно вимог гл. VII ст.51 Регламенту). Якщо строк дії контракту з футболістом не закінчився, трансфер можливий у випадку згоди всіх зацікавлених сторін (футболіст, попередній та новий клуби)
При трансфері футболіста, строк дії контракту якого не закінчився, між клубами укладається трансферний контракт, який підписується керівниками та завіряється печатками клубів.
Тобто, нормативні документи, що регулюють професійну діяльність футбольних клубів та футболістів зокрема, як на міжнародному рівні так і в Україні, передбачають і встановлюють поняття “трансферних контрактів», що за своєю суттю є правом клубу на компенсацію за підготовку футболіста.
Судовим розглядом справи встановлено, що позивач не є прибутковою організацією, що підтверджується довідкою ДПІ у м. Хмельницькому №7040. Укладені між позивачем та ФК «Ventspils» м.Вентспілс, Латвія, ФК «Левадія» м. Таллін, Естонія трансферні контракти пов'язані з переходом футболістів з футбольних клубів за своєю юридичною природою не є господарською діяльністю та відповідним доходом, в розумінні Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств». Оскільки позивач не має обов'язку по сплаті податку на прибуток, внаслідок укладення трансферних контрактів, тому податковим органом безпідставно прийнято рішення про застосування санкцій за неподання звітності про виплачені доходи, утримані та перераховані до бюджету податку на доходи нерезидента за 4 квартал 2003 р., 1 квартал 2004 р.
За таких обставин, позовні вимоги позивача щодо визнання протиправними та скасування рішення №0001672301/0/1079 від 06.04.2006 р. про нарахування штрафних санкцій в сумі 340грн. та податкового повідомлення-рішення № 0001662301/0/1080 від 06.04.2006 р. про нарахування податку на прибуток в сумі 5 179 грн. та штрафних санкцій в сумі 10 394 грн. відповідають вимогам чинного законодавства, підтверджені належними доказами, а тому підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104,105, 158-163, 162, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 «Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, СУД -
Позов Громадської організації “Асоціації футбольний клуб “Поділля», м. Хмельницький до Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому, м. Хмельницький про визнання протиправними та скасування рішення № 0001672301/0/1079 від 06.04.2006 р. про нарахування штрафних санкцій в сумі 340 грн. та податкового повідомлення-рішення № 0001662301/0/1080 від 06.04.2006 р. про нарахування податку на прибуток в сумі 5 179 грн. та штрафних санкцій в сумі 10 394 грн. задовольнити.
Визнати протиправними та скасувати рішення № 0001672301/0/1079 від 06.04.2006 р., що прийняте ДПІ у м. Хмельницькому, яким позивачу нараховано штрафні санкції в сумі 340грн. та податкове повідомлення-рішення № 0001662301/0/1080 від 06.04.2006 р., що прийняте ДПІ у м. Хмельницькому, яким позивачу нараховано податок на прибуток в сумі 5 179 грн. та штрафні санкції в сумі 10 394 грн.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подається до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.В. Магера
Постанова оформлена і підписана 12.12.2006р.
Віддрук. 3 прим. :
1 - до справи,
2 - позивачу,
3 - відповідачу.