Постанова від 10.04.2013 по справі 2а-2878/10/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 квітня 2013 року № 2а-2878/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючого-судді Мричко Н.І.

за участю секретаря судового засідання Щура В.Р.

представника прокуратури Бойко Н.І.

представника відповідача Білого Н.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом заступника прокурора м.Львова в інтересах держави Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області до Публічного акціонерного товариства «Львівгаз» про стягнення фінансових санкцій в сумі 1 700 грн., -

встановив:

заступник прокурора м.Львова в інтересах держави Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Львівгаз», про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1 700,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що 02 червня 2009 територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області прийнята постанова №030525, згідно якої за порушення, передбачене абз. 3 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме - надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів без оформлення документів передбачених ст.39, ст. 48 цього Закону, до відповідача застосовано фінансові санкції в сумі 1 700,00 грн.

В судовому засіданні за клопотанням представника відповідача, судом за згодою представника позивача допущена заміна первинного відповідача - Відкритого акціонерного товариства «Львівгаз» на належного відповідача - Публічного акціонерного товариства «Львівгаз» (далі - ПАТ «Львівгаз»).

В судовому засіданні представник прокуратури позовні вимоги підтримав повністю, пояснення надав аналогічні до викладеного у позовній заяві. Просив позов задовольнити повністю.

Позивач у судовому засіданні явки уповноваженого представника не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце його проведення, що підтверджується наявними в матеріалах справи повідомленнями про вручення поштового відправлення.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав. Пояснив, що відповідач не погоджується із постановою позивача від 02.06.2009 року про застосування до відповідача фінансових санкцій, тому просить у задоволенні позову відмовити повністю.

Заслухавши думку представника прокуратури, заперечення представника відповідача, перевіривши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

13 травня 2009 року державними інспекторами Територіального управління Головавтотрансінспекції у Львівській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом ВАТ «Львівгаз».

Під час проведеної перевірки встановлено, що водій ОСОБА_3, який керував автомобільним транспортом ВАТ «Львівгаз» марки МАЗ - 54329 020 (номерний знак НОМЕР_1) здійснював перевезення пасажирів та вантажні перевезення без оформлення документів та відсутності ліцензійної картки. За наслідками перевірки складено Акт № 133416.

02 червня 2009 року т.в.о. начальника Територіального управління Головавтотрансінспекції у Львівській області на підставі Акта № 133416 прийнята постанова, згідно якої до ВАТ «Львівгаз» винесено постанову №030525 про застосування до відповідача фінансової санкції в сумі 1 700,00 грн.

Статтею 6 ЗУ «Про автомобільний транспорт» передбачено, що в складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонує урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, який здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, що провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт.

Вказаний урядовий орган здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, а також державний контроль за додержанням вітчизняними та іноземними автомобільними перевізниками норм міжнародних конвенцій і договорів про міжнародне автомобільне сполучення.

Пунктом 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті (далі - Головавтотрансінспекція), затвердженого постановою КМУ від 08.09.2004 № 1190 передбачено, що Головавтотрансінспекція, як урядовий орган державного управління, відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів. Пунктом 20 Положення передбачено, що Головавтотрансінспекція є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в установах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.

Згідно вимог пункту 8 цього ж Положення, Міністерство транспорту та зв'язку України наказом від 14.12.2005р. № 888 затвердило Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 28.12.2005 за № 1573/11853. За п.1 цього Положення, територіальний орган Головавтотрансінспекції в Черкаській області (далі - територіальне управління) є територіальним структурним підрозділом Головавтотрансінспекції без права юридичної особи.

Крім того, п. 4 цього ж Положення, основними завданнями територіальних управлінь Головавтотрансінспекції у відповідному регіоні, визначено здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування, а п.5 - що територіальні управління Головавтотрансінспекції відповідно до покладених на них завдань здійснюють державний контроль за суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування.

Статтею 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт» передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції у вигляді штрафу. Накладати такі санкції від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту уповноважені посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Цією ж статтею передбачено, що порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. № 1567 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті ( далі - Порядок).

Згідно вимог ст. 6 ЗУ «Про автомобільний транспорт» та п. 4 Порядку, державний контроль автомобільних перевізників здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення перевірок.

Пунктом 12 зазначеного Порядку передбачено, що рейдова перевірка додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства та інших нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки перевезень автомобільним транспортом здійснюється на підставі щотижневого графіка. У випадку виявлення порушень складається відповідний акт перевірки (п.п.20,21,22 Порядку). Справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю (п.25 Порядку) За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій (п.27 Порядку). Фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову (п.28 Порядку).

Відповідно ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Згідно ст.28 Постанови КМУ «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» N 1567 від 08.11.2006 року фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Судом встановлено, що на момент перевірки відповідач надавав послуги з перевезення пасажирів та вантажів без оформлення документів передбачених ст.39 та ст.48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: не оформлені ліцензія, ліцензійна картка.

Доказів скасування постанови № 030525 від 02.06.2009 року відповідачем не надано, тобто на даний час вказана постанова є чинною.

У зв'язку з вищезазначеним суд вважає позовні вимоги підставними та такими, що підлягають до задоволення.

З урахуванням вимог ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України,судовий збір з відповідача не стягується.

Керуючись ст.ст. 2, 3, 11, 50, 70, 71, 72, 86, 94, 98, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Львівгаз» в дохід Державного бюджету України фінансові санкції в сумі 1 700 (одна тисяча сімсот) грн.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі у відповідності до ч. 3 ст. 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлений 12 квітня 2013 року.

Суддя Мричко Н.І.